Resident Evil: Odveta (2012)

Už mně to nebaví jako předchozí díly. Celé je to pomalé, zbytečné a když se nad tím zamyslím, tak se tam vlastně nic nestalo. Předešlé díly měli aspoň trochu nápad a děj. Tenhle je pouze o úniku, ale na rozdíl od prvního dílu, který byl perfektní, tento nemá žádnou šťávu. Akce jsou směšné, žádný pokus o kvalitní přestřelku, jen hloupé stání a mačkání spouště. Velké zklamání. Hodnotím 20%.

Chata v horách (2012) odpad!

Doteď nechápu, jestli to bylo myšleno aspoň trochu vážně, nebo si ze mně někdo dělá legraci. Takovouhle kravinu jsem už dlouho nevidět a hodně mně překvapilo herecké obsazení. To fakt do toho šli? Ne...tohle zašlo za hranice všeho. Kdyby to byla komedie, tak to ještě beru a dám tomu aspoň jednu hvězdu za konec. Ale nejhorší je to, že to komedie není. Už nikdy více

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Byl jsem zklamán. Čtvrtý díl byl asi ze všech nejslabší. Navíc veverka, která pro mně byla vždy nejlepší má zatraceně málo prostoru. Tak že pokud Vám naservírují slabý příběh, téměř žádnou legraci a jen Vás nutí koukat se na Piráty z Karibiku v animované podobě, tak já říkám...že je to vše špatně. Tento díl se mně nelíbil. Hodnotím 40%.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Naprostá pastva pro oči. Pokud se Vám líbila jednička, tak tohle si zamilujete. I když sem se v půlce filmu trochu nudil, vše napravilo finále. Taková nálož hlášek, vtipu a pochopitelně akčních scén to je prostě něco fantastického. Celé tomu tentokrát vévodí Chuck Norris, který filmu dodal ten pravý nádech. Je v tom dokonalý a troufám si tvrdit, že bez něj by to nebylo ono. Samosebou má to mouchy od děje, po scény, osoby atd. Ale ruku na srdce? Čekáte od tohoto filmu smysluplný děj? Já tedy ne. Vidět všechny pohromadě je pro mně zážitek, který už nepotřebuji ničím dolaďovat. Možná jen škoda, že se použilo více digitálních efektů, místo klasiky. Některé záběry byly opravdu otřesné. Ale to nic nemění na faktu o čem ten film vlastně je. :-) Pokud jsem dal prvnímu dílu 5*. Tento nemůže být horší. Já sem byl spokojený.

Sněhurka a lovec (2012)

Příjemné překvapení, které se mně dostálo. Musím podotknout, že se mně tohle podání Sněhurky líbilo. Sice mně to připomínalo Pána prstenů, ale když vezmu v potaz předlohu, tak to bylo opravdu povedené. Hodnotím 70%.

Avengers (2012)

Avengers mně trochu zklamal. No možná zklamal trochu více. Bylo fajn vidět všechny hrdiny pohromadě, nicméně pro mně osobně to bylo trochu přeplácané s narychlo ušitým scénářem, který místy pokulhával. Jeden záporák proti všem? Ptám se proč? A proč zrovna tento, který prohrál s Thorem? Proč nevymysleli nového, silnějšího? To jsou jen střípky, které mně trochu mrzeli, to hlavní je nedostatečný prostor pro všechny. A když už ten prostor dostali tak ho nevyužili. Závěrečná bitva se spousty výbuchů a zničených budov to jen završila a potvrdila, že film by potřeboval lepší scénář. Nicméně i přesto, se docela těším na případný další díl. Jak sem psal, vidět všechny hrdiny pohromadě byl zážitek. Příště snad s lepším a propracovanějším dějem. Hodnotím 60%

Diktátor (2012)

Na úvod musím napsat, že to je asi nejlepší film co Baron udělal. Nicméně stále je to pro mně hloupý film, který je postaven na vulgárních výrazech, gestech apod. Tento humor mně není blízký, tak že nejsem asi objektivní vůči tomuto snímku. Na druhou stranu bylo ve filmu spousta jiného humoru, který se mně i líbil. Díky tomu hodnotím film dvěma hvězdami a 35%.

Temný rytíř povstal (2012)

Fantastické, nádherné zakončení této legendární trilogie. A opět je se na co koukat. Ano uznávám, že se mně tento film líbíl nejméně z celé trilogie. Ano uznávám i to, že to není Nolan jak ho známe. Četl jsem i názory, že film není kam posunout po fascinující dvojce a padouchovi Jokerovi. Omyl....je to stále kam posunout a povedlo se to. FIlm nabízí přesně to, proč ho chcete vidět. Má to děj, nápad, skvělé herecké obsazení, dokonce i nějaký ten vtip a závěr...ten je opravdu povedený. I přes dlouhou stopáž film ubíhá, sem tam sice jsou nějaké momenty, které film zpomalí, ale to nemění nic na faktu, že vás film nepřestane bavit. Já mu tleskám. Čekal jsem dlouho na tento film ale stálo to za to. Hodnotím 100%.

Temné stíny (2012)

Tady bohužel proslulé spojení Tima Burtona a Johnyho Deepa příliš nefungovalo. Jednu dobu jsem ani nevěděl, jaký žánr mám vlastně hledat. Komedie to byla slabá, sice pár vtipných míst tam bylo, nechyběly ani vtipné hlášky, nicméně daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Upřímně nebylo to úplně špatný, ale znovu bych se na to nekoukl, protože vzhledem k pomalosti děje se toho moc nestalo a podruhé bych u toho asi usnul. Hodnotím 45%.

Talisman (2012)

Klasická romantika, více o tom asi není třeba psát. Neurazí, nenadchne