Střihoruký Edward (1990)

Nádherný film. Jeden z prvních, které sem viděl, když jsem začal poznávat svět stříbrného plátna. Dodnes je to jeden z mých vůbec nejoblíbenějších snímků. Film při kterém se smějete i pláčete (musím se přiznat, že když sem to viděl poprvé asi tak v sedmi, osmi letech, tak sem ke konci řval jak želva). Johny Depp hned ve svém prvním opravdovém filmovém hitu předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů v historii filmu. Za film promluví jen málokdy, prakticky nepoužívá grimasy a je dost nepohyblivý ale jeho oči. Jeho oči vyjadřují bolest i radost. Vztek i lásku. Vidíte v nich veškerý Edwardův osud. Skvělý a nezapomenutelný film s vynikající atmosférou.

Beetlejuice (1988)

Skvělá komedie Tima Burtona. I když je v porovnání s další Burtonovou tvorbou trochu upozaděný, nedá se mu odepřít jedinečné kouzlo. Tenhle příběh je opravdu srandovní a to hlavně díky ultramagorovi a bio-exorcistovi Michaelu Keatonovi

Batman (1989)

Tim Burton stvořil skvělé dílo, které patří mezi nejlepší komiksové adaptace. Jack Nicholson je v roli Jokera stylově střelený, Keaton je charismatický a atmosféra je temná a hravá, přesně v Burtonově stylu.

Sedm samurajů (1954)

Tenhle film jsem viděl teprve nedávno. Snažil sem se nebrat na vědomí žádné superlativy ani kritiky a film sedm statečných na ty tři hodiny úplně přestal existovat. Musím říct, že sem si užival každou minutu. Kurosawa rozehrává krásný,dojemný a drsný příběh, kterému naprosto vládne Toshiro Mifune. Jestli Sedmi statečným něco chybí tak je to právě Kikučijo. Chlápek o kterém si myslíte, že je to naprostý magor , ale který tmelí partu a který během filmu až neskutečně vyroste. Navíc ten jeho divoký styl boje....no prostě když byl Mifune na plátně tak ten film byl ještě o stupeň lepší. Film je prostě úchvatný a ani jeho délka ničemu vůbec nevadí.

Frasier (1993) (seriál)

Vynikající sitkom, ve kterém, na rozdíl od většiny amerických sitkomů, chybí pomrkávání do kamery a herci opravdu hrají. Můj favorit je hlavně Niles a jeho průpovídky. Skvělý seriál. Jeden z mála amerických seriálů, který se kvalitou vyrovná britským. A nejlepší díl podle mě? Pohřeb tetičky.....She such a groovy lady, she makes my heart go haidy, heidy..........mimochodem doporučuju slovenský dabing.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Skvěle napsaný, sehraný a vtipný seriál. V mých očích o třídu výš než Přátelé...po pár sériiích musím hodnocení snížit o hvězdičku níž, protože cvilkama už seriálu dochází dech. Nicméně pořád se jedná o poctivý sitcom, který umí pořádně potrápit bránici

Blade Runner (1982)

"All those moments will be lost in time, like tears in rain..." - Skvělé, temné, kultovní.....Tenhle film jsem vídával v pětiminutových intervalech asi 5 let. Vždycky mi do toho něco vlezlo. Nedávno jsem si sedl k televizi a prostě se díval. Bylo to úžasné představení, které je vynikající ve všech svých momentech.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

SVIŠŠŠ - šlehl bič a vyrazil padouchovi pistoli z ruky. Padouch utíká. Hrdina vychází ze stínu a...vznikl kult. Han Solo, Deckard, Dr. Kimble, dokonce americký prezident. Tyhle role Harrison Ford hrál, ale pro mě bude navždy Indy. Šestákový příběh, dokonalá atmosféra třicátých let, lehký humor a ten nejcharismatičtější a nejsympatičtější hrdina jaký existuje.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejtemnější díl Indyho dobrodružství s poměrně jednouduchým příběhem, ale o to chlapáčtějším Indym. Ve scéně, kdy důlní vozík, pomalu Indyho osvěcuje, vyzařuje z Harrisona Forda tolik charismatu, že by ho mohl sbírat do pytlů a prodávat po tunách. Indy je tu drsný, s ničím se nemazlí (dokonce ani s Kate Capshaw ne) a možná právě tohle osobní kouzlo mě nutí dát plný počet bodů. Navíc je tu hláškař Jonathan Ke Quan, mile namyšlená Kate Capshaw a hlavní záporak je opravdu záporný. Mám tenhle film opravdu velmi rád a proto u mě 5/5

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Méně tajemna ale více grotesky. Vynikající třetí díl série o nejlepším a nejakčnějším archeologovi Indianu Jonesovi. Vynikající režie, vtipný scénář, skvělé hlášky, obrovské charisma Harrisona Forda a výtečný Sean Connery v roli Jonese staršího. Jediným mínusem je tady absence nějakého pořádného záporáka.