Yes Man (2008)

Vyčítať filmu, že je klišé je dosť hlúpe. Film sa "inšpiroval" od Carreyho starších (a vydarenejších) snímkov, no nemožno tvrdiť, že v ňom nie je nič originálne. A aj keď nie je pre každého, svoj účel splnil. Pobavil.

Spider-Man 3 (2007)

Ani jednotka a dvojka mi veľmi "nechutili", no aspoň obsahovali skvelé vizuálne efekty a akčné scény. A tu to akosi nešliape.

Spider-Man (2002)

Pekný úvod naznačujúci, že v ďalších častiach pôjde o viac, lenže u toho to končí. Dokopy 40 minút zbytočného deja je trochu veľa a navyše film neobsahuje nič okúzľujúce, čo by vám naznačilo, že stojí za to to sledovať.

Prokletý ostrov (2010)

Efektný, napínavý, no mierne rozťahaný horror, ktorého strhujúce scény tiež nie sú bohviečo. Niektoré pasáže sú dokonca mierne mimo témy. Nebyť týchto chýb išiel by som aj na plný počet hviezdičiek.

Žena v černém (2012)

Radcliffe sa pomaly ale isto stáva kvalitným hercom.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Marketingový ťah sa žiaľ nevyplatil.Priveľa hluchých miest a zle spracovaný scenár jednoducho nedokážu zakryť skvelé digitálne efekty.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Prví Piráti mali úspech v prvom rade preto, lebo šlo o niečo nové. Zaujímavý mix akcie, humoru a skvelého deja sa v poslednej dobe nevidí tak často a komu nevadila niekedy zlá kamera alebo slabší záver si pokojne môže pridať o hviezdu viac.

Sherlock (2010) (seriál)

Bez hanby a s úctou plný počet hviezd. Je jednoducho bravúrne, ako autori dokázali klasické Doylove príbehy skĺbiť a zároveň prispôsobiť modernej dobe. A to ani zďaleka nie je jediné pozitívum.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Čím je tento film zvláštny okrem toho, že jedna konkrétna osoba starne opačným spôsobom? Prakticky už ničím. A o to práve ide. Celý film má divák možnosť sledovať Benjaminov život, Benjaminove vzťahy a aj to, ako sa so svojim hendikepom vyrovnáva. Wonderful!