Soukromé pasti (2008) (seriál)

Na to, že to dávají na nově, mě to překvapivě baví. Baví mě hlavně to, že tenhle seriál není potřeba sledovat pravidelně, vybírám si jen jednotlivé epizody podle témat a herců. Nic světoborného, přesto příjemný krok vpřed.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Nedokážu ze sebe vypudit ty silný emoce, co ve mě vždycky vyvolávala kniha, a posuzovat film jen sám o sobě. Tohle ztvárnění je pro mě směšný, plytký, prázdný.

Dexter (2006) (seriál)

Krimi seriály miluju a takový, který mě donutí se šedesát dílu bát o sériovýho vraha, nemůže dostat míň než 5 *. Navíc Michael C. Hall velice charismatický, jen jeho sestru bych už v prních dílech nejraději odkráglovala. ////// Po dokoukání šesté serie hvězdičku ubírám, začíná to být už dost ohrané, nic moc nového se tu neděje, pořád stejná šablona, jen Deb mě rozčiluje víc a víc. Trochu nuda, ale poslední serie to snad nějak zajímavě rozlouskne. ////// Nejen, že sedmá serie je ještě utahanější a nudnější než předchozí, ale navíc není ani poslední! Proč pořád tvůrci upřednostňujou kvantitu před kvalitou, prachy před dojmy...

Smoking Will Kill You (2010)

Škoda, že je pointa jasná po prvních vteřinách. Ale zajímavé a vtipné.

Mládí v hajzlu (2009)

Film příjemně vynechává všechno, co mě na knížkách tak rozčilovalo, hlavně šílenou přehnanost a mládí hlavních postav. Bohužel však taky vynechali veškerý vtip a šarm. A co sakra nějaký ten sex, alespoň přátelské gay hrátky? Nic! Michael Cera je jako Nick Twisp rozmilý, ale jako Francois je to docela tragédie. Sheeni není špatně obsazená, ale vůbec se nepodobá té z knihy, manipulátorské potvoře. Dost nepovedený pokus, další zbytečný film.

X-Men: První třída (2011)

Nadšená! Bála jsem se, asi jako většina, že z toho bude jen další sračka, co těží penízky z nic moc pokračování, ale ne, jsem opravdu nadšená. Herecké obsazení výborné (jen Mystique - nebyla v třetím díle po zbavení schopností bruneta? nebo si tuhle bloncka vizáž jenom vybrala? nevermind), Fassbender potěšil, jen Profesora bych si představovala možná o trochu charismatičtějšího. Zasazení do reálný krize bylo zajímavé, pár nesrovnalostí by se tu sice našlo, ale vzhledem ke spádu filmu a jeho chytlavosti mi to vůbec nevadilo. A Wolverine? Luxusní :)

Předčítač (2008)

Nesnáším filmy, co se serou do příběhů nějaké země a ignorují jazyk. Někde se to ještě přetrpět dá, ale tady? Čtecí scény a hlavně scéna, kdy se učí číst podle nahrávky? Pardon, ale i kdyby byl příběh sebelepší (jakože by i docela byl), tohle ho v mých očích neskutečně degraduje.

Panna nebo orel (2010)

Sice teen komedie ze střední, ale díky neskutečně funny rodičům, sympatické hlavní hrdince a neotřelému zpracování se z toho vyklubala výtečná podívaná. ///// Původně jsem dala hvězdy čtyři, dnes jednu přidávám, protože se z tohohle filmu stal lék na chřipku i kocovinu, viděla jsem ho už asi 6x a nestydím se mu dát hvězdu pátou (lžu, trochu se stydím).