• Krátkometrážní

Bota jménem Melichar (1983)

Absolutni top mezi detskymi filmy, kdykoliv se na to divam, hreje me srdicko. Ma to smrnc, spad, vtip, vse je skutecne a co jsem nezazil sam, to si dovedu predstavit u kohokoliv dalsiho. Nesmrtelne hlasky. Cloveku se ani nechce verit, ze to natocil Troska. Jen by me zajimalo, kam zmizeli vsichni ti herci, Dochleba mel potencial.

Poslední plavky (2008) odpad!

Den, kdy jsem zhlédl tento film společně s další zhůvěřilostí jménem Crash Road, považuji za jeden z nejhorších v mém životě. "Tak to budu muset ten pondělní mrd s Bláňou z účtárny zrušit!"

Crash Road (2007) odpad!

Rychy sled zivotnich mouder, prislovi a klise v kazde vete mi stylem hodne pripominal Kamenak. Nekolikrat jsem u tohoto pekla zaplakal. Hanychova diky sve vizazi nebyla tim nejhorsim clankem "filmu", veskere zlo a smrduto prameni od tvurcu samotnych, Hanzliku, bez radsi skladat zeleninu do supermarketu. Z "hereckych" predstavitelu byl, je a bude nejvetsim zoufalcem Radek Kuchar z Klubu Kecup.

Poločas rozpadu (2007)

Několik silnějších scén v čele se zahájením výstavy fotek jedné z ženských hlavních postav (T.Pauhofová) a spousta dalších hezkých ženských nespasí jinak průměrné vztahové drama, místy směřující do husté šukačky.

Návrat čápů (2007)

Největším mým přáním během filmu bylo, aby se tam ta K.Lorenz furt nesvlíkala (záměrně se vyhýbám charakteristice, protože taky nejsem žádný Di Caprio). Druhým mým největším přáním bylo, ať už se to nějak doplete do konce. A třetím, ať tento film probůh nezíská žádné ocenění na Třineckém filmovém létě 2008, což se naštěstí nestalo, protože nechat se oblbnout "hezkými záběry" slovenských scenérií není až tak nemožné. Takže dvě ze tří přání byly splněny a ostatním doporučuji, aby si raději nemuseli přát nic, což lze zrealizovat tak, že si doma raději pustí něco na videu.

Malé oslavy (2008)

Ježíšikrrrriste, co to bylo???!!!

Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)

Neuvědomuji si žádný jiný film, který by obsahoval dramatickou šestiexpozici... Viděno znovu na LFŠ 2013, na plátně a s českými titulky. Těch časových rovin tam může být 7, podle toho, jestli sen Cybulského v rovině č. 2 bereme jako novou rovinu anebo ne. Pak jsou tam ještě dvě odnože v rámci 3. a 5. časové roviny, takže pokud každou tuto krátkou odnož bereme jako samostatnou expozici, lze jich nakonec napočítat 9.

Jowita (1967)

Pro me zatim nejzajimavejsi film Janusze Morgensterna, jeho typicky tajemny pribeh citoveho pnuti mladeho atleta v podani Daniela Olbrychskeho. Vzpominam si, ze Janusz Morgenstern k tomuto filmu vypravel na festivalu Terlicke filmove leto v roce 2004, ze volal Zbygniewu Cybulskemu s nabidkou role v tomto filmu a Zbyszek automaticky pocital se zminenou roli atleta. Az na place se dozvedel, ze mel Morgenstern na mysli roli atletova trenera, nebot v te dobe jiz znacne obezni Cybulski atleta hrat proste nemohl. Po delsim vahani Cybulski nakonec roli prijal, nicmene i tato skutecnost prispela k vyhrocenemu osobnimu vztahu mezi Cybulskim a Olbrychskim, kdy sice jeden druheho profesne velmi respektoval, nicmene ani jeden se nemohl zbavit pocitu prekazky toho duheho. Cybulski duvodne citil, ze se Olbrychski dere na jeho vysostne misto nejvetsi herecke hvezdy, Olbrychski naopak Cybulskeho pokladal za zabranu dostat se na tento primat. Tak uz to obycejne mezi takovymi superstar chodi...

Hořký měsíc (1992)

Neskutečná síla příběhu i stylového ztvárnění, u jehož sledování ani nevadí některé nesrovnalosti, jako např. kde se při dlouhodobé nezaměstnosti dají brát peníze na litry chlastu a množství konkubín anebo že by po takovém způsobu ochrnutí asi každý lékař musel vrátit diplom.

REC (2007)

Na tomto filmu je dulezite, ze zde byl dotazen k dokonalosti zpusob vypraveni pribehu prostrednictvim televizni reportaze jakozto ciste nefilmoveho media. Stejne jako Alain Resnais drive jako prvni zkoumal psychologii postav skrz fotografie (Hirosima, ma laska) anebo Krzysztof Zanussi sdeloval vnitrni pochody postav pomoci popularni vedy (Iluminace). To, jestli si nekdo behem filmu ci po nem sel vymenit pamperzy nebo nesel, je v tomto pripade az druhorade. Mimochodem, ja jsem sel.