hendrich6

Jiří Hendrich

okres Praha-západ

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.1.2016  18:22
    Správnej dres (TV film) (2015)

Jak může být tohle synonymum mrhání koncesionářských poplatků nominováno na Českého lva? Buď za tenhle rok nevzniklo 5 lepších televizních projektů, což se mi nezdá, nebo o nominacích rozhoduje někdo hodně nepříčetnej. Ať tak či tak, je to smutný. 15%

• 16.8.2015  21:29

Velmi pěkná romantika, která na mě zapůsobila a to hlavně přidanou hodnotou, kterou představovalo vracení se v čase a vyprávění moc sympatickým staříkem. Na můj vkus to bylo moc dlouhé, ale za podívání určitě stálo a to už kvůli potomkům tří filmových legend. Navíc ve finále pěkný konec, ale to už se nechte překvapit. 80%

• 2.8.2015  21:04
    Špión (2015)

Hodně zábavná akce, která v mých očích díky mnoha vtipným momentům, mému oblíbenci Jasonu Stathamovi a i mému rozpoložení, ve kterém jsem film sledoval, předčila ambicióznějšího a vychvalovanějšího Kingsmana. Jenom doufám, že zmínka o Praze na konci bude znamenat druhý díl právě v našem městě :)) 85%

• 23.7.2015  15:31

Opravdu nádherný film, který mě nadchnul nejen skvělým hereckým výkonem Blake Lively a sympatickými Huismanem a legendárním Harrisonem Fordem, ale hlavně nádherným zpracováním a druhou polovinou filmu, která si mě naprosto získala tak, že jsem musel hned doporučovat všem kamarádům a kamarádkám a podívat se znovu :) 90% Zároveň jsem narazil na dva seriály s podobnou tématikou, které chci vyzkoušet : http://www.csfd.cz/film/372801-forever/ a http://www.csfd.cz/film/235192-new-amsterdam/

• 21.6.2015  23:27
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Velmi dobrý životopisný film s kvalitní historickou výpovědní hodnotou, který je zajímavý ke zhlédnutí už proto, že je zde vidět z jak kvalitního, byť televizního, díla se dá dostat do reklamy na Lidl. 80%

• 30.12.2013  00:51
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Špičkový seriál s vynikajícími hereckými výkony, jak už Claire Danes v roli Carrie, tak hlavně skvělý Damian Lewis, který se po Bratrstvu neohrožených a Na doživotí pasoval do role mého nejoblíbenějšího seriálového herce a v neposlední řadě také Mandy Patinkin, jehož sympaťák Saul Berenson je snad mojí nejoblíbenější postavou seriálu. Nejde samozřejmě jen o herce, ale o napětí, které je v každém dílu a které mi nedalo vydechnout a druhou sérii jsem musel zhlédnout za nějaké dva týdny, což se mi snad u seriálu ještě nestalo. Každopádně bych se velmi nerad dočkal momentu, kdy už bude tenhle vynikající seriál jen ždímán, což je klidně možné, protože po mnou právě dokoukané druhé sérii už je prostor pro konec, ale přesto se na tu třetí, kterou načnu nejspíš hned zítra, moc těším. 1.série - 90%, 2.série - 95%

• 16.11.2013  17:24

Podle mě hodně podceněná komedie, já jsem se u ní nasmál až moc. Mám prostě pro Owena Wilsona slabost, směju se jenom co ho vidím na plátně a přesto že by se mi k němu hodil někdo možná trochu jinej, tak ani Sudeikis nezklamal. První polovina je plná vtipných situací, hlavně důvěrný rozhovor na kamerách nebo zadržení policií, ke konci sice trochu ztrácí dech a konec je očekávaný, ale rozhodně to není nic, co by mi vadilo. Pro mě osobně výborná komedie. 75%

• 26.9.2013  21:24
    Ben Hur (1959)

Velkolepý filmový epos o lásce a pomstě, který mě dlouho odrazoval svými 212 minutami, což je asi nejdelší film, co jsem měl možnost vidět. Chvílemi zdlouhavé, ale nenudil jsem se ani chvíli. Ke konci film trochu ztrácí dech, ta poslední část mě tolik nebavila a být film o 45-60 minut kratší, šel bych asi i na pět hvězd. Takhle tomuhle kultovnímu filmu dávám z úctou přesně čtyři - 80%

• 16.8.2013  00:48

Na další film od mého nejoblíbenějšího režiséra jsem se moc těšil a už od prvního zhlédnutí v kině jsem věděl, že je to opět dílo, které mě dostane. Už úvod, kdy Tarantino dává vzpomenout na originál původní skvělou melodií, mě přesvědčil, že půjde o něco výjimečného. A soundtrack drží film dál. Vrchol přijde, když se ozve můj nejoblíbenější rapper, téměř 20 let mrtvý Tupac, ve skvělé přestřelce na konci. Jinak hodnotit herecké výkony je asi zbytečné, každý kdo viděl hrát Waltze v Panchartech musí být přesvědčen, že si zaslouží Oscara i tady. Navíc jak Jamie Foxx, tak Di Caprio seděj do svých rolí perfektně. Také je zde spoustu scén, u kterých jsem se moc pobavil, vrcholem asi scéna s Ku Klux Klanem. Každopádně mám za sebou 3 projekce a po té poslední už musím Nespoutaného Djanga posunout mezi svých deset nejoblíbenějších filmů a dál jen doufat, že Tarantino natočí alespoň ještě tři filmy, protože při každém novém se moje Top 10 otřásá v základech. 95%

• 19.5.2013  12:23

Povedená kriminálka ze staré francouzské školy, Francouzi tenhle žánr prostě umí a Annie Girardotová měla velice sympatickou roli, které jste prostě museli fandit, i kdybyste nechtěli. A i přesto že se v tomto filmu neobjevila ani jedna z osvědčených francouzských hvězd jako Jean Gabin, Belmondo nebo Lino Ventura, tak jsem se super pobavil. 75%

• 15.3.2013  21:42

Po zdejších ohlasech jsem čekal něco ještě o dost horšího, než jsem dostal. Pětka Smrtonosný pasti je poměrně zábavnej akční film se skvělým Willisem v hlavní roli, který se snaží, seč může. Jeho hlášky patří k nejlepšímu v celém filmu. Jeho syn taky není zas tak špatná postava, nakonec se dá vytknout hlavně zasazení do Ruska, poměrně bídná zápletka a taková zvláštní poslední přestřelka, která na mě nepůsobila moc dobře. Takže každopádně to není špatný film, ale od kultovní série Smrtonosná past člověk čeká o dost víc, než jen obyčejný akčňák, jakých jsou spousty. Takže za narušení doteď parádní série nemůžu jít určitě výš než na tři hvězdy, které jsou tak nějak objektivní. A také nedoporučuji, stejně jako u Terminátora, další díl. 60%

• 25.2.2013  17:57

Tentokrát jsem se po světě hraček ,podmořškých živočichů ,aut nebo příšerek ponořil do světa videoher a bavil mě ještě víc než filmy výše zmiňované. Spousta skvělých nápadů a vtipných věcí a navíc super hlavní hrdina, přesto že to byl vlastně záporák. A rázem se z tohoto nenápadného příjemného filmu stává můj přesně třetí nejoblíběnější animovaný film. Hodnocení je někde mezi 85 a 90%, s dalším zhlédnutím možná přidám i pátou hvězdu.

• 4.12.2012  16:18
    Fitna (2008)

Dokumentík, který ukazuje na skutečnosti, které ale nechtějí být viděny a přijaty. Nikdo si nechce přiznat, že je to problém a člověk, který udělá takouvouhle propagandu, je extrémista,nácek a rasista a film je zakázán. Lidi by se měli probrat nebo budou naši pravnuci (pokud je nevyhladí úplně) pod vládou nějakých zasraných islamistických šílenců. Dokument samotný nění nijak zvlášť zpracovaný, ale za pokus o sdělení,odvahu a snahu něco se situací udělat si minimálně 80% zaslouží.

• 8.10.2012  00:27
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Velice zajímavý britský projekt - tři různé povídky,vždy s nádechem sci-fi,vždy velmi originální a k zamyšlení.Doufám,a podle hodnocení nejsem sám,že nějaké další díly,kvalitní jako ten poslední,ještě přibudou. 1.díl-75%,2.díl-60%,3.díl-80%,celkem zatím 75%

• 6.9.2012  00:35
    Ip Man (2008)

Ač mě asijská kultura a ty jejich bojové umění míjí značným obloukem, tak mě tenhle film překvapil a dokázal bavit po celou dobu.Možná to bylo těmi hodně dobře propracovanými souboji, možná hudbou, která u nich hrála nebo hlavním hercem, který byl v záplavě podobných obličejů přece jenom trochu rozeznatelný a sympatičtější.Každopádně jsem spokojen a dávám 75%

• 9.7.2012  01:37
    Forrest Gump (1994)

O tomhle filmu asi není potřeba se dlouze rozepisovat.Každý ho viděl a snad každý ho má rád.Je to nádherný srdceryvný příběh s naprosto skvělým Tomem Hanksem.Vždycky dokáže pobavit, zvednou náladu, ale rozhodně i dojmout. 95%

• 9.7.2012  01:33
    12 opic (1995)

Pro mě osobně nejlepší sci-fi, co bylo natočeno, navíc s mým nejoblíbenějším hercem a objevuje se tu i cestování v čase. Neni to jednoduchý film, ale když ho vidíte poněkolikáté, tak už si to užíváte daleko víc.Navíc skvělá chytlavá hudba, herecké výkony Willise a Pitta a skvělý scénář s ponurou atmosférou. 95%

• 9.7.2012  01:28
    Kmotr (1972)

Když jsem tenhle film viděl poprvé tak mi bylo 14 let a neoslovil mě tak, jak bych čekal.Nedávno jsem si ale přečetl knihu, kterou považuji za jednu z vůbec nejlepších, co jsem četl a dnes si pustil s velkým očekáváním film podruhé.A moje největší očekávání se naplnila, Kmotr je skutečně bezchybným převedením knihy na filmové plátno.Co je určitě potřeba zmínit je skvělý výběr herců, dobrá hudba, herecké výkony a příběh, který je ale samozřejmostí.Nepřišlo mi to ani jako 3 hodiny a film mě nenudil ani chvíli.Režisérovi se navíc i velmi vhodně povedlo vynechat některé pasáže knihy, tak aby to neuškodilo ději a zároveň aby měl film i trochu únosnou délku. 95%

• 20.6.2012  23:13

Katovna je pro mě neuvěřitelně obrovskej kult, ostatní spíš pokulhává, ale pobavit dokáže taky.Pár věcí bych vynechal, ale vždycky mě to zaručeně pobaví.Doporučuji každýmu, koho Izer vyloženě neirituje, obzvlášť Katovnu! 80%

• 26.5.2012  00:32
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Seriál mě skutečně vtáhl po několika dílech a každým dalším se stupňovalo velké napětí a moje spokojenost,která vrcholila předposledním dílem.Skvělé herecké obsazení,soundtrack a děj,který mě skutečně v každém díle nenudil.Občas se objeví nějaké klišé a v podstatě seriál funguje na dost podobné šabloně,ale přesto neuvěřitelně baví. Po dlouhém zvážení a čtení spoustu komenářů,hlavně Mattyho,který napsal ať se,kdo sleduje první sérii jakýmkoliv způsobem ubrání sledování té druhé,jsem se rozhodl ji už nerozkoukávat,protože by mi to jistě zkazilo celkový dojem.Kdyby si další série udržela laťku té první,tak Útěk z vězení útočí i na moji top 5,potažmo top3.Takhle je to 90%

• 29.4.2012  01:01
    Lost Highway (1997)

Abych film úplně pochopil, musel jsem si najít a přečíst vysvětlení.Pak to dává smysl, ale nemůžu se ubránit tomu, že je to hodně zbytečně složitý.Ale na druhou stranu to má svoje kouzlo a Lynch má svůj styl.Film je to určitě zajímavý a i přesto že mi docela dlouho nedával moc velký smysl a poměrně dlouhou stopáž, nenudil.Takže po vysvětlení z toho mám o dost lepší pocit než bezprostředně po konci.Určitě je to po Mulholland Drive další Lynchův film ke kterému se nejednou rád vrátím a napodruhé si ho vyhutnám o dost víc. 75%

• 31.3.2012  15:57
    Smrtihlav (1998)

Zajímavý temný film s moc pěkným nápadem, dobře vystaveným městem a ponurou atmosférou.Některé věci byly sice trochu na hraně, myslím tím hlavně finální souboj, ale to se dá lehce překousnout s vědomím, že vzniklo něco netradičního a pozoruhodného.Obsazení není nijak obzvlášť hvězdné, ale hlavní herec je obstojný a známější Sutherland a Connelly docela slušně zapadli do svých rolí.Takže kromě konečného souboje a příšerného českého názvu jsem byl spokojen. 75%

• 1.2.2012  11:35

Povídkové filmy mám rád, ale dobrých je opravdu pohříchu málo nebo jsem na dobré zatim nenarazil.Spojení tří skvělých režisérů slibovalo ještě víc, ale možná právě to bylo na škodu, protože ze sebe nemuseli vydat uplně nejlepší nápady.Od Scorseseho jsem čekal víc, ale jeho povídka se ještě celkem dala, přesto je to asi nejhorší, co jsem od něj viděl.Coppola mě zklamal, povídka byla opravdu slabá a Woody Allenovi se to povedlo nejvíc, hned od začátku je to jeho typický styl a odpustil bych i to, že to byla na mě celkem blbost. Po povídkách bych to hodnotil : Scorsese 60%, Coppola 50%, Allen 70%. Celkem tedy za 60%

• 4.1.2012  16:05

Impérium jsem uvítal, protože filmy z mafiánského prostředí, jsou moje oblíbené, navíc když se režie a produkce chopí takový pojem, jakým minimálně v tomhle žánru Martin Scorsese je.Takže jsem hodně očekával a hodně také dostal.Seriálu v podstatě není co vytknout, trochu jsem se bál,že po kupě rolích debílků se Steve Buscemi s tak velkou, pěknou rolí nepopere, ale v seriálu jen září.Ale ani ostatní herci nejsou vůbec špatní, stejně jako propojení se skutečnými osobami a celkovou dobovou atmosférou.Nakonec bych měl zmínit také povedený český dabing a výbornou úvodní znělku.S hodnocením jsem na tom podobně jako s Bratrstvem neohrožených, kde to bylo mezi čtyřma a pěti, ale v tomhle případě se narozdíl od Bratrstva přikloním k pěti hvězdám a budu se těšit na druhou sérii. 90%

• 4.12.2011  17:30
    United (TV film) (2011)

Fotblových filmů je velmi málo a těch povedených ještě daleko míň, a tak jsem s radostí uvítal drama United o tragické události z roku 1958.I když je to tv film, tak je z produkce BBC a to už zaručuje určitou kvalitu.A kvalitní taky skutečně je,komorní herecké výkony a citlivá hudba jasně dopomáhají ke skutečně pěknému filmovému zážitku.Trochu mě jen mrzelo, že nebyly, kromě pár minut z tréninků, žádné scény a záběry ze hřiště,což určitě ke sportovním snímkům patří.Celkově ale dobrá podívaná,nemůžu jít níž než 80%

• 11.11.2011  22:18

Po skvělém prvním dílu, který je mojí oblíbenou komedíí, přichází druhý, už ne tolik povedený a vtipný jako právě díl první.Ani obsazení už neni tak hvězdné, ale přece jenom je tam spousta neskutečně vtipných momentů, kdy jsem se zasmál fakt hodně, ale bohužel oproti prvnímu Johnny Englishovi je tu i pár křečovitějších a hlušších míst.Celkově je to pořád ale dobrá komedie, kterou hodnotím mezi 65 a 70%.

• 24.10.2011  22:57

Po slušné rozjezdové zábavné hodince a kus se film nepochopitelným a zběsilým tempem, kdy už jsem ani nestíhal koho a jak zabil, začal řítit do konce, který byl uspěchaný a zbytečný.Jinak se mi to celkem líbilo - téma,herci,příběh a hlavně hudba nejsou vůbec k zahození, ale bohužel mě nakonec od těch čtyřech hvězd ten konec dost rázně odehnal. 65%

• 2.9.2011  14:58

Bohužel jsem dříve viděl Trestnou lavici,která je v podstatě úplně to samé jako tenhle film,akorát s o dost horším sportem.Obsazení mi také nepřišlo nějak výrazně horší,protože Sandlera moc nemusím.Naopak jsem uvítal Jasona Stathama v jedné z jeho menších rolí.Jinak je to ale průměrný film s předvídatelným závěrem z prostředí fotbalu,což je pro mě určitě velký klad.Protože ode mě má Trestná lavice 60%, tak Fotbal za mřížemi je za 65%

• 5.8.2011  15:55
    Memento (2000)

Po několika letech jsem nedávno viděl tenhle film potřetí a opět jsem měl co dělat, abych ho pochopil.Po skončení jsem musel ještě přemýšlet a to mě baví.Za zmínku stojí i Guy Pearce v hlavní roli, který podle mého také odvedl dobrou práci.Pro mě rozhodně nejlepší Nolanův film a jeden z nejoriginálnějších filmů vůbec.Moje hodnocení se blíží k 95%

• 24.7.2011  19:58

Typický film, který mě baví.Za svým předchůdcem nezaostává o mnoho a v některých ohledech ho v mých očích i překonává.Potřeba je zmínit vynikající obsazení a herecké výkony, obbzvláště záporák v podání Voldemorta.Dobrá byla i atmosféra a k pětihvězdičkovému pocitu na konci filmu mi chybělo málo.Ale i tak je to hodně slušných 85%

<< předchozí 1 2 3 4 5