Doba ledová 2: Obleva (2006)

Po množstvách snehu a ľadu tentoraz prichádza množstvo vody a s ním aj naši starí známi z prvého dielu Sid, Mani, Diego a nezabudnuteľný Scrat so svojim skoroverným žaluďom. Dej dosť presne kopíruje osnovu prvého dielu len s inými vedľašími postavami akou je aj 9 tonová vačica Ellie. Jeden z tých sympatických animákov , pri ktorom si človek oddýchne a celkom slušne sa zabaví. Takže tri * za dej a tá štvrtá za poslednú scénu filmu. Konečne sme sa dozvedeli, čo nás čaká na druhej strane. Veľký žaluď.

Jádro (2003)

Dobrý nápad, jednoduchá línia, len to chcelo viacej akšn a menej amerického happyendu. Ale pozerať sa to dalo.

Hvězdná brána (1994)

Tento film má všetko, čo poriadne scifi potrebuje. Tajomnú bránu do iného sveta, odvážneho vojaka, náhodne okoloidúceho vedca bez práce, krásnu neznámu a zloducha prvej kategórie. K tomu veľmi dobrú kameru, výpravu,triky, kostými, obsadenie , ešte lepší scenár a nádhernú hudbu. Dokonalý výtvor trojky Emmerich-Devlin-Arnold. Tá jedna hviezdička dole - Kurt Russel mi do úlohy plukovníka O´Neilla nesadol.

Hulk (2003)

Po zhliadnutí tohoto filmu som zistil, že sa aj majster môže utnúť. Celý film mi pri padal v štýle : nuž všetky lepšie komiksové témy sú už zadané, tak nafilmujeme novú verziu zeleného Hulka, len aby sme z toho vytrieskali peniaze. Netvrdím, že je to totálne zlý film, ale jednoznačne Mr. Lee nevyužil celý potenciál komiksu a z "akčné podívané" to zvrhol na rodinnú drámu.

Horizont události (1997)

Tomuto sa hovorí akčné sci-fi s prvkami hororu. A jedno zo scifičiek, kde triky len umocňujú celkovú tiesnivú priam nostronovskú atmosféru. Veľmi dobré výkony dvoch protihráčov Sama Neila s jeho diabolským vynálezom a Laurenca Fishburna s jeho snahou zachrániť každý život, ktorím kontruje zvyšok kompánie z Louise&Clarke. Takže , keď vás niekto tam z vonku požiada o pomoc, vypočujte si jeho volanie poriadne. Za chyby sa totiž platí životom. V celku veľmi dobré sci-fi , oficiálne za štyri * , ta piata za otvorený koniec - milujem otvorené konce.

Highlander (1986)

Elegantné scifičko s veľmi dobrou atmosférou, svojským humorom a ostrími mečami sa na pár desiatok minút stane našim sprievodcom po storočiach zo škótskej vysočiny až do NY dnešnej doby na posledný súboj. Na jednej strane arény stojí vyzývateľ Kurgan ( stelesnený sen každej matky ) a na druhej strane nesmrteľný škót Connor "Higlander" McLeod a do toho všetkého zneje dnes už nesmreľná hudha skupiny Queen. Who want to live forever ?

Hibernatus (1969)

Čo sa stane , keď skrížite hibernáciu a Funesovým humorom ? Hibernatus. Humorné a nostalgické spomienky na starý dobrý svet predminulého storočia verzus moderná doba.

Hellboy (2004)

Niečo, za čo sa komiksový film nemusí hanbiť ( ako napr. druhý spíďa ). Relatívne verne spracovaná predloha a Ron Perlman akoby komiksovému Hellboyovi z oka vypadol. Svižný strih, svojský humor a krásne akčné scény nabité FX. Okrem samotného Hellboya celkom zaujali postavy obojživelného Abého a nemeckého zabijáka, ktorý doviedol masochiznus ad absurdum.

Godzilla (1954)

Klasika japonského monster filmu. Proste Godzilla je Godzilla. Len do dnešného dňa neviem pochopiť, prečo na Japonsko zmietané zemetraseniami a tsunami, musia ešte útočiť predimenzované jašterice.