X-Men: Budoucí minulost (2014)

Krásne scenáristicky poňaté a zahraté akčne X dielko, ktoré pojednáva minulosť a súčasnosť, kedy súčasnosť sa snaží pozmeniť deje minulé, aby výsledok nebol tak pesimisticky čierny a beznádejný. Perfektne zakomponované jednotlivé postavy, kedy jasne je dané a určené, koho je aká úloha. Záver mňa trocha sklamal a neveril som mu, inak som dojatý prepracovaním a zachovaním mutantského ducha v boji za spravodlivosťou a nediskrimináciou. Nádherné flashbacky Wolverina. Kde všetko funguje a zapadá do seba.

Mumie (2017)

Herci staršej generácie nám predstavili po 18 rokoch diametrálne odlišnú múmiu. Vytratila sa romantickosť, rozprávkovosť, v podstate sa zmenilo všetko. Je to celé venované starším, s pár výbornými lakačkami a napätou atmosférou. Nebyť pár fakt absurdne smiešnych prehnaných scén, ktoré už boli aj na fantasy žáner veľa, by bol celkový dojem viac než chválihodný. Ako do scenáru zapadá Mr. Hyde síce netuším, asi mal len pridať na sledovanosti, čo nakoniec ale menším spestrením naozaj bolo. Či bude pokračovanie je otázka pre tvorcov, či budú chcieť si relatívne ľahko zarobiť, lebo Múmia sa dá podľa mňa točiť donekonečna.

Projekt X (2012)

Rozmaznaní spratkovia robia party svojho života, aby konečne zasunuli a mali po zbytok života na čo spomínať. Je pravda, že film nám po scenáristickej stránke ponúka absolútne nič, no to bolo jasné od začiatku. Vybrali ozaj pekné babenky z kastingu a netvrdím, že som si tam neprial byť, lebo viem, že také party fungujú, len musí človek trocha pocestovať.

V zajetí démonů 2 (2016)

Dvojka Warenových, ktorých skúsenosti a rozvaha sa v týchto snímkoch objavujú, vždy tak nejak postavia bazál a rád ich tam vidím. 2ka ma v kine náramne ohromila, no druhá domáca projekcia mi tak nejak zložila ružové okuliare. Na dĺžku filmu mi príde scenár rozťahaný a pritom tak prázdny. Wan má naviac, mraziaca hudba a lakačky fungujú, no príbehovo sme o krok päť, čo je veľká škoda. A finále bola riadne osekané, čo ma riadne sklamalo. No Valak bol vyfarbený neskutočne hrozivo.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Narazil som naňho úplnou náhodou a bol som na český snímok s Milankom na čele celkom zvedavý. Zápasí po celú dobu na hranici pozerateľnosti, dej sa vyvíja veľmi pomaly, v podstate by som ho ani krimi nenazýval. Kamera fajn ako aj kostýmy. A za záver dávam o stupienok vyššie. Len pekne krásne ďalej pokračujte.

Mafiáni (2015) (seriál)

Dokument robený formou rýchlokurzu, ako to po páde totalitného režimu u nás vyzeralo z odvrátenej stránky. Vzhľadom na to, že začiatky každého ganstra začali skoro v rovnakej dobe a rovnakým spôsobom vytráca sa mierne heterogenita dielov. Človek si tam ale nájde veľa zaujímavých detailov + výpovede utajených svedkov pridávajú na kvalite.

T2 Trainspotting (2017)

Nepočúvajte týchto kritikov, tie všetky scény a že ich bolo. To si musíte zažiť. Rovnocenný brat jednotky a kto s tým nesúhlasí, nech mi napíše do pošty, rád mu to vysvetlím. 20 rokov je ku*** dlhá doba, a krásne to odzrkadluje aj charakter postáv, ktoré sú skúsenejšie, ale predsa nugátové jadro sa im nemení. Áno, neni to už len o fete, o ňom to neni skôr vôbec, ale to POSOLSTVO! Načapal som sa s otvorenými ústami a niektoré flashbacky mi robili husiu kožu na celom tele. Vďaka ti Boyle za to :)

Tajemná řeka (2003)

Obsadenie jedna basen, scenar obstojny no z nevysvetlitelnych pricin mi v tom filme nieco chybalo. Mozno viac precitit Davove ponure myslienky viac sa v tom pitvat aby aj divak vedel do toho vlozit sam seba. Takto to bolo liznutie scenara bez emocii, co v konecnom dosledku hodnotim negativne.

Kruhy (2017)

Bola priložená iná ruka k dielu a logicky z toho musí vyjsť aj iné dielo. Tí, ktorí verili, že dielo bude kvalitou podobné ako 1ka, má optimizmus odpovedajúci hĺbke Mariánskej priekopy. Keď sa od toho odosobníte, máte pred sebou obraz priemerného hororu s lepšími a slabšími chvíľami. Sympatická hlavná hrdinka pátra po Samarinej minulosti ako v predošlých snímkoch, len tam už nie je moc, čo vymyslieť. Pri tejto predstave sa scenáristi vyžmýkali na maximum, aby jakžtak uveriteľný snímok na továreň peňazí vyrobkali a funguje to. Tvorcovia sa v prvých 2/3 inšpirovali Nezvratným osudom- náhodne coincidencie, úniky pred smrťou a v tretej na nedávno vydaný A man in the Dark. Nie je to úplne povinná jazda pre hororového fajnšmekra, ale nájde alebo chce nájsť to dobré (stopy, naznáky) kultových originálov.

Zločinec (2008)

Ani nepoteší, ani neurazí. Z mála vyždímať maximum si zaslúži rešpekt. Na takú domácu pohodu s obstojným hereckým obsadením.