Sestra (2018)

Po dvoch výborných Conjuringoch : V zajetí démonů + V zajetí démonů 2 som sa dva roky tešil na pokračovanie démona Valaka, ktorý bol práve v spomínanej dvojke nakoniec ústrednou postavou a túžil som sa o ňom dozvedieť viac. Produkcia Wana motivovala mňa a mnohých ďalších utratiť keš za kino, naivne. Opátstvo v Rumunsku pôsobí naozaj hrôzostrašne už samo o sebe a sľubovalo si to veľké veci. Že to bude naozaj jediná dobrá vec v celom snímku by ma ani vo sne nenapadlo. Dej sa nikam neposúval, resp. ani neviem, či tam nejaký dej bol. Prišlo mi, že tam len zmätočne pobehovali postavy po kláštore, zjavovali sa, zakričali a v inom zábere sú zas na inom mieste, pri inej činnosti. Nezapamätal som si ani ich mená. Dva jumpscare-y prišli ako na zavolanie, inak by hrozilo, že by som v kine reálne zaspal. Tak trochu dosť odfláknuté. Tvorcovia bohužiaľ dostanú zarobené solídne, keďže sa zvozili na povesti dobrých mien. Ja sa preto len bojím, aby si nemysleli, že odviedli dobrú prácu, a pokračovali v podobných počinoch ďalej. Keďže sa blíži aj V zajetí démonů 3 mám reálne obavy z výsledku, no šancu tomu ešte dám.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Mrzí ma to, ale mňa to obzvlášť neoslovilo. Dejová línia je rozpačitá, roztahana a chaotická. Insuficiencia o čo vlastne ide sa odkrýva pomaly a v podstate konečné vyvrcholenie prichádza od scény s bankou,, kedy ma to konečne začalo zaujímať. Boj s drogovými kartelmi bol a vždy bude na beh bez cieľa. Možno len musím film nechať dozrieť keď sa s tunajším hodnotenim moc nezjednocujem.

Sicario 2: Soldado (2018)

Ponurejšie, drsnejšie a temnejšie. Prostredie takto vplýva nielen na diváka, ale aj na hlavnú protagonistku, ktorá je ich zrkadlom. Sebavedomá, mladá Izabel sa stáva terčom v rozpútanom pekle. Priamo v centre diania len ťažko nesie vojnu medzi kartelom a armádou. Motivácia armády bojovať proti kartelu je umocnená a stimulovaná tentokrát nie drogami ale teroristami, ktorých pomáha pašovať kartel z Mexika do USA. Zákony tu už neplatia tak právoplatne ako v jednotke, preto aj rozpor medzi Beniciom a Brolinom príjemne prekvapil. Benicio odkrýva kúsok zo seba a snaží sa napraviť si povesť z jednotky ( scéna s posunkovou rečou ma dostala). Záver, ktorý nič neuzatvára a ja sa teším na ďalšie vydanie.

Sinister (2012)

Áno, hororovo nám to nič nové neprináša, no vzhľadom na momentálnu kvalitu hororov, je to podla mňa najlepši horor minulého roka. Atmosféra strachu sa drží, pár lakačiek tam bolo, no čo je dôležité, vidno od osadenstva, že nechceli vyrobiť rýchlokvasnú vec, na ktorej by si niečo zarobili a po mesiaci by film upadol do zabudnutia. A také nesympatické deti by som mať nechcel.

Sinister 2 (2015)

Zmena oproti jednotke, a to dosť výrazná, nie je to avšak úplný pád na hubu. Iný režisér, iný mrav. Celé to bolo postavené ani nie tak na budovaní napätia a jakž-tak uveriteľnom príbehu, ale hlavne na bezduchých lakačkách, čo je si myslím v konečnom dôsledku škoda. Starší brat to pojal o niečo šikovnejšie a nepadol do zbierky mnohotuctových lakačkových hororov.

Skleněný (2019)

Plytší začiatok filmu s množstvom dier a nezmyslov sa nakoniec premenil v celkom pekný záver. Potenciál Jamesa McAvoya sa zdá nevyčerpateľný, no popravde už mi tých 25 postav a prepinákov medzi nimi miestami liezlo na nervy. Nik ma nepresvedčí o tom, že prvý diel z trilógie bol jednoducho najlepší. A na pochyby sa režisérovi skoro podarilo dostať aj mňa.

Skrytá identita (2006)

Možno to bude tým, že som originál od ktorého vzniklo toto dielko nevidel. Týmto filmom nadšený a nadmieru spokojný. Perfektná práca s kamerou, výborní herci a skvelý dej, pri ktorom naozaj nie je šanca aby ste sa nudili. Ani mi nerobí problém si ho pozrieť viackrát do roka. Pre mňa oscarová srdcovka. Chyba vo filme: Keď Costigan zatkol Sullivana na streche s následnou scénou vo výťahu, môžeme na malý moment vidieť ľavú ruku Sullivana ako mu vytrčí zpoza chrbta, a to má mať putá!

Slídil (2014)

Sofistikovanejšia a temnejšia forma Pána Ripleyho, ktorého jazda ma bavila. Herecké umenie vykresať z obyčajného človíčka psychopatického manipulátora, ktorý nevidí prekážky a cieľ je cesta. V ničom konkrétnom sa netlačí na pílu a nehrá sa na nič, čím by reálne snímok nebol.

Sloní muž (1980)

Film, ktory vo vas evokuje snad vsetky druhy emocii, od zaciatku do konca som to hltal a nechcel aby to skoncilo, najlepsie realne vyjadrenie vztahu ludi k "netvorovi" a naopak, treba vidiet a prezit :)

Smrtonosná past (1988)

Dlho som otáľaľ si tento film pozrieť, no o nič som neprišiel, kludne mohol tento film ďalej ležať prachom. Väčšina scén bola predvidateľných, pre mňa ničím nezaujimavých, a to mám akčné filmy rád. Na pokračovania sa ani nechystám.