Muž ve stínu (2010)

Polanskiho režijní kumšt zadělal na pořádně zajímavý film s výborným McGregorem. Ke spokojenosti mi ale chybí jisté věci a možná i díry ve scénáři, což mě dost mrzí. První polovina filmu je navíc poměrně nudná, ale zase to vyvažuje posledních 40 minut. Tehdy se divák opravdu nenudí. Konec ať posoudí každý sám. Za mě 3 a půl hvězdičky.

Mary a Max (2009)

Depresivní, a přesto vtipné. Krásné, a přesto by to člověka dojalo. Nevím, jak se to těm Australanům podařilo, ale tohle je jedno z nejlepších dramat, u kterého se řežete smíchy. V rámci animáků určitě :). Už po pár minutách mi bylo jasné, že pro děti to zrovna není, ale tak nějak si říkám, že ani pro všechny dospělé ne. Tenhle film by možná měli pouštět některým lidem jako odstrašující případ. Některým zase jako povzbuzující případ. Nevím, moc myšlenek, moc pocitů mi Mary and Max dal a vyvolal. Asi i proto nevím, jak s hodnocením. Možná tu uvidíte 4, možná 5 hvězdiček. Uvidím až časem.

Klub rváčů (1999)

Nebezpečný film. Nebezpečný pro divákův úsudek, pro rváče a lidi znechucené společností, no a hlavně taky pro lidi, kteří by k Fight Clubu rádi napsali nějaký ten komentář. Je poměrně obtížné shrnout tento drzý a zároveň vynikající snímek. Fincher musel být při natáčení v pořádně dobrém rozpoložení, protože tohle má zatraceně styl! Já jsem odolal veškerým popisům a komentářům k filmu a pustil jsem si jej takříkajíc "na blind". S očekáváním sportovního snímku s pouličními bitkami jsem hodně rychle vystřízlivěl a začal se pomalu prokousávat do opravdu náročného snímku. V jisté (jistých) fázi filmu trošku šok, co si budeme povídat. Je to prostě jeden z těch filmů, o kterých přemýšlím ještě hodně dlouho po skončení titulků... Ruku na srdce, kdo z nás někdy měl podobné anarchistické myšlenky, chtěl se odvrátit od stávající společnosti, být něčím lepším?... Mimochodem, už jsem psal, že tenhle film je "nebezpečný"? ;)... Ne, teď vážněji: Výborný Fincher a Norton, Helena mi bohužel trochu nesedla, ale to je jen malá vada na kráse. Tahle satira má prostě styl! Finále má prostě styl! Ou, komentář radši končím, protože se zase nabízí otázka Where is my mind?

Gympl (2007)

Tenhle film má několik nezapomenutelných scén. Jinak toho nemá moc co nabídnout, i když je pravda, že po studiích na gymnáziu jej člověk ocení poněkud více :-)).

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

O kus lepší než první dvě epizody, ale pořád to na plné hodnocení není. Film je až příliš postaven na efektech. Původní Star Wars byly lepší.

Ricardovy recepty (2008) (pořad)

Asi bych se v Kanadě nechtěl stravovat. Není nad naše knedlo-vepřo-zelo!

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Reklama na Jacka Danielse ještě nikdy nebyla tak působivá. Docela mi tedy vadily efekty a digitální krev, jinak to mělo to pořádnou šťávu. Snesl bych i víc!

Asterix a Olympijské hry (2008)

Z původního Asterixe nezbylo prakticky nic. Velmi trapné. Nezachrání to ani Depardieu, ani Schumi. Škoda, škoda.

Pusinky (2007)

Hodnotit nebudu, protože jsem viděl pouze poslední deset minut. A mám takový pocit, že jsem viděl to "nejzajímavější" z celého filmu.

Batman a Robin (1997)

Sice je tam dost věcí špatně, ale já bych se nebál udělit alespoň 50%. Jeden čas se mi tento díl líbil. Je to sice asi s podivem, ale užil jsem si ho asi tolik jako verze od Burtona.