Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Příjemný seriál, který sice trpí drobnými neduhy, ale jsem ochotný mu to odpustit protože me docela baví. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál

Bohéma (2017) (seriál)

Čistý průměr. Do vyšších pater to vede zajímavý námět,poměrně dobré konverzační scény a silné obsazení, kterému kraluje pan Javorský jako Vlasta Burian. Nohy tomu ale podráží hlavně hodně rutinní a v některých momentech neumětelská režie. Taky mi přijde jako nadbytečné tam dávat jako ústředního vypravěče vymyšlenou postavu, která se navíc na plátně defacto ani neukáže. Děj přešlapuje od jednoho tématu k druhému a ani jedno nijak nevysvětlí ani se mu nijak nevěnuje. Prostě průměr...škoda

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Rozporuplný film. Je slyšet chvála, že se jedná o nejlepší SW film a taky názory, že jde o zklamání...já se kloním spíš k první variantě, ale na tak úplně. Kladem je beze vší pochyb akce, originalita příběhu a herecké výkony hlavních postav. Navíc nám tenhle film dal úžasně morbidního K-2SO v podání Alana Tudyka a dvě dokonalé scény s ikonou SW světa Darth Vaderem, z nichž ta druhá podle mě aspiruje na jednu z nejlepších scén v ramci celé série a pro mě osobně jde o nejlepší scénu jaká byla v roce 2016 v kinech k vidění. Na druhou stranu filmu chybí výrazná osobnost. I když člověk fandí rebelům, tak postrádá někoho jako byl Luke, Leia nebo Han komu by člověk držel palce. Paradoxně nejvýraznější postavou je právě Lord Vader, který stráví na plátně cca pět minut. Navíc je sice fajn, poznat nové světy, ale tady se cestuje tak často, že už to trošku vadí. A k tomu to otřesné CGI Generála Tarkina...Film je to zkrátka skvělý a zábavný, s několika úžasnýma scénama, ale i s několika neduhy, které mu brání stát se novou klasikou. Přesto při příštím maratonu tenhle film určitě nevynechám.

Rileyino první rande? (2015)

Pobavilo a o to jde především. Jako taková jednohubka doplňující skvělé V hlavě funguje perfektně

Sedmero krkavců (2015)

Podle mě se jedná o pohádku, která má slušný naběh stát se novodobou klasikou. Vlastně všechno je tu v pořádku. Příběh je zajímavý, herečtí představitelé výborní, technické zpracování na vysoké úrovni. Navíc to není jen pohádka, ale spíš pohádkový film a na člověka chvílemi dýchá hutná středověká atmosféra. Skvěle balancuje mezi pohádkovou naivitou a krutou realitou podobně jako např. S čerty nejsou žerty. Je tu klasické dobro nad zlem a humor, ale to zlo se neštítí upalovat lidi a zabijet děti. K tomuhle snímku mám vlastně jen dvě výtky. Jednak je to absolutně přiserný dabing slovenských herců a jednak podle mě trochu nevyvážené finále, kterému chybí větší důraz na to co se vlastně seběhlo. Vše se řeší pouze nějakým vysvětlováním působí trochu jako pěst na oko oproti zbytku filmu. Chybí tomu zkrátka větší epika v závěru. Ale i přes to se jedna o pohádku, na kterou se rád podívám znovu

Muži v naději (2011)

Vejdělek nezklamal a opět nám předložil filmový mišmaš, který se tváří jako jednolitý příběh, ale ve kterém se polohy střídají rychlostí hokejového týmu. Ale zatím co u Žen v pokušení to nějakým zvláštním kouzlem fungovalo, v tonhle filmu to doslova křičí. Ne, že by jednotlive části nebyly umně natočeny. Komedialni část je opravdu zábavná, dramaticka je zase správně zadumaná ale moc k sobě nesedí a střihy mezi nimi jsou propastné. Navic mi příliš nesedí vyznění filmu. Ono jako nejde mit spokojený vztah bez nevěry? To je dost depresívní myšlenka. Je vlastně škoda, že režisér nevěděl co vlastně chce točit, protože vše ostatní je výborné. Herecké obsazení je skvělé a podává vynikající výkon a i technická parketa filmu jako kamera a střih je vysoké úrovni. Škoda

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jedna hvězda za to kouzlo nostalgie, které pořád funguje, jedna za to špičkování mezi akčními hrdiny mého dětství, které i ve třetím díle pořád funguje a jedna za skvělého Antonia Banderase, který mě výborně bavil. No a minus jedna za Mela Gibsona, který působil jako by hrál Martina Riggse na drogách. Navic akce na mě působila tak nějak uměle, žádný wow efekt. Takze asi nějak takhle v kostce

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Nádherná, pohodová a krásná pohádka o jedné malé čarodějce, která si hledá své misto v životě a poznává význam slova soběstačnost. A to vše zabaleno v nádherné animaci a stylizaci pana Mijazakiho....tady zkrátka není co řešit

Rudá mašina (2014)

Výborný a naučný dokument. Nedivím se, že se dokument věnuje hlavně Fetisovovi, protože on byl fenomenální hráč. Jen je mi líto, že d závěrečných titulků nedali co nejvíc ukázek veletočů slavné ruské pětky. Ale to je tak jediná výtka

Orel Eddie (2016)

Parádní a pohodový feelgood filmeček. Líbí se mi, že tvůrci dokázali to, že Eddie není ani postavičkou k smíchu a není ani smutnou postavou, kterou bychom litovali. Divák Eddiemu po celý čas musí fandit a cítí z něj jaký je to zatvrzelec. Taron Egerton je výborný herec a vypadá to, že se vyplatí začít sledovat jeho kariéru a plus i za Hugh Jackman, který si svou mentorskou roli setsakra užíval.