Absolutní moc (1997)

Je to slabší než třeba Krvavá Stopa,ale taky bych si tento film klidně dal znova,protože účast Clinta Eastwooda,jak před kamerou,tak za ní dost zvyšuje kvalitu a film je poctivý krimi. 70 %

Americký gangster (2007)

Skvěle natočený neuvěřitelný příběh.Vynikající Denzel Washington,který se pro tuto roli hodil a kterému jsem fandil ve filmu víc než Russellu Croweovi.Tenhle film podle mě překonal Mafiány a řadí se vedle Kmotrů na vrchol tohoto žánru.Velmi silný filmový zážitek - 95 %

Banditi (2001)

Škoda, že se celý film nenese v tak vydařeném tempu jako první půlhodina, která by byla na pět hvězd.Postupem času film ztrácí kvalitu, ale závěrečná pointa opět o pár procent film zvedá.V hlavních rolích navíc můj oblíbenec Bruce Willis a herec Billy Thorton, který zahrál překvapivě dobře.Na závěr musím říct ještě dvě věci - film má povedený soundtrack a Bruce Willise dabuje jiný dabér, což mě ze začátku dost vadilo.Jinak ale pro mě překvapení a dost povedný krimifilm na 85 %

Ben Hur (1959)

Velkolepý filmový epos o lásce a pomstě, který mě dlouho odrazoval svými 212 minutami, což je asi nejdelší film, co jsem měl možnost vidět. Chvílemi zdlouhavé, ale nenudil jsem se ani chvíli. Ke konci film trochu ztrácí dech, ta poslední část mě tolik nebavila a být film o 45-60 minut kratší, šel bych asi i na pět hvězd. Takhle tomuhle kultovnímu filmu dávám z úctou přesně čtyři - 80%

Blade Runner (1982)

Blade Runner mě zklamal.Čekal jsem akční sci-fi jízdu a místo toho jsem se dočkal ponurého pomalého příběhu,který mě nudil.Harrison Ford byl dobrý a dokázal,že dokáže zahrát i jinou roli než je Indyho Jonese nebo Uprchlíka.Ridley Scott vykreslil svět v roce 2019 pěkně,ale i od něj jsem zvyklý na lepší filmy.Bohužel musím tomuto legendárnímu sci-fi dát s bídou maximálně 60 %

Bláznivá střela (1988)

Opravdu jsem se u této parodie hodně pobavil,některé scény jen tak nezapomenu.Občas ale spoustu dobrých vtípků vystřídají i slabší momenty,kdy už je to trochu přehnané.Ale těch je rozhodně méně,takže hodnocení je pozitivní a myslím,že dosahuje a nejspíš i mírně převyšuje druhý,velmi povedený díl. 85%

Blbec k večeři (1998)

Velmi vtipná a dobrá komedie,jakou už jsem dlouho neviděl.Hodněkrát jsem se hodně pobavil a některý scény byly skvělý.Možná se jedná i o jednu z top desíti nejlepších vyloženě komedií a spolu s Drž hubu o nejlepší francouzskou komedii. 85 %

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Skvělý seriál,kterému bohužel nemohu dát plný počet,protože jsem neviděl jeden díl a díly jsem sledoval na čt1,což znamená,že jen 1x do týdne a přes absenci rekapitulace,co se událo v minulém dílu,jsem souvislosti a věci,které se v minulém díle odehráli zapomínal.Také mi chyběla znalost historických událostí,díky nimž bych si to pospojoval.Seriál má ale velkou řadu kladů.Já mám velmi rád filmy nebo seriály podle skutečných události,pak je velkou předností skvělý herec Damian Lewis (který je úžasný později v roli Crewse v seriálu Na Doživotí) , skvělá kamera a další spousta kladů.Nejvíc se mi myslím líbil pátý a poslední (desátý) díl a zvlášť úplný konec desátého dílu,kdy mluví skutečný Winters a další členové Bratrstva.Tento seriál je skvělý a až se na něj někdy na internetu podívám znovu,tak dám 5 hvězd,ale zatím je to pouze za 4 s hodnocením 90 %

Carlitova cesta (1993)

Jednoznačně jeden z nejlepších mafiánských filmů a navíc s jedním ze dvou nejlepších mafiánských herců.Film mě dostal svým dějem a měl jedno velké plus oproti většině ostatních gangsterek, a to sice že hlavni hrdina měl i určitou roli vypravěče, která sloužila k tomu, abyste se neztratili v ději, což splnila velmi dobře.Al Pacino byl neuvěřitelně přesvědčivý a nezbylo mi nic jiného než mu fandit až do konce, který byl sice smutný a dojemný, ale možná to z toho dělá ještě lepší film.U některých filmů by mi vadila délka přes 2 hodiny, ale tady jsem se ani chvíli nenudil a navíc posledních 15-20 minut, kdy film graduje je famózních.Pro mě je to rozhodně přes 90%, možná až k 95 %.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Slušný krimiseriál, který je zde hodně přeceněn, protože mi přijde obyčejnější než třeba Myšlenky Zločince, kde je zajímavé profilování vrahů nebo Sběratelé kostí, kde vyšetřují podle zbytků kostí na místech činu.Bál bych se i srovnání s Hankem Moodym, protože do něj má hlavní hrdina poměrně daleko.Jinak mě to ale samozřejmě baví,je to dobrý oddychový kriminální seriál.A ještě jednu věc - nechápu proč se to jmenuje Castle na zabití a ne prostě jednoduše Castle.A ke sloveskému názvu se snad ani vyjadřovat nebudu. 75-80 %