Věc (1982)

Skvělý horor s klaustrofobní atmosférou odříznuté výzkumné stanice ležící na mrazivých pláních Antarktidy. Skvělé triky, dělané hezky ručně pomocí loutek a hejblátek, hlavní monstrum schopné vzít na sebe jakoukoli podobu navozující všeobecnou paranoiu (jak u postav, tak u diváka) plus velice vyrovnané herecké výkony a skvělé hudba tvoří jeden z nejlepších filmových hororů.

Klub sráčů (2000) odpad!

Pamatuji se, jak se všichni moji spolužáci tomuto filmu strašně smáli a měli ho svého času jako komediální modlu. Nikdy jsem tomu nerozuměl. Po zhlédnutí zdejšího hodnocení a komentářů aspoň vím, že nejsem sám. Díky bohu.

District 9 (2009)

Podařená kombinace dokumentární stylizace a akčního science-fiction. Hlavní hrdina je slizký slabošský úředníček, nesympatický až hanba. Postupem času se ho ale naučíte mít svým způsobem rádi a fandit mu. Jen mě trochu zarazila neschopnost údajné speciální jednotky, která měla hlavního hrdinu zpacifikovat. Kamera a triky, potažmo celý vizuál, jsou ale perfektní, za těch 30 milionů, nebo kolik byl vlastně rozpočet, je to bezkonkurenční.

Želvy Ninja (2007)

Slušná zábava, která, pokud jste na želvácích vyrostli, ve Vás zaručeně vyvolá nostalgickou slzu. Trochu mě ale zklamala absence Trhače a spol. Tak snad v dalším díle. Jestli bude...

Želvy ninja (2003) (seriál)

Ještě mám doma někde jejich postavičky.

Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Hellboye můžu v jakékoli podobě. A jeho nohy mi nevadily ani v nejmenším, protože přesně takhle je má v komiksu.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Skvělé propojení světů středověkého japonska, zvláštní retro science-fiction a rapových melodií. Afro samurai je temná, výrazně stylizovaná a krvavá jízda, která chytne a nepustí. Skvělé postavy, děj sem tam oživen flashbacky, které perfektně rozkrývají minulost a motivace mnohých postav. Profesionální dabing hereckých hvězd už je jenom taková lahůdka na konec.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Co k tomu říct? Klasika mého dětsví. Já měl vždycky rád Rafany a Magiku Von Čáry. A Rampu!

Futurama (1999) (seriál)

Až budu veliký, chci být jako Bender. Plechový a opilý a s natahovacíma rukama.

Octopus 2 (2001) odpad!

Jooo, tohle jsem viděl někdy ve dvě ráno na Nově, chvíli jsem to sledoval a byl to děs. O hereckých výkonech nemluvím, chatrné režii jakbysmet. Když se ale na scéně objevila obří chobotnice, ke všem dosavadním záporům se přidaly i špatné triky. A když ta chobotnice zničila Sochu Svobody, měl jsem dost.