Na hraně zítřka (2014)

Technologická lahôdka ponímajúc film do určitej roviny ako počítačovú hru, kde ide o záchranu ľudstva ako takého. Sci-fi nabité akciami a snažiac saa udržať v konštantnom napätí sa nepodarilo u mňa na 100 ale tých 80%, keby som v tej roli ja to by bolo o inom :)

Čas probuzení (1990)

Tlieskam hereckým výkonom všetkých hercov obzvlášť Roberta de Nira , jeho mamy a samozrejme nebohého Robinka, ktorý stihol toho natočiť veľa a určite sa týmto filmom nemusí hanbiť, pretože patrí do top, úplnej špičky. Na drámu si potrpím kvalitu, ale tu nie je čo vytknúť. Veľmi smutný, dojemný no žial pravdivý príbeh o príšernej diagnóze - postinfekčná (sekundárna) encefalitída.

25. hodina (2002)

Neskutočne ťažko budem hľadať slová, čo by opísali alebo aspoň sa priblížili tomu, čo som práve zhliadol. Dlho som tento film odkladal, no budem sa snažiť byť presný a stručný. Výber hercov a ich predvedené herecké výkony sa blížia k dokonalosti. Tie emócie, tá dráma, tá beznádej a spytovanie si vlastného svedomia - možno čo sa drámy týka mi to v istom zmysle pripomínalo Kult hákového kríža. Film tak nabitý dejom, že koniec mi pripadal až moc narýchlo osekaný (kvôli času určite), no ja by som si kľudne vedel predstaviť pokračovanie a prial si, aby na výkon trestu nastúpil a my sme sa ešte viac ponorili do samotnej psychológie hlavnej postavy.

2 zbraně (2013)

Wahlberg a Washington bok po boku čoby rivalovia, parťáci, bratia ako len chcete. . Film má náboj, nuda nehrozí, akurát mi vadila plytkosť dialógov a troška šibnuté vyvrcholenie deja. Ale kľudne si to pozriem znova :)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Mierne prekvapený z negatívneho hodnotenia ostatku. Dnes som to zhliadol na Cinemaxe s českým dabingom a mne sa to páčilo. Bol tam dej, ktorý gradoval, bolo to napínavé a akčné. V scenári som žiadnu vážnu dieru nenašiel. Akurát škoda tých postáv, možno to chcelo sa im len troška viac povenovať a spoznať, snímok stihol podobný osud ako Road to Perdition, akurát tu to bolo badateľnejšie cítiť, čo je strašná škoda.

Chraň nás od zlého (2014)

Nevyčerpateľná studňa inšpirácie. Podľa mňa zlatá baňa na tovaráreň hororov takáto tématika. Nemohol som si nevšimnúť prvky skvelého Conjuringu, kde však ťahá za omnoho kratší koniec. Možno by som toto nenazval ani hororom, ale takým polohororom až thrillerom. Vlastného pôvodcu zla spoznávame až v závere, celú dobu nám šikovne uniká a tým by som chcel vyzdvihnúť záver, ktorý vytrhol tento snímok z priemernosti a dodal mu troška iný šmrnc.

Hypnotizér (2012)

Čím ďalej viac som presvedčený, že škandinávska produkcia má, čo ponúknuť, síce tu je naozaj toho viac, čo by som vytkol. Na krimi sa dej dlho točí na nepodstatných scénach a uberá to tým na napätí. Často som sa nudil pri tom pomalom a často predvídavom deji. Taký stred, ani moc nesklame, ani výrazne nepoteší.

Čo ja viem (2014) (pořad)

Program, ktorý mi príde na úrovni spolu aj s otázkami.. A tým, že sa peniaze (dúfam) posielajú na dobré charitatívne účely to posúva do zmysluplných rovín. A zapojenie študentov ako mladú generáciu je len ďalšie plus.

Noe (2014)

Miestami výborne, miestami naťahovaná žuvačka. Priznávam, že skutočnú predlohu, či to ma niečo spoločné s históriou (Biblia a pod.) som si nie istý. Každopádne, po zhliadnutí 3D projekcie, vždy keď ma to začalo neskutočne nudiť, zas som sa dostal do deja a bažil. Výborné vkustku výborne herecké počiny, vyzdvihujúc Russela a Emmu Watson - na ktorú som bol obzvlášť zvedavý ako sa popasuje s inou úlohou ako Hermionou a počínala si vynikajúco a nerád by som bol keby ju kvôli Potterovi nechali takto zaškatulkovať. Ale 7.30 € je asi drahá sranda na tento snímok :D

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Určite lepší počin ako jednotka.. Kvalitný záporný hrdina Van Damme, ktorý si sundá okuliare snáď len na jednu minútu, ale dej ma grády, pár emocií, čo mi oproti jednotke troška chýbalo.. Ale inak perfektná réžia so super efektami, ktorá vás celkom pohltí. Škoda, že som to pozrel doma a nie v kine, s tou atmoškou by to možno aj za 5ku bolo :)