• Krátkometrážní

Déšť (2008)

Velmi mile prekvapeni Febiofestu. Intimni a nenasilny snimek, ktery mi stylem pripominal izraelsky "Kapela prijela", ale prece jen neco malo chybelo, takze hvezdicka dolu.

Když se muž vrací domů (2007)

Je to vseobecne deklarovany navrat k Rodinne oslave, ale Thomas Vinterberg to pred projekci filmu na Febiofestu rekl presne - film Rodinna oslava znicila jeho zivot. I kdyz se v pripade Muze jedna o zajimavy film, zadny takovy jako byla Rodinna oslava Vinterberg uz nenatoci. Na to muzeme vzit jed. Musim zde vsak ocenit vyborny rezijni napad a zpracovani sceny u slavnostniho stolu, kdy pravda vychazi najevo.

Gasolina (2007)

Uz jen proto, ze v Guatemale vznika jeden film rocne, by mel byt tento pokus sympaticky. Jenze pripomina mi to ghanskeho bezce na lyzich na zimni olympiade. Ten je tam za tuto zemi taky jediny, sympatie ma maximalni, ale nevyvratitelnym faktem je, ze skonci na poslednim miste a je nejhorsi ze vsech...

Matka swojej matki (1996)

Krysia vynikající jako vždy. Málokdy se narodí herečka, která zvládné zahrát vše, na co si autoři vzpomenou. Na filmu jako celku mi však vadila místy až přílišná hysterie.

Čtyři noci s Annou (2008)

Nevím, možná mi to nesedlo. Objektivně kvalitní, proto ty 3 hvězdičky, ale subjektivně z toho filmu moc dobrý pocit nemám.

Předjaří (2001)

Nulová možnost identifikace s hlavní postavou (je to prostě debil) sráží tento film do průměru, jinak řemeslně a atmosféricky bez výhrad.

Teorie relativity (2002)

Tak jsem se u Olafovych rezijnich pocinu opet skvele pobavil, tentokrat nejvic ze vsech ctyr jeho flmu. Jak on z tech svych postav dokaze delat kulturni debily, to se jen tak nevidi:-) Jen houst a vetsi kapky. PS. Neprojel ten dedek na traktoru nahodou celou Ameriku a nejen pul?:-)

Nienasycenie (2003)

Je to slusna dekadence, ovsem zustava otazkou, zda neni v dnesni dobe uz pouze opakovanim preziteho. Takovy mix Bunuela, Pasoliniho a Greenawaye. Ale bavilo me to.

Quo Vadis (2001)

Slabéééééééé. Pisu to nerad, ale Americane svou adaptaci tentokrat Polaky totalne rozbili. Pozn. Zatimco LeRoyva verze byla zalozena na preciznim vykonu Petera Ustinova ve vedlejsi roli Nera, nyni byla pro Polaky nejvetsim tahakem polska herecka modla Boguslaw Linda jakozto predstavitel Petronia. Ja bych vsak uz potreti upozornil na Krzysztofa Majchrzaka, ten chlap hraje ve filmu jednou za uhersky rok, ale vzdy je to udalost.