Re - cycle (2006)

Tož Cihirina Cesta do fantázie v real action.

Tenši kinrjóku (2000)

Alexiel, najvyšší a bohom najmilovanejší anjel , sa odvážil viesť vojnu proti bohu a prehral. Znovuzrodený ako ľudský chlapec trápiaci sa podivnými víziami , ktorý miluje svoju sestru tak, ako by ju vlastný brat milovať nemal. O jeho prebudenie majú záujem obe strany. Prinesie jeho prebudenie apokalypsu alebo spasenie ? Padlí anjeli, dobrí démoni , proste všetko, čo si poctivý ateista môže želať. Zaujímavá téma, nádherná grafika a otvorený koniec.

Hicudži no uta (2003)

Upírina v trochu nezvyčajnej podobe. Kazunova rodina trpí dedičnou chorobou, ktorá spôsobuje upírsky smäd po krvi. Od malička vyrastá sám u strýka a tety. V deň , keď sa začínajú prejavovať prvé príznaky, sa od svojej znovunájdenej sestry Chizuny dozvedá o rodinnom dedičstve. Dojímavo a jemne vykreslená problematika dedičnej závislosti na krvi.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Toto je anime , ktoré do krvi doslova vlialo esenciu života. Po skromných začiatkoch predchádzajúcej FF: Esencia života sa v tomto diely krv rozprúdila s ešte väčšou silou. Geniálna grafika, nádherná hudba, postavy, ktoré si zamilujete. Vrchní padouch na jedničku. Postkatastrofická atmosféra, ktorú by závidel nie jeden americký trhák. Zaujímavý dej, ktorý trochu pokulháva na pochopení o čom to vlastne je, hlavne pre tých , ktorí FF nepoznajú. Čo dodať ? Klobúk dolu pred Vami pán Nomura.

Superman se vrací (2006) odpad!

Tomu filmu sa dajú vytknúť len tri veci. Kevin Spacy nikdy nebude Gene Hackman, Brandon Routh postráda charizmu Christophera Reeva a Bryan mal radšej zostať pri X-menoch a nechať Supermana odpočívať v pokoji.

Silent Hill (2006) odpad!

Škoda slov, hra je lepšia

Denní hlídka (2006)

Celkom obstojné ukončenie filmovej podoby Lukjanenkovej toho času už štvordielnej ságy Dozorov. Kým sa prvá časť riadila knihou ( ak si dobre spomínam prvou epizodou Antonovho pôsobenia v hliadke ), Dennú hliadku spájajú s predlohou len postavy a inšpiráciu na "meľ sudby"si vzali ešte z Nočného dozoru , čo som celkom slušne kvitoval ako alternatívny vývoj "keby". Dožijeme sa celkom slušnej zápletky, vyjasnenia i zamotania mnohých vecí a celkom slušného vizuálneho zážitku. Tomuto sa hovorí popkornová zábava Made in Russia. Tak sa stačí pohodlne sa usadiť , vypnúť mozog a predsudky a pokojne si vychutnať celkom zábavný film.

Den po zítřku (2004) (TV film) odpad!

Napísať čokoľvek o tomto braku je nad ľudské sily

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Najlepší film celej série. Konečne má Khan ( nekorunovaný kráľ ST padouchov) dôstojného nástupcu v podaní Alice Krige a jej kráľovnej borgov. Na otázku či si film pozrieť alebo nie je najlepšie správna borgská obpoveď : " Odpor je márny "

Mnichov (2005)

Nemôžem tvrdiť, že je to zlý film, ale taktiež nemôžem napísať , že je najlepší aký som od Spielberga videl. A už vonkoncom sa k nemu netúžim vrátiť. Film má veľmi dobré obsadenie , ešte lepšiu hudbu o kamere a samotnej réžií nehovoriac. Ale postráda jednú veľkú vec - tú skutočnú tragickosť osudu, ktorú Spielberg ukázal v Schindlerovom zozname. Od priateľa som dostal otázku : "Akože tebe sa nezdá dosť tragické to, že chlapik bol do konca života omarkovaný ako potenciálny ciel tak Mossadu ako i Arabov ????" Moja odpoveď znela :"Nezdá. Z jediného dôvodu - v tomto prípade sa jednalo o akt pomsty zo strany Izraela za zabitú výpravu v štýle oko za oko , zub za zub. A on sám mal možnosť na začiatku odmietnuť. Išiel do celej akcie takéhoto druhu s týmto rizikom mal rátať. To, že je na zozname jednej aj druhej strany on aj celá jeho rodina je len dôsledok jeho konania, jeho rozhodnutí. Mal možnosť výberu.Tí v koncentráku tú to možnosť nemali. A celá jeho tragédia spočíva v tom, že to zistil neskoro."