Drákulovo znamení (1970)

Tak tady se na můj vkus objevilo příliš romantiky, jakoby tím tvůrci chtěli natáhnout děj, který za moc nestojí. Hlavní tři kladné postavy hrají úplně příšerní herci, z čehož ve spojení s onou romantikou vzniká dost slabý film.

Taste the Blood of Dracula (1970)

Výborné. Draculova krev je použita při satanistickém rituálu, jehož účastníci chtějí zakusit věci zakázané a nebezpečné I zde je sice jasné, která slečinka přežije, nicméně v tomhle díle se Dracula konečně rozjel a nechává za sebou celkem slušný počet obětí.

Dracula: Prince of Darkness (1966)

Největším minusem filmu je určitě postava Draculy, nebyl schopný pořádné akce a velkou měrou k tomu určitě přispívá i fakt, že první polovina filmu je o znovuzrození Draculy, Cristopher Lee se tak na scénu dostane až později a mnoho prostoru zrovna nedostane. Menší minus pak představují některé nelogičnosti v chování postav, např. otec Šándor se nejprve vysměje pověrčivým vesničanům, že jim visí v hospodě česnek jako ochrana proti upírům, ale jakmile se dozví, že cestovatelé z Anglie mají namířeno do Carlsbadu, tak je od tohoto plánu pro jejich bezpečí zrazuje a tváří se velice „tajuplně“. Celkově jsem se ale pobavil, sakra rychle se tu stmívá a vůbec, jak to, že se Dracula na konci filmu neproměnil v netopýra a prostě neodletěl pryč?

Dracula Has Risen from the Grave (1968)

Tak tenhle díl mne tedy dost zklamal. Ze začátku zajímavé, ale kdesi v polovině se to zaseklo a už to byla nuda. (Asi tam, kde Dracula zaútočí v parku a je jistojistě den, skrz stromy prosvítá slunce...od té chvíle je děj takový nijaký.) Všimněte si na začátku, chlapec nechá kolo přede dveřmi kostela, za chvilku přichází kněz a ejhle, kolo už je fuč :-)

Al pointeu (2004)

Atmosféra je tu rozvíjena tak žalostně pomalu, že mne to po hodině už vůbec nebavilo. Konec to trochu zachránil, posledních 20 až 30 minut je příjemná duchařina, která má spád.

Robinson Crusoe na Marsu (1964)

Tento film je v Americe poměrně klasika, u nás prakticky neznámé sci-fi. Příběh Robinsona Crusoea situovaný na planetu Mars. Atmosféra je hodně pohádková, prostředí parádní, ale je to prostě moc dlouhé a rozvleklé.