Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincherovo zpracování švédského bestselleru je jiné než Olplevovo, ale myslím, že kvalitativně je to remíza. K tomuto verdiktu jsem přišel tak, že sem si udělal seznam plusů a mínusů a kupodivu to vyšlo jako plichta. Oplev vyrobil jednoznačně švédský film. Skandinávie na člověka dýchá doslova z každé minuty filmu, atmoséra a výprava jsou skvělé, režie je precizní a představitelka Lisbeth Noomi Rapace je dokonalá. Nicméně film se snaží přehrát celou knížku což při filmové stopáži dost dobře nelze a představitel Blomkvista Nyquist mi přišel docela neslaný nemastný. Ve Fincherově verzi se film zaměřuje zejména na pátrání a proto film drží víc pospolu, ale zase chybí ta omáčka kolem. Hudba je v americké verzi jednoznačně lepší a představitelé hlavních postav jsou výborní oba a ne jen jeden, ale zase člověk necítí to Švédsko tolik jako v Oplevově filmu. Takže proto je to plichta

Mise (1986)

Jeden z nejúžasnějších a nejsilnějších filmů. A přitom jen ukazuje, jaké sme my lidi byli, a stále ještě sme, prasata. Skvělé herecké výkony, precizní režie, nádherné prostředí dešťných pralesů a to vše zastřešeno nádhernou hudbou Ennia Morriconeho. Skvělý zážitek

Sexmise (1983)

Slovo Kurva asi nikdy nemělo lepší umístění:-) Na filmu je znát zub času, ale i přesto se jedná o docela rýpavou komedi, která umí pobavit.

Hodný, zlý a divný (2008)

Kvalitní akce a špetka humoru k tomu. Rozhodně velmi zajímavý film, který dokáže pobavit

Zrcadlo tvého života (2012) (pořad)

Potenciál to mělo celkem dobrý, ale bohužel je to jen nudná a nezajimavá talk show

Méďa (2012)

Až na pár ne až tak zábavných momentů se jedna o vtipem, hláškama, lehkou absurditou a hlavně obrovskou porcí nadhledu nabitou komedii. Bavil sem se skvěle a Teddy je borec

Moje velká indická svatba (2004)

Bolywoodsky přiblblou modernizaci Pýchy a předsudku ještě víc pohřbili čeští distributoři tím debilním názvem, který dnes dostává snad každý film o svatbě. Aspoň člověk ví, že když se chce vyvarovat nudné romantické komedii, tak si nemá pouštět nic co začíná slovem MOJE a končí slovem SVATBA

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Scény v domě, kdy se Pitt a Jolie snaží navzájem vyřídit, byly skutečně parádní. Bohužel zbytek filmu je průměrnou akční komedií, bez nějakého zajímavého momentu.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Graham Norton je velmi zábavný chlapík a navíc uí i pěkně přibrousit svůj humor. Navíc se mi líbí to, že hosté jsou pozváni najednou, takže Graham může dávat otázky průběžne. Jeho pořad je opravdu paráda

Air Force One (1997)

Přijde mi to jako by Petersen soupeřil s Emmerichem, kdo z nich je lepší amík:-)