Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Snaha sa cení, no myslím, že seriál ma ešte rezervy, hlavne by mal dať priestor aj vedlajším postavám, ale tipujem že moje hodnotenie ešte navýšim.

Vyvolený (2000)

Prvý dojem ako malý chlapec neopísateľný, Samuel L. Jackson ma touto svojou rolou tak zaujal, že ho od tej doby uznávam ako kvalitného herca. Aj po 10 ročnej pauze, vo mne film evokuje tie pocity z detstva, skvelá hudba, skvelý príbeh, perfektná práca s kamerou. Mám tento film fakt rád

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Po zhliadnutí všetkých ôsmich sérií musím povedať, že som bol fakt spokojný (inak by som nevydržal), no v ôsmej sérií tam chýbal Kelso a Eric a bolo to cítiť, no kolektív hercov bol tak bezchybný, že to napriek tomu uhrali na výbornú - jediná škoda je začlenenie Rendyho - ktorý neni ani vtipný, nemá charismu a vôbec sa tam do toho nehodil (dokonca tu ani nie je napísaný, že účinkoval :D) - no tvorcovia niekde museli zapniť dieru. Hlášky sú božie a postavy mi prirástli k srdcu. Do toho sa proste musíte nechať ponoriť a ono vás to rado stiahne. "STĚR!" "Zbohem, říkam zbohem!"

Paranormal Activity 3 (2011)

Síce menej omáčky ako v predchádzajúcich dieloch a viac napätia, no dokopy mi film nič nové nepriniesol, i keď miestami som sa predsa troška bál. Len zas tá logika... borec to natáča a nie je schopný nič ukázať svojej žene, a potom je jasné, že mu nič neverí. Bohvie koľko pokračovaní táto séria ešte bude mať, no je jasné, že tak skoro neprestanú. Ďalší diel by som si ale zase pozrel

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Boli tam aj slabšie momenty, ale celkový dojem viac než dostačujúci, kto má rad staré prcičky, si zaspomína na nezabudnuteľnú partu, ktorá je kultom (4-7 diel nerátajúc). Super komédia :)

Nenávist (2002)

Tie horory od japonských tvorcov majú naozaj svoje čaro. Iný štýl spracovania, postupu, lakačiek aj hereckých výkonov - pre mňa dosiaľ nevyčerpateľná studňa zážitku. K tomuto hororu len toľko, že je svojou kvalitou ozdobou a dobrým podkladom pre natáčanie ďalších hororov. Mal som zimomriavky, prežíval to naplno, niet čudo že som to ako mladší nebol schopný dopozerať.

Mechanik (2004)

Za herecký výkon a položenie sa do role aj za cenu až abnormálne vychudnutého človeka dávam klobúk dole Čo sa týka deja výborne spracovaný ponurý s rovnako položenou hudbou, ktorá dodáva tomu ten správny šmrnc. Hviezda dole len za záver, inak to mal ten film našliapnuté fakt dobre.

Ďábel v těle (2012)

Po zhliadnutí traileru som nedočkavo čakal na premiéru, no obával som, že to najlepšie čo vo filme je, bude len traileri a zvyšok nuda. No tu sa to tak nestalo, pre mňa celkom hodnotne spracovaný film inteligentnými luďmi, vypracovaný príbeh, dobrí herci. Filmy podobného typu sme tu už mali celkom dosť, ktoré Devil inside predčil, no pre mňa zbytočne krátke a hlavne unáhlený záver, preto tá hviezda dolu. A fakt netreba počúvať 15ročné deti jak hovoria jaká to je pi****a, tí väčšinou moc intelektu ešte nemajú :D

Pád do tmy (2005)

Striedanie dobrých aj slabších momentov dodáva filmu priemernosť, čo sa tohto žánru týka cítim tam veľkú podobnosť s Hory maju oci 2, ktoré síce poráža, no veľká sláva to neni. Oceňujem skvelú hudbu a herečky, len mi to prišlo miestami moc prehnané, čo sa gradácie týka.