Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Strašně nevyrovnaný film, což je škoda, protože MacFarlaneovy humory mi jinak poměrně sedí. A tady je všechno. Od poměrně chytrých vtípků po ty totálně trapné a zbytečné. Navíc se film subjektivně docela vleče.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Z filmu jsem vždy viděl jen pár úseků v televizi a nechápal, proč jsou z Shawshanku všichni tak vyjevení. Nedávno jsem si udělal čas a konečně si to pustil od začátku do konce v originálním znění a... teď už to chápu.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Čemukoliv, co má v názvu slovo "zrození", z principu nedůvěřuji. A ani tady jsem se nespletl.

Vynález zkázy (1958)

Už jenom za ten vizuál si film zaslouží pět hvězdiček.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

No, pár prvních dílů možná ještě šlo, pak se to ale zvrhlo v nechtěnou komedii, kde se Chuck tak strašně snaží zvednout si ego a dokazuje si, že je pořád ještě drsňák. Ten největší. A strašně mě vytáčí všechny vedlejší postavičky, které mají být vtipné, popřípadě nešetří moudrostí. Ty jsou na zabití.

Westernstory (2011) odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak nekonzistentní, nevtipný a naprosto nikam nesměřující snímek. Když jsem se před několika týdny škodolibě smál nové Saxáně, vážně jsem netušil, že přijde něco ještě horšího a momentální 19% hodnocení. Tam se prostě pořád něco děje, naprosto zbytečně, nikdo neví proč, polovinu filmu zabírají stupidní potyčky plochých postav a člověk pořád čeká rozuzlení. A... to nepřijde. Odehraje se nějaká pofidérní westernová hra, publikum šílí nadšení, film končí bez jediného slova a já vzteky omdlívám. Nakonec jsem ale pochopil "vtipnou" jazykovou hříčku záměn "story" a "sorry" v logu filmu jako podprahovou omluvu Vlastimila Pešky divákům za peníze vyhozené za vstupenku.

Wolverine a X-meni (2008) (seriál)

Tohle je jeden z nejlepších animovaných seriálů vzniklých na bázi komiksu jaký jsem kdy viděl. Skvělé rozšíření X-men univerza v čele s Wolverinem a hromadou dalších mutantů v záloze. Vážně velice povedené.