Motýl s křídly od krve (1971)

První oběť je nalezena za jasného dne a vyšetřování začne ihned. V jednom z dalších záběrů vidíme v nějakém bytě dívat se matku na televizi. Přijde dcera, přepne na jiný kanál a v něm zrovna komentátorka ohlásí, že se stala vražda. A my přímo v televizi vidíme zavražděnou, jak tam ještě nepřikrytá uprostřed noci leží (ano už se setmělo) a okolo ní postává policejní inspektor se svým týmem a něco dumají. Celé to komentuje pro televizi reportér. A dcera pozná v mrtvé svou kamarádku. No to byl panečku začátek, že jsem měl chuť to vzdát asi po deseti minutách. Vcelku jednoduchý a čitelný příběh, žádných napínavých momentů jsem se nedočkal.

Masakr na holčičím večírku (1982)

Od doby vzniku Slumber Party Massacre se toho příliš v amerických teenagerských slasher filmech nezměnilo. Mladé, atraktivní herečky (v kontextu doby, samozřejmě), spousta nelogičností, až absurdit, a hlavně nízký práh bolesti vraha. Herecké výkony mizerné, atmosféra, což mne překvapilo, vydržela od začátku filmu dlouhých 15 minut.

Proklatci (1962)

Škoda úvodní dvacetiminutovky, která je absolutně zbabraná, ale jakmile se hrdinové dostanou do jeskyně k těm prazvláštním dětem, začíná výborné sci-fi se skutečně vydařenou pointou.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Příběh je předvídatelný až hanba. Po slibném začátku jedna provařená horrorová scéna střídá druhou, až velmi vydařené gore scény zbystřily mou pozornost. Další silně nadhodnocený Argentův film.

King of the Rocket Men (1949)

Akcí nabitý seriál, dobrá polovina každého dílu je zaplněna rvačkami, přestřelkami, honičkami v autech a vzhledem k tomu, že každý díl má asi 12 minut, uteče hodně rychle.

Antropofág (1980)

Na jedné straně dvě skutečně nechutné, hnusné scény, tedy něco, co očekávám od horroru tohoto typu a také pro mne překvapivě dobrá a hodící se hudba. Na straně druhé také několik vyloženě nesmyslných scén, například kam spadne týpek ze střechy? Do studny přesně uprostřed dvorku. O co se opře slečna, když vyleze z domu ven, aby si odpočinula? O studnu. Kdo zaútočí ze studny?… Herci vyloženě špatní nejsou, atmosféra celkem solidní.

Temnota (1982)

Ach jo, jak si mám užívat atmosféry, když hudba ve filmu použitá mně iritovala tak, že jsem měl tendence jej vypnout. Ono to skoro začínalo být i napínavé, když tu náhle spustí naprosto příšerná hudba, která tu atmosféru, předpokládám, že má být tajemná a napínavá, naprosto bourá. Takže je pak skoro jedno co se ve filmu děje, nakonec i ten příběh mi nepřišel zas až tak zajímavý. První záběr filmu: postava si listuje v knize Tenebre, očividně je psaná v italském jazyce. Hned další a detailní záběr na text knihy ovšem ukazuje tutéž knihu psanou anglicky. Tak si vyberte. ------ komentář po druhé projekci ---- V případě druhé a třetí vraždy z toho hudba dělá (doufám) nechtěně komedii, naprostou frašku, v tom se mé hodnocení nemění. Jinak zápletka je v rámci žánru naprosto bezproblémová, zde tedy musím změnit hodnocení krapítek výš. (Snad jen na samotném konci režisér lehce přestřelil.) Opět platí, že vizuální zpracování je parádní, ale můj názor, že Argento je zatraceně přeceňovaný to nezmění…

Starship Invasions (1977)

Mimozemšťanky mají hezké sexy kostýmy, jenže Christopher Lee je se svými kumpány bohužel velmi brzy vykosí a pak už tak nějak nebylo na co koukat.