Ohnivý kuře pod pokličkou (2016) (pořad) odpad!

Tak tohle byl fakt úlet! Jestli to měla být reklama na Ohnivý kuře, tak by se ten, kdo to vymyslel, měl jít přihlásit na pracák!

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Ta první sezóna byla parádní! S Renátou v čele všeho zla to mělo spád, i když občas trochu přehnaně. Jenže co nám nabízí druhá řada? Autoři se zřejmě nedokážou poučit s let minulých a stále si myslí, že čím více postav, tím lépe. Jenže to vede v závěru jen k tomu, že nikdy žádné zápletce není věnována taková pozornost, aby to někam vyústilo, takže to jen vyšumí do ztracena. Většina dílů je nudných a je tam jen pár zápletek, které stojí za to. Typický příklad, jak pokazit kdysi dobrý seriál s dobrým námětem. Ale tak už se v Česku točí seriály...

Inga Lindström - Dívka z majáku (2006) (epizoda)

Inga Lindström a klasika - svobodná žena se přestěhuje ze Stockholmu někam na venkov. Protože podobně laděné romance nemají ambice diváka překvapit (nebo to zkrátka jen neumí), bylo od začátku celkem jasné, co je důvodem zdědění majáku s malým domkem na malém ostrůvku. Ale dát mi do hlavní představitelky ***, která to táhne se ženatým chlapem, tím u mě ztrácí veškeré sympatie. Nakonec sympatické postavy byly snad jen ty vedlejší. Ale maják na ostrůvku působil romantickým dojmem, proto aspoň tu jednu hvězdičku.

Zápisník jedné lásky (2004)

Příběh prolínající dvě časové linie je velice zajímavý, ale co na tom, když oba mladí hlavní představitelé postrádají to, co v takto laděném filmu má být to nejdůležitější? Kde je chemie? Kde je atmosféra? To už jsem více věřila starším představitelům, kde bylo krásně zpracováno, jak je jejich láska veliká a "až do smrti". Připomínalo mi to teenagerovské filmy, které zrovna nemusím. Obsazení Rachel McAdams a Ryana Goslinga nebyla nejlepší volba. Proto dvě hvězdičky - za námět a příběh a za oba starší představitele, kteří do filmu dokázali vnést to, co se jejich mladším kolegům nepovedlo.

Legenda Van Damme (2011) (seriál)

Pro fanoušky téměř povinnost! Možnost nahlédnout do soukromí a rodinného života akční hvězdy, sdílet s ním jeho minulé křivdy, propady, stejně tak vidět, jak se člověk, který byl na vrcholu, dostal se na úplné dno a měl v podstatě dvě možnosti. Buď to vzdát, aby se z něj stala jen další vyhaslá hvězda, po kterém by dnes neštěkl ani pes, nebo bojovat a znovu se postavit na nohy. Při svém vzestupu získal obrovskou pokoru. Dnes, mezi všemi těmi novými hvězdičkami, si dokázal najít svoje místo na zemi a na plátně.

Zástupce velitele (2006)

Film, který jako jeden z mála se nemusí přetáčet, aby se přeskočily nic neříkající scény. Van Damme prostě dokazuje, že není vyhaslou akční hvězdou. Dostal se ze dna, aby se vrátil jako superstar!

Elita armády (2006)

Vynikající film, Van Damme se dostal znovu na vrchol a toto jsou výsledky. Stojí za to!

Nájemní zabijáci (2011)

Van Damme a Scott Adkins, Van Dammovy děti. Trochu rodinný film s protekcemi, možná, ale příběh je celkem vymakaný, osobně se mi líbila linie s Van Dammovou sousedkou. Ten závěr, jak to bývá u podobně laděných snímků, je dosti předvídatelný, ale holt linie na jednu stranu se zabijákem, co chce zabít jinýho zabijáka, který zároveň chce pomstít svoji manželku, je povedená a mezi oběma představiteli ta chemie funguje, o tom žádná.

Peklo (2003)

Van Damme v jedné z těch lepších rolí v posledních letech. Jako někdo, kdo má velmi rád filmy z prostředí vězení (a ne takové ty psychologické, ale akční, se vší vězeňskou parádou) jsem snímek viděla několikrát a nikdy mě nenudil. Jak jen člověka změní pobyt ve vězení, ale nakonec se mu podaří najít svoje vlastní JÁ. Zápasy, jak to tak bývá, vraždy, znásilňování... Je to na jednu stranu depresivní snímek, ale nejedná se jen o ty zápasy, ale o příběh hlavního hrdiny. Trochu se v hlavním hrdinovi promítlo i jeho skoro až biografie. Van Damme sám kdysi na vrcholu spadl na dno a mohl se rozhodnout. Zvolil správně, dostal se znovu na nohy a získal obrovskou pokoru. Hlavní hrdina zde také ztratil sám sebe, stal se někým, kým opovrhuje, nakonec ale najde cestu zpět.

Inga Lindström - V sítích lásky (2006) (epizoda) odpad!

Většinou filmy od Ingy ode mě dostávají jednu hvězdičku, a to za přírodu a prostředí. Ale protože jsem jich už pár viděla, mají toho společného tolik, že se neustále při dalším a dalším filmu divím, jak se tím mohla paní spisovatelka uživit a jak jí mohl někdo zaplatit za zfilmování. Vždyť se liší v podstatě jen prostředí a jména. Tento film byl tak stupidní, jako (zatím) žádný, co jsem měla to štěstí vidět. Absolutně o ničem. Nejvíce mě překvapovalo, že slečna sestra randí s týpkem, vidí se skoro každý den, tráví spolu krásný večer na lodi, ale o čem se asi tak baví? Když on ani neví, čím se o na živí a ona neví ani jeho příjmení?! Nakonec si druhá sestra uvědomí, že chce žít s jejím dlouholetým obdivovatelem až poté, co jí půjčí peníze na další provoz hotelu a jeho nutné výdaje. Být jím, tak bych jí hnala sviňským krokem. Takže obě sestry s IQ pod bodem mrazu, jedna randí jen proto, že je (asi) ten pán hezký, ale vůbec se o něj nezajímá, druhou sestru okouzlily peníze. Nejde dát jinak, než odpad, tak nelogické jednání snad všech postav, to se jen tak nevidí!