Barbora Poláková: Nafrněná (2015) (hudební videoklip)

Perfektně si při pouštění tohoto klipu zlepším náladu a hrozně se těším na nějaké další klipy od Barbory Polákové. Chybělo mi tady v ČR něco podobně zábavně kreativního :-). Je pravda, že písnička perfektně vystihuje ženské drby a celkově ženský kolektiv. V práci to mám úplně na stejně brdo. Ale než z toho být špatná, tak si raději pustím tuto super písničku a hned je mi hej :-).

Méďa 2 (2015)

Překvapivě skoro silnější a vtipnější komedie, než první díl. Každých nanejvýš patnáct minut jsme v kině dostávali záchvaty smíchu :-). Boj za občanská práva, která by měla být přiřknuta plyšovému méďovi, byl zajímavý. Opět mě pobavila minirolička Giovanniho Ribisiho s parukou v kostýmu želvy ninja. Jediné co mi na této komedii vadilo byl muzikálový začátek - jinak paráda.

Snídaňový klub (1985)

Skvělý film o tom jak si i rozdílné povahy mohou porozumět. Krom perfektní hudby k filmu se mi líbila i myšlenka, že náklady na snímek nemusí být astronomické a perfektní nápad si vystačí i s jedním prostředím či dvěma. Taky mi snímek ukázal, že není nutno si své zlé zkušenosti léčit na ostatních, ale udělat vše pro to, aby jsi se měl v životě lépe. Puberta je těžké období co si budeme povídat ;-).

Pořád jsem to já (2014)

Ačkoliv jsme živé bytosti, velmi zřídka si uvědomujeme výjimečnost toho daru mluvit, cítit či milovat. Jsou určité věci, které nás nějakým velkým způsobem poznamenají a které z nás udělaly člověka, kterým jsme dnes. Alice byla inteligentní ženou, která milovala svou rodinu i práci. Žila přítomností a měla krásný vztah nejen s manželem, ale i dětmi. Nikdy by ji jako obyčejného člověka nenapadlo, že ji postihne taková nemoc a připraví ji o všechny vzpomínky, které za celý svůj život nasbírala. Nikdy ji nenapadlo, že se ztratí při své obvyklé rutinní trase životem. Ale člověk si nevybírá. Zaskočila mě scéna, kdy si nevzpomněla na svou vlastní dceru, kterou přivedla na svět. Snímek byl smutně krásný, obyčejný a překrásně reálný ač o ošklivé Alzheimerově nemoci. Děkuji hercům za skvělý filmový zážitek.

Chuck (2007) (seriál)

Co si budeme povídat.. Mám trošku slabost pro filmy či seriály s losery. Chuck je přesně ten typ postavy s kterou se dokážu i trochu ztotožnit. Forma, kterou je tento seriál natočen mě zaujala hned s prvním dílem a má stále co nabídnout. Kromě zajímavých zápletek se zde rozvíjí i pozoruhodná dějová linie vztahu mezi agentkou Sarah a "subjektem" Chuckem. Jelikož mám za sebou teprve první sérii a pár dílů z druhé série, tak očekávám, že svůj názor ještě rozšířím.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na začátku příběhu máme možnost sledovat muže, který už dávno ztratil možnost žít naplno a spíše jen přežíval na svých snech, které ho odlišovaly a zároveň oddalovaly od ostatních. Krásněji přenesený sen do reality jsem neviděla. Barevný film plný životních poutí v jedné etapě života muže, který se chopil příležitosti. Snímek obsahoval vše co má filmová duše potřebuje ze všeho nejvíce - trochu vtipu, drama, realističnost, špetka romantiky a v neposlední řadě perfektní soundtrack. Z toho Bena Stillera je nejen dobrý herec, ale excelentní režisér.

Chlapectví (2014)

Je to jako bych se dívala na něčí život a prožívala s hlavním hrdinou všechny jeho vzestupy a pády. Unikátní myšlenka sestavit si seznam herců, kteří se na jakou roli hodí a nabídnout jim, že budou natáčet každý rok pár dní kousek filmu. Nikdy totiž nevíte zda už ten kluk povyrostl a co vše se mu za tu dobu mohlo přihodit. Život každého člověka potom dává mnohem hlubší smysl a význam. Je to zase jen příběh a prožitky, které dělají život životem - jak jednoduché a přesto originální. Dlouhou dobu jsem neviděla nic tak zajímavého. Když přijde doba, kdy budou všechny filmy takto geniální, tak snad asi přestanu chodit do práce a budu jen sledovat filmy... Život je vlastně o přítomnosti - žijeme teď a každá chvíle na této zemi a na tomto světě je příležitost.

Terminál (2004)

Tom Hanks alias Viktor alias trosečník v jiném kabátku. Viktor Navorski je stejně jako každý poctivý člověk trnem v oku všem ostatním. Nedělá nic špatného, ale stane se na delší dobu doslova nežádoucím. Snad každý u tohoto filmu proklínal letušku Amelii a fandil Viktorovi v jeho honbě za návrat do neexistující země Krakozie. Jako naprosto bezbranný s vyděšenýma očima sledoval co se děje v jeho milované vlasti za převraty, a nemohl s tím nic udělat. Musím konstatovat, že když se mi film líbil a měla jsem pocit, že tak jak byl natočen a kdo v něm hrál byl přesně na správném místě, tak nemám skoro o čem psát :-).

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Ač nejsem zrovna moto fanoušek, tak mám velkou slabost pro porci britského humoru, který potřebuji včas a v přijatelné dávce dodávat. V tomto pořadu, který nemá nouzi o všelijaké srandičky a sem tam i nějakou tu moto zajímavost - je snad všechno. Tři kolegové, dá se říct, že přátelé dělají něco, co je baví a díky těm penězům, které vydělávají se vrhnou i na neskromné nápady jako jsou lokomotivy vyrobené z aut, nebo auta v životní velikosti na ovládání. Nemám sice za sebou všechny díly, ale viděla jsem jich spoustu na to, abych si Top Gear dovolila pasovat na jednu z mých oblíbených kratochvílí :-).

Veronica Marsová (2014)

**OBSAHUJE SPOILERY** Ach ta nostalgie. Mohla bych klidně sledovat od začátku do konce znova a znova všechny díly Veronicy Mars. Pamatuji si minuty, které jsem na tento seriál čekala, jakoby to bylo přesně včera a obávala jsem se konce seriálu. Jednou přišel, stejně jako přijde konec všeho, co máme rádi a na co jsme zvyklí. Veronica mi chyběla. Několikrát jsem si ji z nostalgie chtěla připomenout - kvalita neklesla a ani nemohla - ale už to nebylo ono. Nemělo to tu atmošku. Podobně jako tento film. Duch té známé rošťandy tam stále byl. Postavy jako by ani nezestárly a stále se realizují a vytváří nové a zajímavé zápletky. Jak moc jsem si přála, aby Veronica byla s Loganem a taky se mi to splnilo. Jenže konec filmu jako takový a jakoby začátek nového příběhu byl naprosto nečekaný a hlavně trochu podivný. Nostalgie a radost z filmového pokračování na které jsem se opravdu načekala, mi nedovolila s hvězdičkami polevit. Každý, kdo má něco rád to zná. Zajímalo by mě, jaké asi je změnit několikrát od základu svůj život a zachovat si naprosto klidnou hlavu a brát život takový, jaký je. Určité okamžiky mě doháněly k slzám a já se ptám - opravdu jsme potřebovali (jako příznivci toho známého detektiva Veronicy Mars) filmové pokračování? Toto pokračování spojilo dohromady nespojitelné a objasnilo neobjasnitelné - tak, jak to většinou u tohoto seriálu bývá zvykem.