Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Kdyby tomuhle filmu chyběli dvě postavy pirátských kapitánů byl by tenhle film obyčejným bukanýrským dobrodružstvím, bez špetky originality nebo zábavy. Jenže oba kapitáni tady jsou a oba dva, Jack Sparow v podání více než geniálního Johny Deppa a kapitán Barbossa v podání neméně úžasného Geofrey Rushe, vládnou tomuto filmu i přesto, že jejich role jsou v podstatě vedlejší a mají míň prostoru než toporný Orlando Bloom a Keira Knightley, která ještě neměla tu pravou hereckou formu. Depp a Rush si prostě film ukradli jenom pro sebe jako praví piráti. Johoho

Don Juan DeMarco (1994)

Taková nenápadná, jednoduchá romantická komedie. Při menším vypilováním scénáře a vyměnění nudného režíséra Levena nějakým lepším vypravěčem to mohlo být něco speciálního. Trochu rozporuplně tady vyznívá účast Marlona Branda, který tu hraje opravdu pěkně civilně a velmi vtipně, ale do své role měl být možná o dvacet kilo lehčí aby do role víc seděl

Mrtvý muž (1995)

Filmy Jima Jarmusche mi obvykle moc neříkají, ale tenhle snímek mě opravdu zaujal. Klenotem filmu je Johny Depp, který předvádí excelentní výkon, i když hraje prakticky s kameným obličejem. Ale to co dokáže vypovědět očima...no prostě jeden z nejlepších výkonů Johny Deppa - "DO YOU KNOW MY POETRY?"

Benny a Joon (1993)

Tohle je film Johny Deppa. S ním film stojí na nohou, je zábavný a svižný. Bez Deppa je to nicneřešící nuda. Johny tomuhle filmu vtiskl něco navíc a jeho Sam je dokonalou a charakterově hlubokou figurkou

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Zajímavý příběh o o tom co pořád žere Gilberta Grapea. Vynikající režie a herecké výkony podtrhují takovou zahloubanou atmosféru amerického maloměsta. Johny Depp tu předvádí výborný výkon ale zcela ho zastiňuje Leonardo DiCaprio. Ten totiž předvádí výkon naprosto brilantní a musí dodnes vyrážet dech všem, kteří Leonarda považují jen za toho maníka z Titanicu

Velká ryba (2003)

Tohle asi nemohl natočit nikdo jiný než Tim Burton. Nádherný příběh se zástupem vynikajících a skvěle obsazených herců. Je to natočeno nádherně Burtonovským stylem a přitom je to takové neburtonovské (asi je to tím, že tady nehrají Burtonovi oblíbenci Johny Depp a Christopher Lee:-)) Tim Burton protlačil další film mezi můj Top výběr a už tam má dohromady 8 filmů. Je to prostě moje krevní skupina

Ospalá díra (1999)

Krásně stylizovaný trochu odlehčený horor. Hutná a temná atmosféra, skvělá režie Tima Burtona, démonický Christopher Walken, zákeřná Miranda Richardson a roztomile se bojící Johny Depp (závěrečné omdlení mluví samo za sebe:-)) jsou důvod, proč si tuhle hororově laděnou kriminálku tak vysoce cením.

Batman se vrací (1992)

Můj nejranější zážitek z kina patří právě tomuhle filmu. Tohle je první film který sem viděl v kině a i když sem nedokázal přečíst pořádně titulky tak sem se skvěle bavil. Ten nechutný tučňák DeVito, démonický Christopher Walken a skvělá kočičí žena Michelle Pfeiffer. Dodnes se u tohohle film skvěle bavím. Jen Batman mi tu přišel nějak mimo hru