Bojovnice (2007)

Blafuj jako Beckham na dánský způsob. Ale výborné bojové scény.

Insidious (2010)

Povedený horor, sice žádná extra originální zápletka, ale jinak dost slušná lekačka s překvapivě věrohodnými herci a vhodnou hudbou. Žaludek jsem měla sevřený skoro celý film, kromě konečných scén, kde je sice zajímavě ztvárněné prostředí, ale děs a hrůza se bohužel vytrácí.

Mary a Max (2009)

Nádhera! Zajímavá černobíločervená plastelínová animace, to mám ráda. Hlavní postavy neokoukaně chytlavé, rychle jsem se s nimi sžila a jejich příběh mě zajímal a bavil. K tomu pár výborných vtipných hlášek (nejlepší „jako kluk jsem si vymyslel neviditelného přítele pana Ravioliho. Můj psychiatr říká, že už ho nepotřebuju, tak tu sedí v koutě a čte si“) a scén (nápadité smrti Henryho) a mile tklivá hudba. Po dlouhé době balzám na duši, výtečný filmeček!

Jezero smrti (2008)

Docela zábavné s několika správně krvavými scénami a celkem i originální zápletkou (aspoň jednou někdo neuvízl kvůli zkratce v divočině). Jen škoda těch několika blbostí, hlavní hrdinka sice hezká, ale trochu hloupá. Ale možná jsem ji jen nepochopila. Asi je lepší nechat bandě výrostků auto a utéct před nima, když ještě nevytáhli ani nůž a jen si z nich dělají srandu, než na ně zařvat a vzít si káru zpět. Asi je lepší koukat na mučení a vraždění přítele než běžet na silnici a hledat pomoc a signál. A blbnout k tomu s ModrýmZubem, aby poznali, že nemůže být daleko. A asi je lepší nezkoušet najít síť a zavolat si pomoc, i když výrostci si volají každou chvilku. Škoda, škoda. Jinak by to byl fajn krvák.

District 9 (2009)

Co se vám na tom kurva tak líbilo?! Hlavní hrdina teda výbornej cápek (i když překvapil - čekala jsem, že se z něj pod vlivem okolností stane spíš zabijácká svině než...) a příběh a prostředí? Se mi tak akorát zvedal kufr..takhle teda prosím ne.

Zlo mezi námi (2003)

Trochu zmatená z tý rychlý proměny hlavního hrdiny z šikanujícího "zlouna" v ochránce slabých a tvrdohlavýho mezka, co se prostě ponížit nenechá. Jinak skvělý kousek.

Papírový hrdina (2009)

Hořkosladký příběh o nezvyklém přátelstvím. Výborné obsazení, i když od Culkina jsem v pár scénách čekala, kdy vytáhne nůž a všechny sejme. Krásná hudba, krásné záběry, příjemně melancholická nálada.

Dorm Life (2008) (seriál)

Povedená přehlídka šílenců, zábavné. Začátek nic moc, ale postupně se všechno rozjíždí, vyvíjí se i postavy a na konci je to už roztomilé klišé, u kterýho jsem se culila jak slabomyslná. Jeden z nej web seriálů, co jsem viděla.