Love Blossoms (2017)

Očekávaná a průhledná romantická... vlastně ani ne moc komedie, prostě odlehčený romantický film, kde je jasné, kdo k sobě patří, je jasné, jak to všechno skončí, a vy se jen můžete těšit nad tím, že i když je snímek, o vůních, které nemůžete cítit, můžete si je alespoň díky pěkné kameře představovat ve své hlavě.

The Monster (2016)

Snímek „The Monster“ dokazuje, že horory s příšerami nejsou mrtvým žánrem a že se jedná stále o žánr, který má co nabídnout. Film dobře využívá atmosféru noci, dobře využívá napětí a gradaci, a to přitom na velmi omezeném prostoru, kde se odehrává. K tomu velmi příjemná hrdinka, což jsem nečekal, ale Zoe Kazan zvládla svůj part na výbornou. Jen víc podobných filmů s příšerami.

Laputa (2015)

Nemůžu si pomoct, za mě je tohle klasický český snímek, u kterého se mi kroutí prsty. Herecky to chce být zajímavé, myslí si, že to má co říct, je to dokonce symbolické s odkazem na klasickou literaturu, ale ve skutečnosti je to jen o tom, jak nedokážeme žít svoje životy. Možná to není špatné téma, ale v tomhle podání se mi to nelíbilo.

Noc naproti (2012)

Ukázka toho, že i v Chile je možné natočit docela zajímavý film, který dovede zaujmout. Jasně, není to pro každého, zabývá se to smrtí, životem, vzpomínkami, ale to neznamená, že snímek nedovede publikum nadchnout. U mě se ale spíše setkal s tím, že bych ho výrazně ocenil, jen zaujal svým specifickým pojetím.

Velký flám (1966)

Bourvil a Louis de Funès jsou v tomhle filmu skvělá dvojka, a to hlavně proto, že Louis de Funès zde není tak teatrální, ale využívá komiku situace a mimiky či gest. Není tak uřvaný, což je prostě super, navíc je zde druhá světová válka podána s krásným nadhledem, který se musí ocenit, stejně jako bizarnost některých situací.

Nebe a led (2015)

Jestli máte rádi led, budete mít rádi i tenhle dokumentární snímek, který krásně ukazuje, jak i ledová krajina dovede být nádherná, jak je proměnlivá, jak je krásná. Jasně, asi se tam každý nepožene, ale dokument ukazuje, jak je naše Země krásná ve všech ohledech, a jak jsou zde lidé, kteří ji chtějí poznávat a ne ničit.

The Wall (2017)

Docela odvážný pokus, jak natočit docela stísněný film. Skupina odstřelovačů bojuje o přežití. Pár postav na velmi malém prostoru, skoro se nic neděje, chtělo by s říct, ale přitom to vůbec není nudné a říkáte si, jak to asi dopadne. Taylor-Johnson a Cena předvedli svoje schopnosti a zaujali. Příjemně strávený čas.

The Exception (2016)

Christopher Plummer ukazuje, jak je velkým hercem a že rozhodně nic ze svého umění nezapomíná. Přesto není hlavní postavou, ty hrají Lily James a Jay Courtney v romanci plné vášně, lží a zrady, což je v konečném důsledku docela nuda, protože to nic nového nepřinese. Ti nacisti se sem skoro ani nehodí, i když je to samozřejmě podle historických událostí.

Zajatkyně (2000)

Chantal Akerman opravdu nebude můj šálek kávy a nevím, jestli nějaký další film, který by se ke mně v její režii dostal, bude dost dobrý na to, abych ho dokoukal do konce. Ani mi to nepřijde moc intelektuální, spíš jen jako snaha ukázat, jak destruktivní a nesmyslné vztahy mohou někdy vznikat. A zanikat.

Život té druhé (2012)

Tohle je tak skvělý námět! Žena je s mužem a pak najednou bum, probudí se, je o deset let více, ale ona si nepamatuje, co posledních deset let dělala. Musí svou podstatu, kterou si pamatuje, tedy deset let starou, konfrontovat se skutečností, která je výrazně odlišná. Herecky dobré, ale dějově nevyužitý potenciál.