Mulosz

okres Praha
bordelpapá z trafiky

homepage

• 12.11.2013  10:39

Posledni z prvni velke trojice oficialne distribuovanych pornofilmu Hluboke hrdlo - Za zelenymi dvermi - Dabel v slecne Jonesove. Nepletu-li se, na rozdil od predchozich dvou je zde poprve explicitne k videni analni sex. I v mnoha dalsich ohledech se zde jde s odvahou jeste dale, nez v pripade Zelenych dveri (sprcha, had, zvukova slozka). Nutno tento film vnimat jako jeden z historickych milniku, nikoliv jako esteticky zazitek.

• 12.11.2013  10:25
    Případ Platfus (TV film) (1985)

Az do tohoto vikendu mi tato inscenace zustavala utajena, vcera jsem ji dokoukal. Jako pravnik mam velmi rad soudni dramata ci sceny ze soudu, a jde-li navic o ceske dilo, velmi rad prubeh sporu sleduju i po te profesni strance. Trestni rad se totiz v nekterych smerech za ta leta prilis nezmenil. Musim konstatovat, ze u tohoto dila jsem se po delsi dobe nedrzel za hlavu. Nejake chyby tam sice byly, ale spise je vnimam jako nutny ustupek pro stravitelnost filmu laickym divakem, nikoliv jako totalni selhani odborneho poradce (ze spani me po teto strance uz nejaky cas budi 6. dil Sanitky 2). Samozrejme najdeme i par reci o socialisticke moralce, ale to je vzhledem k roku vzniku jen dalsi nutne zlo, ktere nastesti nepusobi ani rusive, ani podprahove. Scenar je napsan se skvelou lehkosti, zahrano je to na jednicku (dokonce vcetne Bydzovske) a hlavne - SPOILER: rozsudek odpovida pravni realite, jakkoliv bylo mozne pohnutky profesora lidsky chapat, na zprosteni obzaloby to nebylo - KONEC SPOILERU. V pravu je jen minimum moralky, to neni vycpela klasikova moudrost, ale tvrda pravda.

• 12.11.2013  09:59

WTF?

• 30.10.2013  10:42

Poté, co jsem v Karlových Varech na novinářské projekci trpěl u kýčovitého Omaru, filmu bez jediné sympatické a racionální postavy, jsem doufal, že předchozí film Abu-Assada bude přece jen trochu jiný a lepší, už jen s ohledem na jeho pověst, festivalové úspěchy a nominaci na Oscara. A ono ejhle - úplně naopak, po všech stránkách horší, byl to ještě větší bič na mou trpělivost, a to nemluvím o dosti propagandistických sklonech, které jsou prezentovány ve snaze zakrýt je údajným lidským příběhem. Já jen opětovně žasnu, za co se v Americe nominuje na Oscara nebo v Evropě zařazuje do soutěže áčkového festivalu.

• 29.10.2013  19:19

Netušil jsem, že se tady dá hodnotit a komentovat také regulérní pórek. Tak tedy, tenhle je můj oblíbený:-)

• 21.10.2013  12:12
    Mrtví a živí (2012)

Doporučil bych autorce pár věcí: Než začne točit film na toto téma, ať se podívá na geniální Hrací skřínku Costy-Gavrase, aby viděla, jak se to dělá, a případně i vyhodnotila, že už nikdo nikdy lepší film s touto dějovou linkou natočit nemůže a vykašlala se na to. Pokud ji to i přesto nedá, ať do role bývalého dozorce v nacistickém lágru neobsazuje dědka, kterému to kouká z očí a navzdory presskitu k filmu nemá šanci vzbudit žádné sympatie (dobrosrdečný člověk? - cement, který když už dal dohromady souvislou větu, bylo to něco v tom smyslu, jak své minulosti nijak nelituje). Co se týče hlavní hrdinky, o neschopnosti identifikace platí totéž. Dále ať se svou diagnózou zvanou "žena-režisérka" nesnaží zásadní téma "ozvláštnit" naprosto mimózní odnoží milostných pletek hrdinky s izraelským mladíkem. Proč to tam vůbec bylo, jakou to plnilo funkci? Že by oslí můstek mezi minulostí dědka-bachaře a obětí-židů a současností bachařovy vnučky a žida? WTF, co to je za demenci? A i pokud už by autorce ani toto nedalo, ať netočí soulož páru oblečeného v ošoupaných kožených bundách na linoleové podlaze. A zásadní věc na konec - ať to doprdele vůbec má nějaký příběh a téměř 2 třetiny filmu autorka nezakrývá naprostou neschopnost cokoliv smysluplného sdělit bloumáním po ulicích, sladkou hudbou a 20-minutovým koncem, kde se neděje už vůbec nic. Z té nebetyčné drzosti zkoušet se vyrovnat již zmíněné Hrací skřínce, spojené s nedostatkem sebereflexe své vlastní (ne)schopnosti a hlouposti, jsem se po včerejší projekci v Lucerně ještě nevyspal. Ještě, že po filmu nenásledovala diskuze s režisérkou, musel bych se velmi držet, abych se jí nezeptal, proč se ještě nezastřelila. Což je mé poslední z řady na začátku zmíněných doporučení.

• 21.10.2013  10:01

Společenskou nonkonformitou tématiky jde o takové německé Poklosie, s tím rozdílem, že zde jde jen o reprodukci toho, co způsobilo skandál už v 60. letech. Nebyla to pro "uvědomělého" diváka taková rána do palice jako Paśikowského film, kde se dogmata bořila bez přípravy, ale to nic nemění na faktu, že film je natočen skvěle. Jedním velkým plus také je, že už poměrně dlouhou dobu jsem neviděl projekci z 35 mm, takže pochvala pro autorku i za volbu materiálu.

• 8.10.2013  17:51
    Liberace! (TV film) (2013)

Sledovani tohoto typu filmu pro me zacina byt ztratou casu, Nikdo nezpochybnuje, ze Douglas zahral hlavni roli skvele, ale ten kalkul typu "dejte mu Oscara" je tam vice nez zrejmy. O nicem jinem ten film totiz jinak nebyl. Uz ted, ani ne 24 hodin po zhlednuti, mam ten snimek tezce u prdele, nehledejte v tom dvojsmysl.

• 1.10.2013  18:43

Strasne spatne se mi chape, jak muze ten samy autor po skvele Knize velkych prani zacit tocit serii naprosto nevtipnych, nezahranych, ukricenych a debilnich "komedialnich" filmu, u kterych se bez nasledku na zdravi neda vydrzet dele nez pul hodiny a ktere nemaji nic spolecneho s proudem zamerne kycovitosti v polskem filmu (viz me nektere precdchozi komentare, naposledy vcera u filmu Jeste jednou). Jmenu Slawomir Krynski se az na prvni jmenovany snimek v jinak skvelem polskem filmu urcite obloukem vyhybejte.

• 30.9.2013  19:07
    Jeszcze raz (2008)

Jeden z nejlepsich prispevku do proudu zamerne kycovitosti v polskem filmu, ktery jsem za posledni dobu videl. V tom filmu je vsechno taaak blbe, neskutecne, mimo jakykoliv skutecny milostny zivot a realitu, ale pritom tak dynamicke, dojemne a neuveritelne zakoncene, ze jakozto fanousek tohoto proudu, ktery tyto filmy nebere ani trochu vazne, nemohu hodnotit jinak nez absolutoriem. Je mi jasne, ze hodnoceni hereckych vykonu neni u tohoto typu filmu moc podstatne, ale charisma Jana Frycze i zde udelalo sve.

• 5.9.2013  14:32
    Potlesk (2009)

Vsechny 3 hvezdicky patri skvele Paprice Steen, ktera dela z tohoto podprumerneho filmu alespon trochu slusnou podivanou. Naprosto zaslouzena cena na MFF KV. Jen si dovolim malou rypavou poznamku, ze kazda role alkoholika je stavena tak, aby v ni predstavitel zazaril, anebo se totalne znemoznil. Jinak snad vesekere dosavadni filmy o alkoholu, ktere jsem videl (a nebylo jich malo), byly lepsi nez tento.

• 25.7.2013  22:21

Celkove spise na 2 hvezdicky, ale jednu pridavam za Magdalenu Boczarskou, kterou zeru uz od Testosteronu a jeste vice v Rozyczce.

• 25.7.2013  22:15
    Z miłości (2011)

(Pro administratory:) Rezie Anna Jadowska, filmografie zde: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1142538

• 24.7.2013  12:14

Ridic slecny Daisy v polskem provedeni, navic s jako vzdy vynikajicim Marianem Dziedzielem. Nelze jinak.

• 4.6.2013  13:01
    Turbina (1941)

Zhlednuti tohoto filmu me utvrdilo v tom, ze veskerou jakz takz kvalitni ceskou produkci natocenou do roku 1945 jsem uz videl a i pres nejvetsi snahu se obdivovatelem tohoto obdobi nikdy nestanu.

• 4.6.2013  12:48
    Bala (1976)

Satjadzita Raje velmi ocenuji pro jeho rozsahlou hranou tvorbu, videl jsem temer vse. V tomto svem dokumentarnim excesu se snazi divakum priblizit pravdepodobne nejake mistni tradicni tance, titulky pro upresneni nebyly k dispozici. Nic proti kulturni osvete, ale abych se musel dlouhych 30 minut (behem zvykani kurete a la bazant doneseneho z Nemocnice Na Homolce) nepretrzite divat, jak nekolik zen s teckou na cele neustale simuluje neco mezi zachvatem padoucnice a ohanenim se po obtiznem hmyzu, to vse do hudby pripominajici souzvuk brzdeni rozjeteho vlaku, mlaceni retezem do ocelove skrine a meceni kozy kamerunske, aniz bych se cokoliv uzitecneho dovedel, to uz je i na me moc. Klidne me kvuli tomu nazvete neotesancem a xenofobem. Doporucuji hlavne zaverecnou 12-min. pasaz, ta je zcela epesni. Behem te zhorkne v hube i kure pripravene v restauraci s x michelinskymi hvezdami.

• 20.5.2013  17:27
    Žiletky (1993)

Chvili genialni a transcendentni, chvili hovadina...

• 30.4.2013  13:25
    Babovřesky (2013)

Jana Synková forever!

• 9.4.2013  09:33
    Líbáš jako ďábel (2012)

Zlatý první díl, a to byla taky pěkná žumpa.

• 10.3.2013  12:56

Prvni polovina se jevila velmi genialne, ale v druhe pulce uz bylo vse na jedno brdo. Ke konci me ten film uz dokonce zacal srat. Vice nez na to, jak vse dopadne, jsem s napetim ocekaval, zda se pri projekci tohoto dila na Festivalu otrleho divaka v publiku nestrhne bitka, presneji receno, zda nektery z impulzivnejsich divaku neda do drzky dvema curackum, kteri po celou dobu projekce hlasite hulakali, kviceli, bodre placali rukama a snazili se byt "vtipnejsi" nez film. Ani toho jsem se nedockal, ale skoda, chvilemi to vypadalo slibne:-)

• 8.3.2013  20:26

Mezi odpadem a peti hvezdickami byva velmi tenka hranice. Po projekci jsem nevedel, jak film uchopit a na ktery z techto protipolu se priklonit. Rozhodla vcerejsi noc, uprostred ktere jsem se probudil z hlubokeho spanku, z niceho nic si vzpomnel na toto veledilo a zacal se strasne chechtat. Kazdopadne jde o nejvetsi demenci, kterou jsem kdy na platne videl.

• 6.3.2013  17:24
    Blíženci (2005)

Nekdy zivot neni argentinska telenovela...

• 4.3.2013  17:19
    Pieta (2012)

Po hodně dlouhém slabém období je Kim Ki-Duk zpět v plné parádě.

• 4.3.2013  17:15
    Démoni (1985)

Jedna hvězdička za hudbu, jinak total škvár.

• 25.2.2013  09:22
    11'09''01 (2002)

Top 3: Lelouch, Loach, Imamura

• 25.2.2013  09:21

Nejlepsi: Innaritu, dalsich ***** Kitano, Angelopoulos, Kaurismaki a Trier, **** Koncalovskij, Yimou, Gitai, Chahine, Kiarostami, August, Suleiman, zbytek 3 a mene.

• 18.2.2013  16:02
    Twixt (2011)

Francis se na stará kolena pustil do intimních osobních příběhů. Ne že by to bylo a priori špatně a vyžadoval bych od něj pouze monstrózní a komerčně úspěšná díla, problém je však v tom, že mu to vůbec nejde. Neschopnost vyprávět příběh alespoň trochu civilizovaným způsobem je zakryta vypilovanou formální stránkou, za kterou se vše schová. Na chvíli se divák nachytá a krásné záběry si užívá, brzy však odhalí, že na filmu už je pak zajímavé jen jméno režiséra, jinak jde o podprůměrné dílo bez umělecké hodnoty v podobě např. kvalitního námětu, scénáře, pečlivé charakterizace či psychologizace postav apod. Vše je naopak na úrovni laciného bijáku z videopůjčovny. Obsazení Vala Kilmera do hlavní role dělá z Twixtu už vyloženě šestákovou záležitost.

• 2.2.2013  12:08

Kdyby tento film neobsahovala pekna Respekt kolekce 20 filmu Woodyho Allena, vsadil bych se, ze tento film muze byt k videni leda ve 14 hodin v nedeli na nektere z komercnich stanic. Ptakovina jako remen.

• 24.1.2013  15:00

Zajimavy napad, dobre natoceno (az na tu resuscitaci, i ja k tomu pridavam svuj postreh) a nelze vyloucit, ze neco podobneho se skutecne muze stat. Ale posledni tretinu filmu uz jsem Kyoko vubec nechapal, co ji tomu debilovi porad tak tahne a co ji vlastne muze do zivota dale prinest.. A to jsem se hodne snazil s postavami identifikovat. Tato vytka nesmeruje vyhradne vuci reziserovi a scenaristovi, samozrejme beru na vedomi, ze bylo cerpano z literarni predlohy.

• 16.1.2013  15:16

Tento ausus me rozesmaval do kreci. Vlajkova lod pro milovniky filmoveho skvaru. Dada hardcore zazitek, podporeny nasupem v zaverecnych titulcich:-)