Dařbuján a Pandrhola (1959)

Moje nejoblíbenější pohádka!! A pro někoho, kdo má ještě nejoblíbenější český film Marečku, podejte mi pero, je to o to větší lahůdka. Krásné prostředí, chaloupky, v každé se odehrává příběh, který je nám alespoň zčásti zprostředkován. Kuba Dařbuján je pracovitý otec 12 dětí a hodný smrťák, protože nemá nic, co by dal novorozeněti ke křtu, mu pomůže, aby je uživil. Nezní to možná nijak extrovně, ale ta pohádka má nádhernou atmosféru od začátku do konce. Samozřejmě, vynikající výkon Rudolfa Hrušínského.

Emilie Richards - Nový Zéland, nový začátek (2011) (epizoda)

Ta příroda je prostě nádherná! Od začátku do konce se sem tam mihne část krásné novozélandské krajiny. Jo, on to neměl být přírodopisný snímek právě o tom? Prý to má být romantický film? To jsem si tedy nevšimla. Nesympatické postavy, které snad mají stejné mozkové pochody, protože jejich jednání ani dialogy se od sebe nijak zvlášť neliší, což by u filmu mohlo být docela důležité, takže kdyby film měl jednoho dabéra, jako kdysi za starých časů, nepoznáte, kdo zrovna pronáší řeč, protože ty větné stavby a styl mluvy jsou u všech stejné. V některých případech se dokonce dalo předvídat, co daná postava řekne, to je na slušnou zívačku. Takže jedna hvězdička za přírodu a krajinu.

Walk the Line (2005)

Jako fanynka Joaquina Phoenixe musím ocenit jeho výkon, což není protekce ani subjektivní názor. Joaquin platí za jednoho z nejlepších herců, který se nikdy nenechal strhnout pozlátkem Hollywoodu, nesnáší Oscary a bojuje za práva zvířat. Na druhou stranu vzal tuto roli až tak vážně, že musel na odvykačku. Ale k filmu. Celkem mile zpracovaný životní příběh Johnnyho Cashe, myslím, že jak Cash tak i jeho žena si vybrali dobře své představitele a určitě jim neudělali ostudu. Film měl atmosféru, herecké výkony výborné, co však nemůžu odpustit, pokud sleduji biografii nějaké osobnosti, nevím, proč bych měla skončit v polovině jeho života a zbytek se dozvědět z dodatku, to mě hodně zklamalo. A protože jsem přísná, srážím celou jednu hvězdičku.

Poslední výkřik (2012)

Neumím si představit, že by to byl film točený s ambicemi, aby se dostal do kin nebo jako celovečerák. Nicméně jestli si nějaký fanda Vřískotu řekl, že by chtěl natočit něco podobného, podařil ose mu sehnat poměrně dobré herce, z nichž exceluje René Přibil, naopak nejhorší herecký výkon roku vyhrává onen mladý muž v roli druhého detektiva, toho Přibilova kolegy-poskoka. Postsynchrony jsou hrozné a působí uměle, zná stejně, ať jsou v domě, ve škole nebo v šatně u školního bazénu. Ale překvapením pro mě bylo, že jsem to dokoukala bez větších potíží, dokonce mě to i celkem bavilo. Dejme tomu 1,5 hvězdičky.

Cold Creek Manor (2003)

Byla jsem dost zklamaná, čekala jsem mysteriózní thriller a dostala film s obyčejnou krimi zápletkou. Jednu hvězdičku dávám za výkon Sharon Stone, které jsem jako jediné věřila, že je tím, koho hraje - tedy matku a manželku strachující se o svoji rodinu. Dennis Quaid mi přišel nemastný, neslaný a takový trochu chlap na baterky. Celou dobu jsem se snažila přijít na to, koho že to vlastně hraje? Otce? Manžela? Kdepak. Hraje člověka, který je tak trochu sám se sebou a kolem sebe má shodou okolností pár dalších lidí. Jinak řečeno, kdyby v to filmu byl jen on sám bez rodiny, jak muž samotář, nic by to na atmosféře nezměnilo, protože jeho výkon tomu tak odpovídal. Ta rodina tam zkrátka byla navíc.

Poznamenaní (1948)

Herecký výkon Ivana Jandla byl naprosto právem ohodnocen Oscarem! Jarmila Novotná taky nebyla pozadu, leč její výkon mi přišel trochu strohý. Atmosféru poválečného Německa, tehdy byly vzpomínky ještě velmi čerstvé, doplňují záběry na zbombardované budovy. Za herecké výkony a atmosféru dávám 4*. Velmi mě ale zklamal konec. SPOILER!!!!! Tam, kde je hromada dětí, kteří přišli o rodiče, se mají dívat na to, jak jeden z nich padne matce kolem krku? Čekala jsem od toho závěru a momentu setkání matky se synem mnohem více, tohle mě zklamalo.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Bohužel, 5* dávám pouze svým srdcovkám, takže ode mě maximální možné hodnocení. Film o dědovi, který se spojí s troubou, kteří se spojí s ještě větším troubou a ráznější paní, které honí ještě větší troubové... Zní to trochu lacině, ale tady to funguje. Je to pěkně rozehrané a staříkovy hlášky nemají chybu! Je to asi jeden z filmů, který není na jedno použití, ale dá se na něj kouknout po čase znovu a i poté určitě skvěle pobaví.

Spolek nemilosrdných (2009)

Pro mě vcelku milé překvapení. Trochu masakrální, ale nic extra brutálního. I když většina postav značně nesympatických, přesto jsem dokoukala poměrně s nadšením a i když jsem celou dobu tušila, kdo je vrah, zjistila jsem na konci, že jsem se mýlila, takže rozuzlení samo o sobě nic moc, možná, kdybych dala šanci i jiným možnostem "kdo je vrah", ale vzhledem k tomu, že jsem s tím mým názorem přistupovala k celému filmu tak, jak jsem tušila, pak to překvapení bylo.

Nebezpečné hry 3 (2005) (TV film) odpad!

Proč si každý nevezme kameru, pár lidí k tomu, nevykrade totálně nějaký film a nenatočí na to podobnou nudnou devadesátiminutovku? Protože to již udělali ti, co vytvořili Nebezpečné hry 2-4. I když přiznávám, že čtyřku jsem neviděla, ale velmi by mě překvapilo, kdyby to bylo aspoň trochu originálnější. Nejprve jsem ten film vypnula po deseti minutách. Druhý den mi to nedalo a asi trocha masochismu ve mně se chtěla ukojit další nudnou a předvídatelnou přehlídkou trapnosti a ubohých scén. No, když jsem v polovině, dle inteligence předchozích dílů, odhadla, jak to asi dopadne, nebylo pro mě konečné rozuzlení žádným WOW efektem a titulky jsem v podstatě prozívala.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Nevím, jestli byl záměr, aby se snímek co nejvíce podobal svému předchůdci. Na začátku je opět beseda se studenty na téma sex na středních školách / sexuální násilí apod. Jsou tam dvě rivalky, ale jen na oko, ve skutečnosti kují pikle. Ze zkušenosti z prvního dílu jsem čekala na konci bombu, té jsem se dočkala (tedy nějakého zvratu, jinak nic extra), takže dost velké zklamání.