Machete zabíjí (2013) odpad!

Tak tohle je pro mně totální odpad ke konci roku. Jak tohle někdo může myslet vážně. Ono to nejde myslet ani nevážně. Tohle je největší slátanina co jsem viděl za poslední dobu. To čím překvapily v prvním díle, se tady už nepovedlo. A pro mně naopak už to bylo přehnané. Ano, šel jsem do toho s tím, že to bude přehnané, ale vážně tohle? Pokud jste infantilní puberťák možná se Vám to líbit bude. Mně tohle neskutečně nudilo. A ten konec mluví za vše. Hodnotím 0%. Dal bych klidně i mínus.

Machři 2 (2013)

První díl, dá-li se to takto nazvat se mně líbil. Tento je divný. Nevím co si o tom myslet. Dost mně štvaly vulgární a hloupé vtipy v podobě jelena, nebo dávkovače zmrzliny. Ale na druhou stranu tam byly i povedené vtípky. Už to teda nebylo takový jako první díl, ale i tak se na něco dalo koukat. Ano, bylo to bez nápadu, příběhu a vlastně se ptám proč to bylo vůbec natočeno, ale nevím, nebýt těch dětinských skečů, puberťáků, kteří si hrají na bohy, nemusel to být zase tak špatný film. Bohužel to dopadlo takhle a tím je i výsledek prostě daný. Absolutní zbytečnost.

Křídla Vánoc (2013)

Z tohoto filmu mám rozporuplné reakce. Na jednu stranu převládají ty kladné. Musím říct, že to mělo dobrý příběh. Herecké obsazení bylo zvoleno taky na výbornou. Zejména David Novotný válel. Jeho postava a naprosto fantastické hlášky dali filmu asi nejvíce. Skvěle ho doplňoval Prachař. Co mně trochu vadilo bylo samotné pojetí. Myslím, že film měl na to, stát se filmem roku. Teda aspoň mně se to tak zdá. Problém je asi trochu jinde. Problém bude v režisérce. Má prostě svůj styl, který se ji nedá upřít. Jenže tomuto filmu to více uškodilo, že pomohlo. Zbytečné scény, které tam nemuseli být a který jsou tak typické pro Karin Babinskou. Škoda toho, protože věřím, že kdyby to vzal do ruky někdo jiný, mohl z toho být trhák. Ale i tak je to jeden z těch povedenějších filmů. A já za každý povedený český film jsem vděčný.

Podfukáři (2013)

Nebylo to špatné, ale čekal jsem více. Taková klasická hra kočky s myší. Jako oddechovka dobrý. Hodnotím 70%

Gravitace (2013)

Velice povedený film. Nádherné efekty, kamera a intenzivní prožití, to vše tento film nabízí. Byl jsem skeptický, když jsem na to šel. Ale z kina jsem odcházel nadmíru spokojen. 3D jen umocňuje zážitek. Doporučuji

Kick-Ass 2 (2013)

První díl byl něčím mimořádný. Těžko hledám slova, která bych mohl použít. Ale mělo to jakousi jiskru. To se ovšem nedá říct o tomto. Ač se dokážu přenést přes všechny ty blbosti, můžu to vzít s tak velkým nadhledem, že už to ztrácí i význam, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tento film se příliš nepovedl. Nevím čím to bylo, ale vše co se mně líbilo v prvním díle, tak tady sem tomu nemohl přijít na chuť. Možná to je věkem. Já se u toho docela nudil.

Riddick (2013)

Hodně podobné prvním dílu s tím rozdílem, že nejprve Riddick bojuje se zvířátky, pak se žoldáky a pak zase se zvířátky. Děj je velice podobný a to mně trochu mrzelo. Ovšem fanoušci tohoto žánru si můžou přijít na své. Mně to akorát zpříjemnilo volný večer, ale že bych z toho byl nadšený se říci nedá. Taková průměrná oddechovka.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nebylo to zase tak špatné. V celku lepší průměr, i když jen o vlásek. Ale pokud chcete jednoduše shlédnout nenáročnou oddechovku, tak tento film Vám bude vyhovovat. Ale nečekejte od toho žádný zázrak.

Útok na Bílý dům (2013)

Nic moc. Pád bílého domu se mně líbil podstatně více. Tohle nebylo špatné, ale místy jsme se nudil a zároveň kýval hlavou jak tohle mohli vymyslet, protože některé scény už byly dost trapné. To ale nemění nic na tom, že jako oddechovka to nebylo špatný, pokud od filmu nic nečekáte.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Po dlouhé době jeden z mála českých seriálů na který se dá koukat, když zrovna nemáte v pátek co dělat.