Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Nápad není špatný, tak že proč jen jedna hvězda? Protože je to straaaašně zdlouhavé a nudné. Hru znám, párkrát jsem ji hrál, bavila mně, což se bohužel nedá úplně říct o tomto pořadu.

Sinister (2012)

Nebylo to špatné, nicméně si myslím, že se z toho dalo vytěžit více.Když to vezmu kolem a kolem, vlastně se tam nic moc nedělo.

Super Size Me (2004)

říkal jsme si, co na tom může být zajímavý krom toho, že dotyčný ztloustne. Ale zmýlil jsem se, celý dokument byl výborně natočený a komentáře, který film doprovázely byly víc než přínosné. Příště si už rozmyslím, zda zajít do fast foodu :-)

Argo (2012)

Ben Affleck válí. Když jsem si četl obsah, říkal jsem si, že to bude nuda. Opak je pravdou. "Z minima" děje bylo vytěženo maximum a já se u filmu vůbec nenudil. Hodnotím 80%.

Hotel Transylvánie (2012)

Až na pár vtipných scén poměrně velká nuda. Děti si to možná oblíbí, nicméně bude se jednat opravdu jen o ty nejmenší, kteří podstatu děje a vtipů nechápou. No a ti ostatní se budou v celku nudit. Mně to neoslovilo a spíše jsem trpěl, než se bavil. Hodnotím 20%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Taková pohodový oddechovka, která neurazí, ale naopak mile překvapí. Tom Cruise mně sice v této roli moc nesedí, nějak prostě nemohu příjimout fakt, že zde hraje největšího bouchače, nicméně i tak se mně tento film líbil. Hodnotím 70%.

Nespoutaný Django (2012)

Velice povedený film. Jestli je v současné době 28. nejlepší film, to si nemyslím. I když je to opravdu skvostný unikát, který si zaslouží vysoké hodnocení. Herecké výkony jsou úchvatné. Christopher Waltz, Leonardo DiCaprio si ale zaslouží můj největší obdiv. Co se týká děje, nemám k němu výhrady. Jen ta délka mně přišla opět zbytečná. Stejně jako u Atlasu mraků bych ocenil kratší stopáž. Film má vše co vyžadujete od typického stylu Quarantina, který je nezaměnitelný, po humor, napětí, akci a především dialogy, kterých je nespočet a přesto mně nevadily. Stejně jako u Hanebných panchartů dokázaly lépe vykreslit danou situaci. Hodnotím 95%.

Atlas mraků (2012)

Moc hezký film, kterému ubírají body jeho délka. První polovina filmu mně neskutečně bavila, všechno to tajemno, propletenost děje a postav, to vše hraje do karet. Film je napínavý a každý si může najít svůj děj, postavu, čas atd. který se mu líbí. Ovšem druhá polovina už ztrácí. Sice se dozvídáme a rozpoznáváme jednotlivé postavy a následky, ale ve finále se vlastně nic podstatného nedozvíme. Některé scény mně přišly hodně zbytečné, ale dejme tomu, že tam prostě nějak patřily. Krom délky vlastně nemohu ani nic vytknout, jenže právě ta délka je příčinou mého hodnocení, které dosáhlo max 70%. Upřímně možná ještě jednou bych se na to podíval, ale víckrát bych to asi nezvládl.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Nádherný film, jen mně připadal zbytečně dlouhý, kdyby byl o hodinu kratší, dal bych hvězd více. Takhle mně to připadalo příliš zdlouhavé a některé scény naprosto zbytečné. To ale nemění nic na faktu, že to bylo zajímavé. Dávám 60%

Dredd (2012)

Původní Dredd se mně líbil daleko více. Tohle bylo trochu slabé. Na to že máme rok 2012 se s efekty moc nevytáhli. Digitalizace je patrná na každém záběru a bohužel kazí výsledný efekt. Ano chápu, že to je komiks a chápu, že se to drží předlohy, ale ve své podstatě to nic zajímavého neukazuje. S trochou nadsázky takový modernější John McClaine v podání Karla Urbana. A opět se budu opakovat, je rok 2012, tak to sakra nemohli pár věcí vymyslet jinak? Velín, nejdůležitější část domu hlídá pár lidí a vejít tam může kdokoliv? Nekonečná munice a milion druhů střel v jedné ruční zbrani, ano vím, že je to podle komiksu, ale nemohlo to být natočeno trochu smysluplněji? Mně by se to líbilo více, kdyby to mělo trochu hlavu a patu. Takhle se na tom vyžijí jen puberťáci, kterým se líbí krev a kupy mrtvých těl. Dávám 30%