Divoké včely (2001)

Tak na tomhle místě už chyběl jen magor s motorovou pilou, jenže to by zase nemohlo být severomoravské pohraničí...Pokud režisér pochází z tavéhoto konce světa, dokázal se vymanit atd., tak mu blahopřeji. To, co ovšem bylo prazentováno, mi trošku připadalo kombinaci 50. a 80. let na vesnici. Autor námětu(nevím-nedíval jsem se kdo byl tou osobou- si z té doby zřejmě odnesl tyto nepříjemné zážitky) se to pokusil naroubovat na přelom milenia v moravské zapadlé dědině. Otázka však zní-existuje ještě takováto?. Hraje si v ní nyní ještě někdo na M. Jacksona, nebo raději (a to vím, že ten film už je 5 let starej) na dejme tomu Slip Knot? O čem to vlastně vypovídá(?), nebo si chtěl "někdo" natočit modernější verzi Hoří má panenko a zapomněl, že svět-i vesnice- jsou o X let dál a tedy poněkud jinde, než by potřeboval?

Matrix (1999)

Slibný začátek, výborné akční scény a potom jen nuda. Se cyberpunkem má ten film společné jen dlouhé pláště a tmavé brýle hlavních hrdinů. Ale kde jsou prosím ty převratné myšlenky o kterých se v souvislosti s Matrixem tak často mluví? Zdá se mi, že k tomu, aby něco bylo zváno "filosofické" už stačí skutečně hodně málo...

Temnota (2002)

Jeden z nejlepších hororů, které jsem měl to štěstí v poslední době zhlédnout. Některé motivy jsou sice vypůjčené z jiného veledíla žánru-Argentova Inferna (trojice postav, tajemný dům, postavený jako místo průniku "temnoty" na zem), ale není to vůbec na škodu. Skvělá, v pravém slova smyslu TEMNÁ, atmosféra, spousta vizuálních vychytávek (postava z obrázku, zjevící se architektovi v podzemce, trhaný pohyb zavražděných dětí po chodbě, démon, lezoucí nikým nepozorován po stropě), snad jen šestice dětí, ukrývajících se v tmavé místnosti, byla trošku...mno...směšná. Fatálnost, s níž film směřuje a nakonec se bolestivě (pro všechny zúčastněné) propracuje k naprosté antitezi happyendu, je podobně dokonalá, jako u nejlepších kousků Lucia Fulciho.

Frekvence (2000)

Navnadilo mě vysoké hodnocení zde na ČSFD, zklamání bylo obrovské.Nápad na úrovni Tajemné záře nad Pacifikem by mi ještě tak nevadil, ale to zoufale nudné zpracování, mizerné herecké výkony obou hlavních postav, logické kopance každým okamžikem a ten nej z nejameričtějších happyendů (nechybí baseball, pochopitelně), to byla opravdu hodně silná káva.

Agent z Panamy (2001)

Pierce Brosnan v roli trošku jiného agenta Jejího veličenstva, než jak ho známe z bondovské série. Nadprůměrný, neprávem opomíjený politický thriller.

Svaté město (1990)

Mladý pravoslavný seminarista je vyslán na odlehlou venkovskou usedlost, aby zde strávil několik nocí u mladé dívky, jejíž smrt obestírá mnoho nejasností...a také údajná posedlost.No, abych to zkrátil, jestli byl kdy někdo ve filmu posedlý mocnostmi pekelnými, tak je to tahle holka a jestli jsem někdy viděl opravdu výborný horror, tak je to tento jugoslávský (srbský) film. Režisér Djordje Kadijevic natočil na motivy novely N.V. Gogola vskutku skvostný kousek.

Showgirls (1995)

Pro mnohé dotčené velmi nelichotivý pohled do zákulisí tanečního showbyznysu v Las Vegas. Držitel Zlaté maliny a tedy údajně nejhorší film roku 1995. Nejen po technické stránce dokonalý snímek aneb nenechávejme se tolik ovlivňovat filmovými recenzemi, potažmo názory "odborníků."

Muž bez stínu (2000)

Smutný, přesmutný závěr Verhoevenovy hollywoodské kariéry. A je asi vcelku zbytečné dumat o tom, nakolik jsou na vině producenti a nakolik pitomoučký příběh, od sklepa na půdu našlapaný těmi nejprofláknutějšími klišé. Snad to ale opravdu bylo pro něco dobré, neb návrat do rodného Nizozemí se nesl ve znamení triumfu. A to je mnohem podstatnější, než celé dvě hodiny této blbosti, kterou v mých očích (alespoň částečně) zachránil pouze vtip o Supermanovi.

Panna a netvor (1978)

Pohádka? Nikoliv. Horror? Ano! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů mého velkého oblíbence...

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Společně s Tenkrát na západě, Velkým tichem, Pat Garrett a Billy the Kid, Divokou bandou, Dead Man a Proposition, pro mě tento film představuje to nejlepší a nejzásadnější, co kdy bylo v žánru western natočeno.