• Krátkometrážní

U Haliny v kuchyni (2014) (pořad)

Lidičky, to se má tak. Štěstí se musí jít naproti. A když už pro prsa nedosáhnete na pracovní desku své kuchyně, zahrajte si "šéfa" v kulinářské šou. A šou je to náramná. Teď jdou recepty stranou, prostě se bavím, jak se Palina Hawlowská vždycky snaží dosáhnout tu na pórek, tu na králíka, tu po sklenici nějaké ukrajinské srajdy, kterou to pak za pomoci rabi Koháka zalije. No, mňamka bžunda... a jak by řekl jeden můj španělský přítel: Le Granda ve Lika. A vždycky, když Palina waří ty své banánové rybičky, tak si vzpomenu na p. Jablonského a je hned zaděláno. No, chicht. Jednu michelinskou hvězdu za to, že od stolu vypráskali prodavače lyží.

Mene Tekel (2007) (hudební videoklip)

Trochu řízných riffů do těch vašich zkurvených mainstrýmů a procítěných hip hap hopů. Do všech pekel - mene tekel! Jsou sice i lepší rýmy, ale co byste ještě nechtěli, že jo? Klip je úplně normální jako každý, tomu nadhodnocení tady nerozumím. Podhůrský má dobrý hlas. Netušil jsem vůbec, že taky zpívá. No, tak ať se daří, Vločka!

Planeta plná plastů (2009)

Věděli jste, že jakákoliv věc vyrobena z plastu by neměla mít naprosto žádný zápach? A čichli jste si někdy k zahradnické sadě pro děti? Šli jste někdy do obchodu s hračkami a čichali, jak to tam "voní"? No, to bude nějakým sajrajtem, co do toho přidávaj. Něco, co se uvolňuje a vy to čicháte. To je právě špatně. Toto a spousty zajímavých věcí, co jste o době plastové, ve které žijete, nevěděli, se dozvíte právě zde v dokumentu, který ale tradičně nedává příliš prostoru objektivitě. Úplně z něj stříká, že je od začátku do konce natočen tak, abyste se buď plastů báli nebo je alespoň nesnášeli. Takže zavádějící, neobjektivní, manipulativní.

Hitman 2.0 (2014) (amatérský film) odpad!

Pšerovská nová vlna mě asi odsoudí za vyščené, ale tento filmový počin, dá-li se to nazvat počin nebo filmový, je bohušel špatný. Celá koncepce jde do šitě. Film nemá začátek ani konec, je to jako pasáž vytršená z jiného filmu a takhle se pšece dneska "kraťasy" netočí. A vůbec, celá pšíprava a celkový projev je buď odfláknuté nebo snad záměrně špatné, ale na mě jako diváka, to vůbec nepůsobí pšíjemně, natož dobše. Dojem z toho vlastně mám, že je to naprosto neumětelsky zpracované a tvůrci buď na tom do budoucna začnou makat a brát to vášně, nebo se jen zašadí do téměš nekonečné šady megauploaderů vychechtaných homevideí na YouTube.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Předností tohoto snímku je jeho vizuální stránka. Jsou to naprosté orgie, i když je to místy až příliš digitální, pořád tam to "čaro" působí. Fanda gamesy Mafie2 bude mít hned dojem, že mu jeho oblíbenou hru převedli do eMPEGu. Příběh je jednoduchý jako Láďa Hruška, tak se nemusí bát ani ten gamesový pařan, že by nějaký level nepochopil. Prostě přišli, viděli, vystříleli, odešli. Možná to nějakou hloubku chtělo, když už si s tím vizuálně dávali takovou práci, ale i tak to bylo příjemné vytržení z reality všedního dne, kdy vás okrádají už úplně jiní mafiáni, rozhodně ne tak romantičtí. Lovci mafie jsou jen povrchovou sondou do počátku boje policie s organizovaným zločinem. Podle mě ale příliš nedbají na historickou korektnost, pouze ukazují, co umí jejich photoshop. Nebojte se, že přilnete k nějaké postavě a budete se o ni bát, to zcela určitě ne. Tak dobré to zkrátka není. Josh "velká hlava" Brolin předvedl zcela průměrný výkon. Řekl bych, že ho to mezi těmi zelenými plátny moc nebavilo.

Masožravý obraz (2013) (amatérský film)

Znáte ten příběh o skřítkovi v lahvi? Dokázal splnit každé přání, ale nesměli jste umřít, aniž byste jej ještě vlastnili. Museli jste se ho prostě za každou cenu zbavit, abyste nepřišli do pekla. Prodat jej šlo, avšak jen o cenu nižší, než nákupní. Tak to není tenhle příběh. Ten je o úplně jiném zle, navíc spojeném se záhadným obrazem. Víc snad ani nechci prozrazovat, vyplatí se na tento amatérský snímek podívat. Překvapí vás poněkud neobvyklé výtvarně-filmové zpracování kombinované s klasickými ryze amatérskými záběry. Ten kontrast mi nevadil, ale věřím, že škodit mohl. Říkám, prodejte to dřív, než zemřete!

Odsouzení (2010)

Kouzlo příběhu Betty a Kennyho Watersových tkví v něčem úplně jiném, než jen v tom, co oficiálně uvádí distributor a to tvůrci vůbec nezohlednili! Dobře, máme tu sestru, která se sice správně rozhodla, ale ke svým mentálním indispozicím, studovala práva nějakých šestnáct let nebo kolik. Bráchovi musely téct nervy. Ale o to také nejde. Jde právě o to, že tenhle chlap prostě neměl štěstí, nebo mu zkrátka nebylo dáno, aby si užil světa, protože, jakmile si neprávem odkroutil dvacet let v lochu s přísnou ostrahou, pobyl na svobodě jen šest měsíců a zabil se pádem ze zdi, když si chtěl zkrátit cestu. To je blbý, co? Podle mě tohle mělo být pointou filmu. Člověk míní, ale Bůh mění - to by se Amíkům líbilo. Bez této (smutné) senzace je celkově film poněkud nuda, není to nijak šokující drama. Prostě jen vyprávění jedné neobyčejné soudní kauzy a oddanosti k sourozenci. Doják to ale také úplně není. Natočili to poněkud nemastně neslaně, jako kdyby to jen chtěli odvyprávět, ale z nás nevytáhnout jedinou emoci. Tomu se trochu divím. Zabili Kennyho, parchanti.

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru (2012)

Švédské dřevo podruhé. Lehké a pro mnohé i stravitelné, hih hih. Skladné, ale nepříliš trvanlivé. To takhle agentovi SKRUVSTA unesou komodu... pardon, neteř, a ten se vám tak nazlobí, že dá ihned dohromady gerilovou jednotku složenou z jednoho žoldáka a kamarádky a letí znovu do Libanonu, vymačkat islámákům oči z důlků, jelikož zuby jim vykopal v prvním díle. Byla to stejná ftákovina jako předtím, ale pro mě poněkud přímočařejší a atraktivnější story.

Hamilton: V zájmu státu (2012)

Další snímek z Ikeacké kuchyně. Hrdina mrdnö padouchem o komodu Hemnes, věšákem Tjusig ho jöbnö přes hlavu a narvö ho do skříně Pax. Potom si pomocí kolíčků a plastových konfirmátů smontuje regál Östhamra a na něm odletí do Libanonu, vykopat zuby několika islamákům, protože chtěj střílet rakety, které nejsou Volvo, ale Saab a s americkým podílem... No, tak u mě za tři.

Správci osudu (2011)

Sráči z adjustment byra si konečně vybrali svou daň. Připravili mě o 101 minuta života, které jsem mohl věnovat studii jaderné fyziky a na základě tohoto osudového zvratu pak mohl roku 2016 nastoupit v CERNu a konečně rozštěpit foton. Ale co naplat, že? Filip Kejdyk ještě nikdy nebyl tak romantický. A utahaný. Za pochvalu stojí ale fakt, že si jistě každý dosadil za předsedu Boha a za správce anděly, ale tím, že ví, že je to právě od Kejdyka, musí si říct, že je za tím nějaká tajná organizace s mimozemskou technologií. Jen škoda, že to zůstalo právě s tímto otazníkem, že tvůrci neprozradili více a soustředili se jen na tu lásku.