Nalimator

Milan Malý

Česko

4 body

• 2.3.2016  12:45

Překombinované a nepřehledné. Klasický závěr ve stylu Poirota, nahnat podezřelé do jedné místnosti a rozmotat to.

• 29.2.2016  00:07

Zezačátku jsem se trochu nudil, ale pak se to postupně rozjíždělo a nakonec mne to bavilo. Nebylo tam tolik známých herců, také mne zaujala francouzská firemní kultura, či jejich rodinné prostředí...jen ten konec jsem úplně nepochopil.

• 28.2.2016  15:15
    Zmizení (2013)

Film jsem začal sledovat bez čtení jakéhokoliv popisu či komentáře a vyplatilo se to. Ještě že v češtině je to tak nepřímo nazvané, prisoners by prozradili trochu více. Sledoval jsem to na staré televizi, nějaké detaily mi unikaly, ale možná to taky přispělo k atmosféře filmu, stejně jako 5 reklamních přestávek, co to vzrušení ještě vyšponovaly.

• 16.2.2016  23:53

Strašně překombinované a spousta náhod v jeden moment. Ale atmosféra parádní.

• 16.2.2016  10:00

Občas jsme se usmál, ale na víc to nevydalo. Člověk prostě jen očekával, jakou další ptákovinu vymyslí, ale protože šlo hlavně o to vymyslet nějakou střílečku, tak to bylo takové jednostranné.

• 15.1.2016  10:02

Viděl jsem jen 2. díl druhé série, ale nevěřil jsem vlastním očím. Chvílemi jsem se musel smát. Policisté tam jsou vylíčení jako málo myslící neschopáci, kteří se hlavně hádají mezi sebou.Pak je taky hodně baví šikanovat a urážet svědky, co přišli podat na policii vysvětlení. Vymydleného bezdomovce jde do maringotky zatknout zásahovka a dostanou ho náhodou na to, že neumí čísla. Tak to snad ne, ten bezďák je tam celou dobu tahal za fusekli a vypadal chytřejší než celý policejní sbor, to spíš bych věřil že jsou analfabeti mezi policisty. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme, ale byl to zážitek.

• 14.1.2016  17:01
    Samuraj (1967)

Styl a atmosféra to nakonec u mne těsně vytáhly na 4 hvězdy.

• 14.1.2016  16:42

Hrůša občas pobavil, hraje tam typického frajírka. Ale jinak film slouží hlavně k účelu porovnání rozdílu mezi prohnilým kapitalismem 30. let a novou socialistickou spravedlivou společností v 50. letech.

• 18.11.2015  16:48
    Spectre (2015)

Nadupaný akční thriller, u kterého ale víte, jak to dopadne. Úvodní scéna ale parádní.

• 14.11.2015  00:23

Trapárna plná násilí. Pár neúplatných policejních supermanů se rozhodne zbavit město nejzlejšího gangstera a pak se už jen střílí, mlátí, seká... prostě zabíjí, jak na běžícím pásu. Často dost ubohým stylem, střílí dvě řady proti sobě ze samopalu, zlí padají, hodný se trochu umažou. A je třeba se v těch nechutnostech pořádně vyřádit a ukázat je v detailu, či zpomaleně. Občas do toho šoupli nějakou dojemnou, nebo zamilovanou scénu. Nejlepší moment je asi zpěv krásky v podniku, ale nebyl dokončen, rozstříleli to tam.

• 28.8.2015  14:28
    Stud (1967)

Zajímavý snímek, kterému asi mladší generace nedokáže porozumět. Jeden den v životě vysokého okresního funkcionáře za hlubokého socíku, kdy už začínají na povrch vyplouvat problémy a chyby. Dalo by se říct, že to má velkou historickou hodnotu, náhled do duše socialistického politika. Funkcionář je původně skálopevně přesvědčen, že to všechno dělal dobře, ale začínají se mu zpětně objevovat černá místa. Zajímavý je třeba styl jednání se státním zástupce a dalšími činiteli, kde je vidět, že má z hlediska funkce navrch a jeho chování vyznívá arogantně, i když to asi nebylo takhle zamýšlené. Ke konci se to místy táhne a člověk čeká na nějaký posun, ale samotný závěr se mi docela líbil.

• 28.8.2015  13:20

Ze začátku dobrý, příběh mne zaujal, některé podrobnosti ze života otroků šokovaly, vymazlené záběry na přírodu, či další detaily špica, ale přehnalo se to s násilím, které je ke konci už samoúčelné, i když trochu se paroduje. Hlavně ten konec, po zastřelení DiCapria to dle mého dost zkazil. Bohužel jsem sledoval v komerční TV a těch reklam tam nasázeli požehnaně. A taky mi tam nějak nesedl Di Caprio, i když to zahrál s přehledem.

• 19.8.2015  00:06

Patetická americká ptákovina o elitní vojenský jednotce, která místo aby se připravila na akci, tak si jde odpočívat a bavit se svých holkách, jak je milujou. Trapná propaganda, tedy spíše nepovedená parodie. Totálně špatně připravená akce, kluci při prvním problému neví, co dělat, vybírají jedno špatný řešení za druhým, maximáně umí výborně nadávat. Každý schytá tak 6 zásahů, 2x spadnou do několik desítek metrů hluboké propasti a zlámou si všechny kosti, ale to jim nezabrání, aby sestřelovali Afghánce na první dobrou a dál pobíhali po skalách jak Jánošíci, zatímco protivník netrefí sedícího Amíka z pár metrů ani na potřetí. Další výborný výkon Marky Marka, největšího zabijáka amerických nepřátel v US kinematografii.

• 25.6.2015  12:48

Začátek je naprostá šílenost. Časem si člověk zvykne a začne ho to i bavit. Jde to z akce do akce, až to člověka začne trochu nudit. Taky protože ví, že to dobře dopadne. Je tam spousta efektních vychytávek, to zase jako jo. Ale dost je jich zbytečných, ale nemá cenu nad tím přemýšlet. Uvažuji i o 4* za toho kytaristu, škoda, že nedal nějakej riff od AC/DC.

• 23.3.2015  11:17

Jedná se o špatně udělanou cover verzi filmu "96 hodin" (Taken). Kdo to neviděl, tak mu může chvílema připadat tento film docela dobrý. Když se ale podívá na předlohu, pochopí, že tohle je průser. Jedině musím přiznat, že Claude nevypadá na svůj věk špatně a muskulaturu má stále slušnou. Jenom roznožky už nedělá.

• 2.3.2015  21:39

Takova slovenska Pysna princezna.

• 26.2.2015  16:36
    Jako nikdy (2013)

Film zpracovává těžké téma, ale dopadlo to dobře. Uvažoval jsem i i 4 *,ale trochu mne ve scénáři štvalo opakování scén, kdy někoho urazili a pak se mu omlouvali. A také tradičně konec, ten je nezvládnutý (zbytečná scéna navíc).

• 25.2.2015  15:53

Charismatický Eastwood, podmanivá hudba, poctivá westernová atmosféra...ale na druhou spousta za vlasy přitažených a nelogických scén, přehnaně moc mrtvol i srdceryvné scény mne zase stáhly s hodnocením dolu do lepšího průměru 3*.

• 11.2.2015  16:22

Tomuto filmu chybí nějaký základní příběh, hlavní dějová linie. Sledují se tu různé postavy, které přišli do pohraničí hned po válce s různými úmysly, ale žádná nehraje úplně hlavní úlohu, takže film nakonec tak trochu vyšumí a začne nudit. Je tu občas i sympatická snaha ukázat obě strany mince ve vztahu k odsunutým Němcům, či že si tam jezdili vykutálení Čecháčci nakrást.

• 10.2.2015  13:04
    Papilio (1986)

Tento film pozvedává výborný výkon Kňažka, který v klidu dával i dost fyzicky náročné scény. A dále je to suverénní režie, i když to v ději chvílemi vypadá neurčitě, tak to měl režisér stále pevně v rukou.

• 28.1.2015  11:40

Zajímavý film, ale také dost drastický. Na svou dobu bez obalu ukazuje krutost polpotovského režimu, vypadá to velmi autenticky a ani se mi to nezdálo být nějak politicky zfabulované. Někteří vyčítají filmu zmatek, že někdy Kambodžani mluví česky a někdy místním jazykem (tedy naskočí titulky), ale myslím, že to není podstatné. Navíc to má logiku, že s rodinou a přáteli mluví hlavní hrdina česky, s cizími jsou titulky.

• 25.1.2015  22:12
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Opět se ČT podařila pěkná slátanina, až se někdy člověk nestačí divit. A nelogičností bylo také poměrně dost. Naštěstí to zachraňují Melíšková s Krobotem. Ten má tady výjimečně hodně ukecanou roli, ale občas mu to nesvědčí a není v těch výsleších úplně přirozený. Některé scény jsou povedené, ale jde jen o epizodní střípky, většinou o výslechy některých postaviček. Také je tu dost scén úplně zbytečných, vlastně většina prvních 2 dílů se nakonec ukáže být zavádějících. Ale občas se člověk zasměje.

• 15.1.2015  10:47
    Podobizna (1947)

Výborné mysteriózní historické drama, skvěle zahrané a nasnímané. Často jsou tam záběry v pološeru, kamera předvádí výtečnou hru světla a stínů, zejména v temnějších momentech filmu. Je tam trochu uměle a schematicky důraz na správné životní hodnoty, ale na druhou stranu nezaškodí si to občas připomenout. Mladou Skořepovou jsem vůbec nepoznal.

• 13.1.2015  15:14
    Noční let (2005)

I když se na to koukat dalo, tak jsem dal nižší hodnocení, protože mi připadá jako velký nesmysl někoho potají násilím nutit k atentátu v turistický třídě v letadle, kde jsou ostatní pasažéři před sedadlem, za sedadlem i vedle v uličce. Ani se nesnažil nějak šeptat, takže to v daném tichu během nočního letu muselo slyšet celé letadlo. A ještě jí tam mlátit. Když nefungují ty elementární předpoklady filmu, tak mne to moc nebere. Ale výbuch rakety na konci byl udělanej efektně, to jo.

• 5.12.2014  14:06

Přestože se to snaží být efektní, postupně to vyšumívá do ztracena. Denzel jisté charizma má, i akční scény zvládl dobře, ale pak už je to jen vykrádání, bez originality. Gary se snaží, ale není to ono, vždyť to dělá poněkolikáté pořád dokola. Alespoň trocha toho poselství mne přesvědčila na 3 hvězdy, ale je těsně.

• 12.11.2014  00:02

Jednoduché, ale když přistoupíte na jejich hru a nehledáte mouchy, tak i působivé. Líbilo se mi, že nevyskakovali nějaké trapné lekačky, nebo zelení mužíčci v někde v zádu v křoví a drželi to stále v uvěřitelné rovině.

• 4.11.2014  15:29
    Rozsudek (1970)

Sled a postup filmového vyprávění mi připadalo zmatené, často jsem nevěděl, co se děje, kdo je kdo, s kým je a co chce. Také jsem tam nenašel žádné bitvy a bojůvky proti magnátům, většinou se to odehrávalo prostřednictvím špatně srozumitelných dialogů. Ale líbily se mi kostýmy, výprava a kamerové záběry, takové sirové, navíc ještě černobílé. I ty ksichty byly dobře vybrané.

• 3.10.2014  16:41

Film je dost dlouhý, ale nenudil jsem se. Je efektní, zábavný, rozjetý, šokující... Na druhou stranu po chvilce přemýšlení dávám nižší hodnocení, přece jen se jedná o jakousi glorifikaci prachsprostého zloděje a lháře, kterému jde jen o peníze.

• 3.10.2014  16:10

Čekal jsem vyšumělý koprodukční film 2 socialistický států a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jedná se příběh naivního mladého vlastence z kterého udělá rakouská císařská mašinérie udavače a informátora a který ze své pozice vlasti pomůže více, než by asi normálně dokázal. Film měl chvílemi dusivou atmosféru a dobře zvládnuté reálie, jako bonus lze uvézt poprsí mladičké Sabiny Laurinové, not bad.

• 25.4.2014  10:26

Pan Vávra se dle mého rozloučil s filmováním velmi důstojně, film mne dost bavil. Precizní kostýmy, reálie, chování postav, zajímavá mezinárodní situace před 1. světovou válkou. Jedná se vlastně o hraný dokument ozvláštněný pohledem na slabosti a úchylky evropských mocnářů. Je tam jen jedna civilní linka, kdy si český vlastenec Bartoška dělá zálusk na roztomilou srbskou nacionalistku Zorku Jandovou.