Na shledanou tam nahoře (2017)

Hodně zajímaví a originální film, úžasné kreativní pasáže zasazené do poválečného období první světové války.

Smrtelné stroje (2018)

Asi bych si musel přečíst knižní předlohu což se mi po zhlédnutí filmu nechce, ale zajímalo by mne jak jsou v knize vysvětleny některé zřejmé nelogičnosti zejména co se technologie týče. Mimochodem doporučuji se podívat na dokument o Hitlerových touhách po obřím tanku v heslu čím větší tím lepší. Myslím že to dost napovídá s čím by se potýkalo ještě mnohonásobně větší město na pásech. Spoilery:Na jednu stranu jsou v technologiích mnohem pokročilejší a na druhou zaostalejší než technologie před apokalypsou. PS: když odchytíte město které má v sobě ukryté suroviny, sotva z něj vyženete lidi, asi není moudré město hned rozřezat na šrot sotva z něj vylezou lidi, obzvláště to uhlí by mohlo způsobit požár při tom jak rozborka probíhala. Prostě logika nikde a věci které mne skutečně zaujali moc nerozvedly.

Shazam! (2019)

Skvěle jsem se bavil, možná jsem měl tak dobrou náladu u filmu na prvních Strážcích galaxie, navíc mi to nepřišlo jako taková Běčková popkornovka jako Aquamen. Marvel bude mít co dělat, aby ten pocit s Avengers překonal, i když to asi nepůjde, Avengers si nemohou dovolit být tak pozitivním filmem s odlehčenou atmosférou.

Raubíř Ralf a internet (2018)

O něco slabší než první díl, ale ze spoustou odkazů, takže i po několika zhlédnutích nejspíš najdete něco nového. Líbí se mi, že se z odkazů na minulost hodně posunuli do současnosti, takže to dnešním "dětem" řekne víc a my starší si to stále ještě užijeme.

Bumblebee (2018)

Tři hvězdy jen pro to, že jsem už kdysi stejné hodnocení jednomu dílu dal, a musím říci, že tenhle díl není o moc horší než laťka z první trilogie. Jinak mám ale velký problém s tím, proč sakra nemohou odstranit ani nelogičnosti scénáře typu transformace v auto či stíhačky na mateřské planetě, jasně proč by se vyspělí roboti transformovali na stoje ze zaostalé planety dřív než tam dorazí. Takových chyb které šli odstranit tam pár je, ale já se hodně snažil je ignorovat tak už vám nebudu kazit vaše snažení o totéž. Jedná se o popkornové skoro béčko, tak si to užijte.

Brexit (2019) (TV film)

Myslím si, že spousta inteligentních lidí ten film odsoudí pro to, že i když se trochu snaží tvářit neutrálně tak jde vidět kterou variantu tvůrci preferovali a které voliče mají za hloupé. S tím se krásně setkáváme v ČR: voliči této strany jsou hloupí, jak ji mohou volit? Atd. Realita je taková, že patřím mezi voliče takové strany a přátelé se stejnou preferencí jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé z vedoucích pozic. Člověk hold soudí realitu často jen ze svého pohledu. Také se říká, že hysterii píšou vítězové, tak tady to neplatí, scénář k tomu filmu psali poražení. PS: I přes to co jsem napsal osobně vím, že Brexit byla nehorázná blbost, a Anglie měla použít svou pozici v EU k reformování základů EU. Osobně jsem předpověděl dopad Brexitu dřív než byly výsledky na stole, bohužel jsem se trefil.

Země: Území záhad (2014) (seriál)

Označení dokumentární sem nepatří, vesměs pořad obsahuje domněnky pseudovědců, takže se jedná spíš o fantasy inspirované hysterií. Pokud máte rádi alternativní hlouposti doporučuji, osobně dávám body spíš za to, že je to poměrně zajímavě natočeno, na ruské poměry rozhodně.

Zrodila se hvězda (2018)

Celí film jsem si nemohl pomoci a musel jsem srovnávat se stejnojmenným filmem z roku 1976 a musím říci, že toto není lepší film, pouze lepší pro dnešní publikum. Mně osobně víc sedí muzika z roku 1976, a moc mne neoslovili ani některé prvky tohoto filmu. Cooper mne tak úplně nepřesvědčil v pasážích kdy byl "šťastný" pokud vůbec někdy měl být. Gaga odvedla dobrý výkon.

Upgrade (2018)

Mám jen pár problémů s logikou daného světa, ale asi to nechám být. Film jsem si užil, tedy až na jednu přehnaně brutální scénu, ta mohla být trochu zmírněna.

Aquaman (2018)

Je to poctivá filmařina. Kdyby vám někdo před tím, než obsadili Momoa, řekl že Aquamen bude kasovní trhák, a že bude bavit i lidi kteří měli z tohoto "hrdiny" jen srandu, nevěřili by jste mu. Tedy já rozhodně a přes to jsem se skvěle bavil. Šli na to chytře, odstranili, většinu prvků které by vypadali směšně a nebo je alespoň maskovali. Navrhli velmi rozmanité prostředí a často člověka fascinovali barevností. Celí film je vaše pozornost něčím poutána. Pro mne je to nejlepší komixovka roku 2018, a film který se u mne dostal do top 5 roku, i když pravda asi až na čtvrté nebo páté místo, hold byl dobrý rok.