Jádro (2003)

Příjemné béčko na oddechové odpoledne, ale v rámci žánru nic objevného nebo průlomového. Plusem je docela solidní atmosféra katastrofických filmů z 80. let.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Pět hvězdiček bez debat. Ujeté, mnohdy za hranicí dobrého vkusu, nekorektní, pestrá škála bizarních postav (od arogantního flákače - idiota po střelenou senilní sousedku až k mírně zastydlému, přehnaně fixovanému poskokovi), a momentů - prostě zaručená zábava. Jestli máte rádi britský humor, tohle si dle mého názoru zamilujete. Druhá série ještě o chlup lepší, než první.

Jak vycvičit draka (2010)

Úžasná podívaná a zároveň asi největší překvapení tohoto roku. Draci i vikingové jsou krásně zpracovaní, nechybí napětí, akce, nádherné letecké scény ani báječný hudební doprovod. Už dlouho jsem neviděl lepší animák, skoro bych si i dovolil tvrdit, že vypálil rybník pixarovkám.

Já, padouch (2010)

Já se bavil skvěle. Velice hezky navržené postavy ve stylu klasických kreslených grotesek, dobře dávkované emotivní momenty a akce, řada povedených nenápadných vtípků (pyramida maskovaná jako nebe) a banda natvrdlých roztomilých pohůnků. Pro mě jeden z nejlepších animáků letošního roku. P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a dabing mi přišel velice slušný.

Jason X (2001) odpad!

Jason ve vesmíru? To už je snad vtip. Zkoušel jsem se na to dívat s nadhledem, ale prostě to nešlo. Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za Lexu Doig, ale byla by to zbytečná laskavost vůči takovému nesmyslu.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Skvělá komedie o putování dvou naprostých idiotů za, pro normálního člověka, naprosto neodůvodnitelným cílem. Spousta hlášek, spousta pop-kulturních odkazů a na závěr Mark Hamill v roli comicsového záporáka.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Standardně přepálené ve stylu Edgara Wrighta. Standardně žánrově rozkolísané. Simon Pegg jako obvykle boží. Bill Bailey v miniroli. Čtyři hvězdy jen to fikne.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Pták uličník na ruský způsob. Ale sranda to je.

Jesse Stone: Nový začátek (2006) (TV film)

Jsem příjemně překvapen. Zajímavá detektivka, navíc jsem po dlouhé době zase v něčem viděl Toma Sellecka (a dobrého).