• Pohádka

Josephine, báječná, a přesto svobodná (2013)

Ve světě frčí móda velkých zadků a jako reklamka na to, jak vypadá takové vycpané pozadí v reálu, je tahle francouzská movie celkem fajn. Pokud ale o plastice neuvažujete a soustředíte se jen na film, musím konstatovat, že dívat se na to dá, ale díky několika trapnostem, kdy se za hrdinku stydí i divačka ohánějící se u sledování televize žehličkou, to současné hodnocení 50% nepřekročí.

První republika (2014) (seriál)

Tak trošku Vyprávěj z doby více minulé. Docela hezky, líbivě udělané, což o to. Ale natahované jako guma od trenek. A jak známo, i ta při soustavném tlaku povolí a trencle občas spadnou až ke kotníkům. Tady to natahování vidím především v okultismu, vyvolávání duchů atp. Když už si scénárista neví rady, jak pokračovat, dovysvětlit anebo prodloužit na počet dílů, na které tvůrci dostali peníze, je tohle myslím ta nejhorší varianta. A za tu taky beru 3.hvězdu.// No a po shlédnutí závěrečné části mám skoro chuť vzít i druhou. Apolenka, která nás celý seriál otravuje svým mluvením s mrtvými, na konci, když to začne být důležité, tuto schopnost záhadně ztratí, chladnokrevný vrah se zblázní a romantická dějová linka....., no škoda mluvit.....

Pohádkář (2014)

Kde nic není, ani Pohádkář nebere. Tenhle film mě přesvědčil jen o jediném. Vážně nechci, aby mi pohádku na dobrou noc někdy vypravovala Bára Nesvadbová. Hrozí totiž, že bych ji nepochopila.

Chlapectví (2014)

Nekonečné střídání tatínků a někdy i maminek, to je realita dnešních dětí. Film nepracuje s žádnými velkými zvraty, dokonce ani noví tatínci nejsou nijak extrémně hrozní. Prostě si jen tak plyne tak jako život sám a záleží na každém divákovi, jestli si v něm něco najde anebo ne. 70%

Molly Maxwellová (2013)

Uvěřitelné, sice navzdory tématu nekontroverzní, o to víc však něžné a intimní.

Tess (1979)

Dneska stejně jako dřív, překážky si v sobě stavíme každý sám a jak říká Dr. Plzák: zatloukat, zatloukat, zatloukat.... Tenhle film jsem měla vždycky ráda, tak nějak odpovídá mojí představě romantického filmu, i když naivní Tess vlastně ani nerozumím.

Stud (2011)

TAk o studu Shame opravdu není. I když slabší povaha se u něj nejspíš bude stydět:-)). Film má vynikající atmosféru, která přesně vystihuje prázdnotu a sobectví hlavního hrdiny. A pak je plný sexu. Náhodného či placeného. Jak říkám, atmosféra je skvělá. Jenže jako by jí chyběl kyslík. V podobě příběhu nebo nějakého vyznění. Pro mě se Brandon jenom pro*ukal odnikud nikam a byl konec.

Lepší teď než nikdy (2014)

Takhle nějak podobně by asi vypadal Doktor z hor, kdyby si ho zahrál Michael Douglas. Líbivé, hezké, tklivé, předvídatelné, všechno je zkrátka takové, jaké by to mělo být v ideálním světě. Všichni se mají rádi a běhají jen v předem vyšlapaných cestičkách. V chemii bychom řekli: bez barvy, bez chuti, bez zápachu. A takový je ten to film. Sterilita zabalená v cukru.

Grandhotel Budapešť (2014)

Trocha nostalgie oblečená v kabátku ušitém z ryzí nadsázky. Milé, úsměvné a hravé.Vstupte, prosím....

Železná lady (2011)

Pokud bylo skutečným záměrem tvůrců natočit film o stáří a pokračující demenci, stačilo nechat v hlavní roli nějakou obyčejnou babičku či dědu. Postavit na tom film o jedné z nejvýraznějších osobností politické scény minulého století, to už chtělo opravdu mimořádnou odvahu. M.T byla natolik zajímavou individualitou, že si takový film fakt nezasloužila. Když už chtěli být Lloydová s Morganem opravdu in, přímo se nabízelo srovnání hospodářské situace v Británii při nástupu Thatcherové do premiérského křesla a současné Evropy. Třeba. Ale to ne. Dostali jsme baronku dementní. Ale hlavně, že lidskou.