Kung Fu Panda (2008)

Ta vyžraná loserovská panda byla super.

Bláznivá střela (1988)

Parodie už nejsou, co bývaly. Možná by se mohli tvůrci současných parodií naučit trochu pokoře a učit se u klasik žánru, ale toho se asi nedočkáme. Škoda.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

"Fryštenský, ty seš takovej vůl! Copak jsi nepoznal, že to je komický převlek?!"

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Lehce melancholické zpracování české legendy. Humoru je tu až až, i když je převážně konverzačního rázu. To ale ani v nejmenším nevadí a když už dojde k akci, tak stojí za to. Souboj na meče je scéna, která mě naprosto odrovnala, stejně tak scéna mučení. Jednoznačně *****, v českém dramatickém umění špička.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Ač mám osobně radši Cimrmanovy hry se Svěrákem, musím uznat, že Ladislav Smoljak se k tématu o stáří a skleróze prostě hodí a zahrané to je velice přesvědčivě a vtipně. Cimrman prostě nezklame.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Tahle hra je pro mě zosobnění scénáristické geniality. Naprosto skvělý Zdeněk Svěrák v roli namyšlené herecké hvězdy a totálního blba zároveň, promyšlené a skvěle načasované gagy, zejména se zvídavým invalidou Jirkou Karáskem, nebo zoufalé se chytání stébla při zapomenutí textu. Mrzí mě akorát, že jsem tuhle hru neviděl na vlastní oči v divadle.

Freddy versus Jason (2003)

Na to, jak je výchozí situace pitomá, to jest "vezmeme dva záporáky ze starých hororových sérií a poštvem je proti sobě", je výsledek příjemně komediálně akční s litry krve a úchylného hororu. Jasona jsem nikdy moc v lásce neměl, ale Freddyho jsem v dobách jeho největší slávy miloval, i když jsem se ho bál, takže ***

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Tohle ne. Sladkobolná limonáda z divokého západu. Všechno vyřešíme a vyléčíme. Tohle pro mě vážně není. Nepopírám, že to své objektivní kvality nepochybně má, ale já nemůžu hodnotit výš.