Nejvyšší nabídka (2013)

Dlouho se mi nestalo, abych dokoukal film s takovýmito pocity. Nejvyšší nabídka je trochu silnější kávou, která skloubila hned několik žánrů dohromady. Když pominu bravurní režii, Morriconeho hudbu, Geoffreye Rushe a Sylvii Hoeks (mimochodem, tahle kráska by měla dostávat víc rolí!), tak nejsilnější dojem na mně zanechal příběh samotný. Ono kdo by nechtěl najít takovouhle svojí Claire, že? No, a přesně takhle nějak to často dopadá... ale to bych asi moc odbočoval, takže za mě jasných 5* a opravdu výjimečný filmový zážitek. A samozřejmě srdce českého diváka poskočí při části v Praze..

Donův syn (2010)

Tohle je kratas, na který si vždy strašně moc rád vzpomenu a pustím znovu. Je jedním slovem geniální :-).

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Asi nejlepší akční film, co znám. Opravdu dokonalost, které nechybí nic z režie, příběhu nebo na tu dobu z naprosto obdivuhodných efektů. Film jsem poprvé viděl ještě jako malý a musím říct, že tehdy ve mně zanechal hodně silnou stopu. Jako starší jsem si jej pak užil naplno.. Zkrátka tohle je jeden z těch filmů, který ani po desáté projekci neomrzí. A musím doporučit režisérskou verzi!

V zajetí démonů (2013)

Hodně děsivé - to prostě na úvod musím napsat. Možná jsem čekal ještě o trošku víc, ale i tak to stačilo. Koukat se na film sám doma, tak mám asi o noční zábavu postaráno :-)). Wan prostě nezklamal, kolikrát mi nebylo vůbec dobře. Až zážitek vstřebám, možná se rozepíšu víc a upravím hodnocení - zatím říkám: super, děsivé, čtyři a půl hvězdičky. Mimochodem, srovnatelně jsem se bál snad už jenom u Blair Witch.

Ti druzí (2001)

Jsem si pustil jednoho večera takhle pěkně před spaním. To byl zase jednou nápad :-). Pointa ale výborná!! A čtvrtou hvězdu přidávám za opravdu hororovou atmosféru.

Extrémní předsudek (1987)

Tomu říkám trefa do černého. Až překvapivě velice dobrý snímek. Nolte byl skvělý, přestřelky ještě lepší a neurazí ani příběh. Příjemné překvapení... rozhodně lepší než leckterý klasický western.

Fakta nebo fikce (2010) (seriál)

Slabý odvar Dobyvatelů ztracené pravdy.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Čekal jsem, až někdo natočí pořádně tvrdou gangsterku z padesátých let ve stylu videoher Mafia II nebo z pohledu vyšetřování v L.A. Noire. Obojí Gangster Squad splňuje. Akce je super, jenže za drahými obleky, nablýskanými auty a prostředím Města andělů stojí laciný příběh, který ve finále nemá co nabídnou. Škoda. Palec nahoru alespoň za Emmu, Ryana a Nicka Nolteho.

Zrození šampióna (2009)

Silné čtyři hvězdičky, možná pět s odřenýma ušima. To už si přeberte sami. Zrození šampióna je sice americká pohádka, která místo sportovního drama plní spíš rodinný film, ale ve finále musím říct, že jsem spokojený. Je dobře, že silný příběh je postavený na příběhu skutečném. Jinak bych tu asi říkal, že takhle to nechodí... A i když jsem čekal mnohem více sportu a méně dialogů, ještě jednou tu vyzdvihuji svojí spokojenost. Hancock natočil kvalitní a silné dílo.