• Pohádka

Za zavřenými dveřmi (2012)

Tenhle film měl s přehledem i na 5*, kdyby... nebyl tak roztříštěný do chvílemi skoro až nesourodé mozaiky. Obávám se, že István Szabo se tu jako scénárista a režisér příliš nesnažil a kdyby si do role Emerenc nevybral vynikající Helen Mirren, vyšuměl by jeho příběh do ztracena.

Sbohem a řetěz! (2015) (koncert)

Takhle zmrvit Žiletky!!! Z toho jsem měla žiletky na těle, žiletky v těle....:-(. Ostatní předělávky kvality kolísavé.

Žiletky (1993)

Česká intelektuální kavárna počátku devadesátých let. Film má svoje poselství, to ne že ne, ale to poselství je tak zašmodrchané, že ho možná v průběhu natáčení ztratil i sám autor:-) Jedna* im memoriam za Filipa Topola a za stejnojmenou písničku, která narozdíl od filmu, ve mně rezonuje už 20 let:-).

Tajemství jejich očí (2009)

Takové hledání spravedlnosti po argentinsku. Něco, jako kdyby Pat a Mat vyšetřovali vraždu. Ale protože jsme v Argentině, musí tu být i láska, pokud možno se spoustou překážek, aby vydržela alespoň na 100 dílů v telenovele. Všechno to trošku (víc) přetřeme sentmentem, melodramatickým vzdycháním, kapkou šminek, až se skoro povede zakrýt hlavní a jedinou myšlenku příběhu, a tou je, jestli je smrt dostatečným trestem za vraždu. Myšlenka je dobrá a stojí za to film dokoukat, ale ..... ta omáčka mi fakt nechutnala:-(

Mělký hrob (1994)

Tenhle mix nadsázky,drsného humoru a trošku "nesmyslného" děje přinese divákovi možná víc napětí, než leckterý velký thriller. Takže se připravte, bude to velká jízda a rozhodně nic pro moralisty. Mě kupodivu tenhle snímek oslovil dokonce vícnež respektovaný Trainspotting téhož režiséra.:-)

Trainspotting (1996)

Sex, drogy a Iggy Popp aneb jeden velkej drogovej mejdan včetně té nejhorší kocoviny. Snad jen na ten občasný fekální humor už jsem nejspíš stará a, i když se mi zpracování líbilo, za srdce mě nechytlo. Takže max. za 4*.

Holky z lepší společnosti (2003)

Kdyby tak Moly sežrali moli, nepřišli bychom ani o komedii, ani o drama, protože ani jedním z toho tenhle film určitě není.:-) Spíš je to taková narychlo umíchaná instantní kaše útočící výhradně na první signální. Takže pokud chcete sledovat, doporučuji příliš nepátrat po ingrediencích, ze kterých byla umíchaná. Z přírodních surovin to totiž nebylo.:-(

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Tak nebylo to úplně jako přes kopírák, sem tam se objevil detail, který byl v severské verzi jinak, ale to myslím neospravedlňuje důvod, proč film točit znovu. Nezlobte se na mě, ale to, že američané nechtějí číst titulky, neberu. Navíc Rooney Mara jako Lisbeth neměla ani polovinu tajemnosti a sexepeelu Noomi Rapace.:-( 50%

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Nemám ráda Pierre Richarda a "jeho" humor, to musím přiznat především. Takže když se ve filmu přede mnou hned na začátku objeví Matouš Ruml a namísto černé boty začne honit šálku, nenalézám vtip, ale jen trapnost. A vo tom to je. Mně ten film prostě přijde jen trapnej. Hloupý kluk balí hloupou holku, aby spolu měli co? Hloupé děti? Zbytečkem soudnosti uznávám, že to možná není tak špatný, že kdo má rád hořčici, co stoupá do nosu, může být i spokojen, ale za mě subjektivně jednou a stačilo.