Okresní přebor (2010) (seriál)

Na poli českého sitcomu doslova úkaz. Je to zábavné, trapné tak akorát a obsahuje to spoustu výborných figurek, ve kterých často někoho známého poznáte

Tchán (1979)

Pohodová komedie pro ospalé nedělní odpoledne...

Diamanty jsou věčné (1971)

Musím říct, že předchozí bondovka s Georgem Lazenbym mi přišla zajímavější než tahle tak trochu podivnost. Connery jakoby ani nehrál, spíš se tam jen tak loudá, režisérsky taky nic moc a o scénáři raději nemluvit. Veškerou hvězdnou slávu tu Bondovi sebrali zabijáci Wint a Kidd, kteří jsou výborní a tak trochu mi připomínali pány Vandemara a Croupa z románu Nikdykde. Jinak mimo tyto záporáky a pár zajímavých nápadů není této bondovce nic zajímavého

Dr. No (1962)

Úvod pro legendu. James Bond se ve svém prvním dobrodružství ukázal ve velmi dobrém světle a navzdory tomu, že filmu chybí bondovská nadsázka a bere se dost vážně. Ze Seana Conneryho charisma doslova vyzařuje a tak dokáže táhnout tento snímek, protože nebýt právě 007, jednalo by se dost průměrný špiónský film.

Na vodě (2016) (seriál)

Upřímně nechápu moc ty černé čísla a dost sprosté komentáře k tomuto seriálu. A už vůbec přirovnání k Bezdružicím. Podle mě se jedná o nenáročný seriál, který dokáže místy pobavit a dle mého se v aktuální české seriálové tvorbě řadí spíš k lepšímu průměru. Jsou daleko horší a nejen české seriály, které se vysílají na našich obrazovkách.

Medvídek (2007)

Výborné herectví, několik výborných scén, několik velmi zábavných momentů, ale výsledek celkem nijaký. Nějak nechápu záměr, cíl a vůbec význam tohoto filmu. Nechápu co tím scénárista a režisér vlastně chtěli říct. Nechápu o čem ten film je. Ten film prostě začne, probíhá a skončí. A nezanechá celkem žádný dojem. Z letargie dokáže člověka vytrhnout opravdu snad jen těch několik zábavných scén, ale jelikož si nemůžu na žádnou významější vzpomenout, je to pro mě jen důkaz toho, že i ty výborné scény v tomhle filmu jsou v kontextu jiné filmové tvorby pouze průměrné.

Avengers Grimm (2015) odpad!

Upřímně jediné co mě napadalo při sledování tohoto...no jinak se to říct nedá....filmu, sem furt přemýšlel, jak to vůbec někdo dokázal natočit, protože tvůrci museli jet v tak tvrdých drogách, že přece nemohli být schopní ani zapnout kameru....

Spectre (2015)

Musím přiznat, že sem se téhle bondovky celkem bál. Skyfall byla podle mě excelentní záležitost, ale zároveň vyvíjela tlak na štáb, který byl prakticky beze změny, aby vytvořil něco podobného. A podařilo...tak napůl. Tvůrci, a podle mého asi nejvíc scenáristi, si prostě řekli :"Uděláme to velké a nacpeme tam tolik odkazů na Bondovky kolik si vzpomenem." A proto tu máme např. pozvání na večeři od záporáka v jeho sídle stejně jako v Goldfingerovi, nebo Dr. No...Je tu parádní rvačka ve vlaku jako v Srdečné pozdravy z Ruska atd. Ale film je tak neuvěřitelně roztažený a dlouhý, že chvílemi doslava nudí. Nepomůže, že se tam Sam Mendes snaží protllačit krásné záběry, nepomůžou ani místy opravdu skvělé scény. Tahle bondovka má prostě smůlu v tom, že přišl po vynikajícím Skyfall a proto jsou všechny chyby vidět o to jasněji. A nejjasnější chyba je to, co mělo být jedním z největších taháků. Blofeld. Se vší úctou k panu Waltzovi musím přiznat, že tahle role mu nesedla. Jeho Hans Landa z Panchartů byla děsivá bestie. Jeho Blofeld ze Spectre je prostě jen uražený intoš. Dave Bautista jako poskok mě bavil víc, než největší zločinec Bondova vesmíru. Celý film je tak trochu střela vedle. Jsou tu skvělé momenty, mezi jinými například rvačka ve vlaku nebo celá uvodní sekvence. Naproti tomu je film utahaný, místy nudný, zmatený a takový nijaký. Stačí se mrknou na honičku kdy Bond jede v Astonu a záporák v Jaguaru. Ty auta prostě jedou, driftují ulicemi, vydávají nádherné zvuky motoru....ale vesměs se ani ničeho nedotknou, celkem nic se nestane, Bond si mezitím stihne vyřídit i telefonní hovor a nakonec to skončí skokem do vody. WOW...Závěrem bych dodal, že to rozhodně není tak špatná Bondovka, jen má prostě staršího bratra, který je ve všem silnější a který poukazuje na chyby svého mladšího sourozence....tak a teď si jdu pustit Skyfall

Creed (2015)

Jeden z mála důkazů, že i klišé a stokrát ohraný příběh se dá natočit tak dobře, že dokáže vyvolat emoce a působit svěže. Rocky se snámi jako boxer rozloučil v Rocky Balboovi. Teď předává rukavice mladému Creedovi, kterému sem ze začátku moc nevěřil, ale díky Rockyho trenérské péči a mentorským radám do života stane neskutečný sympaťák, kterému člověk drží palce stejně jako Rockymu během šesti předchozích filmů

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Musím přiznat, že do prvního probuzení to bylo přízračné, napínavé a zábavné. Po prvním probuzení to mělo ještě jakž takž atmosféru, ale ke konci sem se v tom začal ztrácet. Je to škoda. Čekal sem toho daleko víc a kdyby film zůstal ve viktoriánské anglii bylo by to možná lepší. Takhle je to jakoby most mezi sériemi a ke konci je to dost zmatené. Slabší čtyři