Návrh (2009)

Fajn romantická komedie s fajn ústřední dvojicí, bohužel natočená přesně podle klasického schématu romantických komedií, takže tu vůbec nic nepřekvapí, vše je předvídatelné, přeslazené, idylické, až je to často únavné. Ale i tak jsem rád, že jsem film viděl - příjemně se na to dívalo. 3,5/5.

Siréna od Mississippi (1969)

Nevěrohodné, divné, většinou nudné. Dvěma hlavním hrdinům nějakou "vášeň" či lásku vůbec nelze věřit, příběh je podivný, stejně jako jednání hlavních postav, herecké "výkony" průměrné. Tenhle film se mi vůbec nelíbil, a to mám rád Belmonda a krásné ženy, kterou Catherine Deneuve bezesporu v tomto filmu je.

Nit z přízraků (2017)

Film začal celkem svěže, vtipně a příjemně a bavil mě. Postupem času se ale moje pocity měnily, film začal trochu nudit, vlastně se v něm nic moc nedělo, žádný příběh, občas fajn dialog, herci fajn, ale děj se nerozvíjel. Alma, hlavní hrdinka, se začala chovat divně a už to nebyla ta milá, usměvavá slečna k zulíbání zezačátku. Zkrátka už jsem se těšil na konec, až budu moct domů a to by se mi v kině rozhodně nemělo stávat. Docela zklamání z filmu s takovými ambicemi...

Tichý hlas (1998)

Nádherný film, bravurně zahraný - Brenda Blethyn je naprosto nechutná ženská, kterou bych za matku fakt nechtěl, Jane Horrocks, když to napálí na pódiu, je přímo geniální a Michael Caine toužící po úspěchu je ve svých filmech standardně výtečný. Docela překvapení.

Dunkerk (2017)

Myslím si, že tenhle příběh/námět nešel natočit lépe (aspoň ne o moc), přesto není Dunkirk film, který by se mě nějak silněji dotkl, utkvěl déle v paměti nebo na který bych měl chut se někdy v budoucnu podívat znovu. Dobrá práce, ale u pana Nolana bych si přál, aby "neztrácel čas" u takovéhle průměrnosti a raději se soustředil opět na něco zásadnějího. 70%

Zmenšování (2017)

70%. Pocitově je to tak mezi 3 a 4 hvězdami, ale zaokrouhluji nahoru, protože se mi tu pár věcí líbilo - hlavně několik vtípků, někdy až gagů, které mě zde rozesmály (k čemuž asi i pomohla atmosféra v hledišti kina při CSFD projekci, kdy se lidi okolo smáli poměrně často); dále skvělý Ch. Waltz - ten mě fakt bavil :-) i přes málo prostoru, který zde dostal; zajímavý námět, který ovšem šlo asi využít i lépe: obzvlášť ke konci mi film přišel trochu rozpačitý, zkrátka vyšuměl. Když už je tento námět brán s nadhledem, mohlo se na komediální strunu tedy přitlačit ještě mnohem víc. Potenciál tu byl.

Výkupné (1996)

70%. Fajn thriller o únosu a jednom riskantním, zajímavém rozhodnutí. Ke konci už mi to připadalo trochu moc dlouhé (a to jsem viděl 2h verzi) a místy jednaly některé postavy zbytečně nelogicky, sem tam trochu kýče, ale ok.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Z prvních 9 Star Treků se mi Insurrection líbil nejvíc - byl takový uvolněnnější, vtipnější, záživnější.

Liga spravedlnosti (2017)

Přesně tak vizuálně velkolepé, avšak dějově unylé a nevýrazné, jak jsem po předchozích DC komiksovkách (snad s výjimkou Wonder Woman) čekal. Má to své fajn stránky - a to zejména nádhernou Gal Gadot a bezva Jasona Momou, ale víc těch špatných až hrozných - ten floutek v roli Flashe až nehorázně přehrává, film obsahuje spoustu (tak patnáct,dvacet) hlášek, z kterých přímo čiší snaha tvůrců být vtipný, ale které (aspoň pro mě) vyzněly trapně - pak skoro zaniknou ty povedené chvíle - třeba Aquamana omylem se posadivšího na "světelný bič pravdy WW". Děj je naštěstí dětsky jednoduchý - ošklivý čert z vesmíru se najednou zjeví na Zemi, aby sebral 3 kostky, jejichž spojením by ze Země vytvořil peklo. Batman cítí, že by na to sám nestačil, a tak dá dohromady tým hrdinů se special schopnostmi. Lepší než Batman vs. Superman (dodnes jsem moc nepochopil nebo zapomněl, proč vlastně Superman umřel), bojové scény, kamera audiovizuál ok - ovšem za Marvelovkami to stále zaostává o několik tříd.

Café society (2016)

S citem natočené, mírně melancholické, s výbornými dialogy - zejména těmi na věčné Woodyho téma smrti, výborně zahrané, zkrátka klasický, příjemný Woody.