Croodsovi (2013)

Pro mě se jedná o podobný případ jako Avatar. Tím myslím, že forma přebíjí obsah. Stejně jako v Avataru je tu úžasný svět (který mi ale několikrát přišel, že zmíněný Avatar přímo vykrádá), se zajímavými zvířat, rostlinami a sceneriemi. Ale ta péče, kterou dostala animace světa, se bohužel už nedostala na postavy, kterí mi přišly jako spíš rušivý moment, a příběh samotný je sice originální, ale takový neslaný nemastný a plný rodině poučné vaty...přesto je tu několik parádních gagů, u kterých sem se od srdce zasmál a taky ten asi nejroztomilejší a nejvtipnější lenochod jakého sem viděl

Trabantem až na konec světa (2014)

Topgearovsky zábavné. Tahle československo-polská partie dojela až n samotný konec světa neskutečně zábavnou formou. Musím přiznat,že ta sympatický banda lidí má můj obdiv za tu odvahu.

Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

Podobný pořad jako Slavné dny, jen s tím rozdílem, že tady se jedná o sport. A je to opravdu jediný rozdíl, protože seriál je to stejně vynikající. Rozebírá slavné sportovní okamžiky, odkrývá zajímavosti z pozadí příběhu, o kterých člověk kolikrát ani neslyšel, doplňuje se to autentickými záběry a navíc se člověk dozví něco i o sportech, které nehrají zrovna prim ve sledovanosti. Zkrátka spousta informací, v malém časovém úseku. Paráda

Slavné dny (2010) (pořad)

Některé slavné dny by určitě zasloužili delší dokument, ale tod toho jsou tu jiné televizní společnosti. Tenhl pořad beru jako upozornění na významnou událost, se základními informacemi a občas i nějaku zajímavostí navíc. Vše navíc obohaceno o autentické záběry a profesionální komentář Pavla Zuny. Po zásluze se jedná o jeden z nejlepších pořadů na Stream.cz a já si nenechám ujít jediný díl

Ničení povoleno (2013) (pořad)

Tenhle seriál sleduju a mám rád. A mám rád i díly, kde se nic neničí a jen se střílí do terče. Jediné co mi v tomto seriálu chybí a co považuju za opravdou chybu je absence jakékoli informační hodnoty. Chybí mi třeba aspoň nějaké hodnocení zbraně, vysvětlení funkce, možná základní rozborka a nebo historie té kterékoli zbraně. Vždy se řekne jen pár základních informací a hups střílet....Je to škoda, protože podobný seriál by mohl fungovat i jako základní poradna pro nové majitele zbrojních průkazů, kteří nevědí pro co se rozhodnout

Kolja (1996)

Vynikající film s mnoha pamětihodnými scénami, přesnou režií a skvělým hereckým představením hlavní dvojice Svěrák/Chalimon.

John Wick (2014)

Důkaz, že akční vypalovačky neumřely v devadesátých letech. Sice už se neobjevují tak často, ale čas od času se vznikne film, který dokazuje, že i když je teď v kurzu mít ve snímku superhrdinu ve spoustě CGI akce, případně mít rozervaného hrdinu v akci dokumentárně roztřesené, diváci na poctivou kaskadérskou práci prostě slyší. Nic proti Bourneovi, Bondovi a jejich dokumentární akci, případně proti velkolepým komiksovým spektáklům, ale není nad dobře nasnímanou akci s dobrou choreografií. Tvůrci Johna Wicka si pravděpodobně zahráli Maxe Paynea,pak si nejspíš střihli GTA, koukli na pár filmů Johna Woo a pak si řekli:"Hmmmm... To bysme mohli dát dohromady." A je to tu všechno. Noirová atmosféra a hrdina s cejchem pomsty (May Payne), vybroušen akce s téměř tanečními prvky (John Woo) a jako velké plus hotel Continental, který je něco jako safehouse (napadla mě série GTA, ale každý doplňte hru dle svého přání). Navíc se mi líbí i perfekcionismus Johna Wicka, který i když svého protivníka spolehlivě zabije, tak mu pošle jednu jistotní do hlavy. Je to prostě akční vypalovačka, ze staré školy, ale v novém kabátku. Jen víc takových filmů. Paráda

Whiplash (2014)

Je to nadupané, výborně natočené, herecké výkony výborné, ale přesto to absolutní hodnocení ode mě nedostane. Vyzněním mi to trochu připomělo černou labuť. Hlavní hrdina jde až na hranici sebezničení aby dosáhl dokonalosti. A možná právě tohle mi na filmu vadí. Mám rád filmy v Rockyho stylu, kdy hrdina svou vůlí a odhodláním dokáže něco velkého, ale tady sem se po celou délku filmu nedokázal přinutit Andrewovi fandit, a to i přes vynikající výkon Milese Tellera. Ale to je asi jediná výtka, kterou bych k tomuto filmu měl. Jinak je to výborný film. Zejména mu vládnou dva úžasné herecké výkony už zmiňovaného Milese Tellera a snad ještě úžasnějšího J. K. Simmonse. Postava dirigenta mu sedla a na Oscarech mu budu držet palce. Film má spoustu výborných scén, která vrcholí závěrečným bubenickým sólem, kdy mi díky pánům Tellerovi, Simmonsovi a Reiserovi naskočila husí kůže...skvělý film, ale malinký kousek mu prostě k dokonalosti chybí