Taboo - Episode 1 (2017) (epizoda)

Som veľký kritik, a keďže tu máme kopu kvalitných seriálov, nechám to na pracovných 4. Produkcia a veľká ruka k dielu od Hardyho ale sľubuje veľké veci.

Tajemná řeka (2003)

Obsadenie jedna basen, scenar obstojny no z nevysvetlitelnych pricin mi v tom filme nieco chybalo. Mozno viac precitit Davove ponure myslienky viac sa v tom pitvat aby aj divak vedel do toho vlozit sam seba. Takto to bolo liznutie scenara bez emocii, co v konecnom dosledku hodnotim negativne.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Sólo hra Matta, v nie moc populárnej role inteligenčného zmrdečka, ktorý vie presne ako čo robiť. Perfektná dráma plná zvratov a nečakaných udalostí. Scenár snáď bez jedinej diery a plný napätia.

Temný rytíř (2008)

Tohto filmu sa nikdy nepresýtim. Heath Ledger v oscarovom predstavení nám ukazuje ako moc sa dá do hereckej role položiť - táto životná úloha sa mu žiaľ stala osudnou, na ktorú sa však nedá zabudnúť. A to bol Spiderman môj väčší obľúbenec. No Nolan, si fakt pán, už sa neviem dočkať, čo zo seba ešte dokážeš vymačkať v pokračovaní The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)

Asi bola laťka po Dark Knightovi nasadená vysoko, ale pre mňa obrovské sklamanie. Slabší scenár, dialógy aj charizma postáv. Miestami bolo tej akcie príliš, no bolo len plytké bez hlbšieho deja. Dĺžka filmu mi prvýkrát prišla tiež na škodu dlhá. Ostáva len kvalitná hudba a spomienky na Harveyho Denta a Jokera.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Nech robím, čo robím Temple mi k srdcu celý film neprišla, ani sa tomu nepriblížila. Možno som na hlavu alebo nedostatočne empatický, no popravde mi dosť liezla na nervy. Diagnózu autizmu mám knižne naštudovanú, a ťažko uverím takejto báchorke. Porovnávajúc s Rain Manom je to diametrálne odlišné. Dokonca miestami sa mi v tomto snímku zdalo, že nastáva určitá forma regresie ochorenia, čo je naprosto vylúčené. Herečka sa scenára zhostila na jednotku a ťažko jej možno niečo vyčítať, a možno by som mal prestať lamentovať a kúpiť si jej slávnu autobiografickú knihu, kde by som koniec koncov začal pochybovať, či trpí autizmom alebo len čisto Aspergilovým syndrómom.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Brad Pitt po boku Leonarda DiCapria v premiérovej spolupráci na filmovom plátne. A môžeme tomu ďakovať kultovému režisérovi, u ktorého je v každom filme cítiť lásku k filmom a osobitý prístup. Tarantino má už vo zvyku v každom svojom snímku šokovať strhujúcim finále - a divák s tým už nejak počíta. Preto mu scény predchádzajúce finišu prídu ako večnost a nudné. Téma westernov 60tych rokov v Hollywoode je jasne vedlajší príbeh - ktorý je zahrievacou jazdou a zároveň priestorom k uplatneniu hereckého talentu dvoch hereckých celebrít. Rick Dalton (Leonardo) - hviezda záporných rolí zažívá krízu. V každej roli dostává na frak a stráca svoju hrdosť. Hrozí postupné upadnutie do zatratenia. Preto sa rozhodne odísť filmovať do Talianska. Spoločne po boku Brada Pitta - jeho kaskadéra, ktorú mu robí spoločnost a zároveň je mu oporou. Dlhší film je okorenený hláškami, vtipnými scénkami a udržuje diváka v napätí a pripravuje na záverečnú scénu. Nie je to delené na niekoľko samostatných príbehov, ktoré by nakoniec dali celok a vo väčšej miere medzi sebou súviseli. Brad pri hľadaní starého kamaráta objavuje ranč a Mansovovu rodinu. I bez traileru a dodatočných info to musí byť divákovi jasné, že sú to oni. No a ďalej prezrádzať nebudem. :)

Teorie všeho (2014)

Scenár, ktorý napísal sám život, ma vždy tú najvýznamnejšiu hodnotu. Studnica Stephena je vskutku pestrá - dej sa primárne mohol zamerať na množstvo aspektov - a vybral si priam luxusne. Pre mnohých veľké sklamanie, že sa to netočí primárne okolo vedeckej práce, ale o jeho osobnom živote. A to v konečnom dôsledku ukazuje to, aký bol výnimočný človek. Láska dvoch ľudí sa prediera neľahkým životom. Stephenova a Janina nezlomnosť, schopnosť sa nevzdať a brať život, aký je a užívať si ho vrámci maximálnych možností by malo byť múzou pre nás všetkých. Česť pamiatke Hawkingovi.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Nutnosť zhliadnuť The Room o ktorom spomínané Francovo dielko je. Vďaka zaujímavostiam a tomuto snímku sa priblížite k postave Johnnyho a hlavne osobe Tommyho Wiseaua samotného. Je to naozaj prazvláštny človek, ktorý ma osobité vnímanie sveta a dá vám to odpoveď na charakter, ktorou je The Room značne poznačený. Svedectvo jeho kamaráta Grega Sestero nám otvára oči a približuje nás k tomuto záhadnému človiečiku. Výborný herecký výkon hlavnej postavy, ktorá si dala záležať na autentickosti a je jeho vernou kópiou.

Thor (2011)

Prvá Thorovka urobila dojem. Thor ako taký je impozantný sympatický hero s ohromnou silou. Svet bohov prináša množstvo zaujímavých zákutí, deja, zápletiek a boja. Postavene na tradičných rodinných hodnotách s luxusným osadenstvom hercov. Dobre sa mi to pozeralo. Bez Mjolnira ani krok.