• Pohádka

Favorit (1994)

Na tomto snímku je asi nejzajímavější to, že angažoval mladinkého Brada Pitta, který, abych parafrázovala scénáristu, tu byl jako jediný za idiota.:-) I když..., i o tom by se dalo polemizovat:-)).

Jack (1996)

Zajímalo by mě, jaký divák vlastně má být cílovou skupinou tohoto filmu? Dětský, mladý, dospělý? Jisté je jen jedno, já to vážně nejsem.

Čertova nevěsta (2011)

Hned na začátku mě pan Troška vesele vytahal za uši. To tou nespisovnou češtinou, která mi v pohádce opravdu hodně vadila. Ale jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání.:-) Možná to došlo i autorovi a tak nakonec přesedlal na podstatně přívětivější styl mluvy. No a nyní už k samotnému příběhu: neurazí, nenadchne, nechybí samozřejmě pitvoření, i když ještě vcelku umírněné. Co ale musím vyzdvihnout, to je dokonalá obrazová stránka filmu, která Čertovu nevěstu táhne nejméně o dva levely výš. A nakonec i režie, Troška svoje řemeslo umí. Problém u něj je jenom, v čem ho používá. Mezi 2-3*

Chmelnice: Visací zámek (1998) (koncert)

Tak tenhle záznam je jen pro fanoušky Zetoru ....:-)) 70%, ale být tam naživo, asi dám víc:-)

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Punk´s not dead, vy volové! Celkem chápu, že většina nechápe, ale my, co chápem, proč nechápem, nemůžeme jinak.:-)

Úsměv Mony Lisy (2003)

Nerebelsky natočený feministický snímek o rebelské učitelce v 50. letech. Trošku té rebelie by to chtělo. Trošku odvahy. Trošku života a méně předvídatelnosti. Copak si tvůrci nevšimli, o čem točí? Film stejně tuctový a konzervativní jako to, co se snaží kritizovat. Já nudou málem usnula.

Zelený rytíř (1993) (TV film)

Chápu touhu tvůrců připravit děti na drsná skandinávská dramata, ale věřte, tohle není ta správná cesta....

Hledám Amy (1997)

Říká se, že co se vleče, neuteče, ale u filmů by se spíš mělo říkat, že co se vleče, nebaví. A to je problém tohoto snímku. Začátek se táhne jako turecký med a ani zajímavé komiksové interiéry a exteriéry, které mi chvílemi připomínaly Cambden, dlouho moji pozornost neudržely. Naštěstí žádný začátek netrvá po celý film a jak se příběh začal rozjíždět, začal mě stále více a více i bavit. Nevím sic, jestli se dá film označit i jako komedie, mně připadal spíš jako odlehčené drama, které se snadností sobě vlastní jenom na bázi konverzace předvede, jak jsou lidé nepoučitelní a pitomí. Každý hledá svou Amy, přitom nejjednodušší by bylo ji vůbec neztratit....

Prostředníci (2009)

Chlapi si ho honěj už od počátku světa, to je jasný. Ačkoli teda na počátku světa ještě nebyl internet, a tak to možná neplatilo v Pákistánu:-)). Zábavný příběh z prostředí byznysu a porna. Jenže kdo viděl Obchodníka se smrtí, asi těžko může popřít zjevně obšlehnutou šablonu. Jo, Prostředníci jsou filmem, který celkem dobře baví, ale jedou si od začátku v kolejích, které vyjezdil někdo jiný a jak známo, opakovaný vtip nepřekvapí a většinou není lepší než jeho předloha. 2,5*

Sedmero krkavců (2015)

Myslela jsem, že už se spokojenosti po zhlédnutí nové české pohádky nejspíš ani nedožiju. A ono jo. Sedmeru krkavců se podařila nevídaná věc. Přitáhli mě do kina a přiměli mě nechat zavřenou pusu s připravenými nadávkami, co že se to zase nevyvedlo. Sedmero krkavců je povedený příběh, který v sobě skrývá životnost, napětí i humor a ani jednoho nedosahuje ptivořením či parodováním sebe sama. Pár vad na kráse by se samozřejmě našlo. Pro mě to byla asi Bohdanka, kterou měla Marta Issová hrát o 10-15 let dřív. Dlouho jsem se nemohla smířit s tím, že Bohdanka je očividně starší než by se na pohádku slušelo. Na druhou stranu si ale myslím, že právě Marta Issová dala své postavě takovou životnost, lidskost a komiku, takže člověk na její relativní "stáří" nakonec i zapomněl. :-))