13. komnata - 13. komnata Luďka Soboty (2007) (epizoda)

Mám do konce svého života rád tohoto člověka. Jednak za to období, kdy se mu herecky neskutečně dařilo, a náhoda tomu chtěla, že především "Jáchyme hoď ho do stroje" či "Jen ho nechte ať se bojí", tak bez něho si neumím představit; jednak za to, co v životě zkusil, jaký má náhled na život a že pobavil tolik lidí. A jeho filmy budou lidi bavit dál. A taky ho musím obdivovat, že bojuje s depresemi, což ale obzvláště u komiků je časté. On byl komik, ne bavič. Dneska snad žije jakž takž spokojeně. A přeji mu těch dnů co nejvíc.

13. komnata - 13. komnata Tomáše Hanáka (2006) (epizoda)

T.Hanák je skvělý člověk, bavič, herec. A tenhle pořad se moc povedl. Je tragikomický, chytrý, a jak často nemusím Ester Kočičkovou, tak zde vše zahrála bravurně.

Král Králů (1963)

Pět let před svou smrtí natočil MAC FRIČ tuhle komedii pro pracující, aby si trochu odpočinuli od svého všedního života a těžkého života ve společnosti, která se snažila masově uspokojit člověka.

Bakaláři (1972) (seriál)

Povětšinou příběhy či příhody lidové, dobové, ale nepochybně kvalitněji napsané, zrežírované i zahrané, než jsou dnešní pokračovatelé, kteří talentem i odborností výrazněji zaostávají.

Dobrý voják Švejk (1956)

Můj vztah k J.Haškovi je na román, takže i k J.Švejkovi, ale jak jsem poznal uživatele csfd, tak neoplývají přílišnými vědomostmi a zážitky a schopnostmi nezbytnými pro studium třeba J.Haška.

Nejlepší člověk (1954)

Patrně poslední film, ve kterém je V.Burian ve skvělé formě. Tehdy se tyhle druhy filmů točili hlavně ve Francii, tedy o lidičkách v městečcích, jejich povahách a činech. Pár se jich natočilo i v ČSR.

Metráček (1971)

Rád jsem v dětství četl knihy S.Rudolfa. Metráček je jeho knihou nejpopulárnější, a myslím, že i docela adekvátně zfilmovanou.

13. komnata - 13. komnata Luby Skořepové (2008) (epizoda)

Pro mě je od ní nejzajímavější, když povídala o svých partnerských zkušenostech. V seriozních filmech dostávala malé role, v blbinách větší.

13. komnata - 13. komnata Pavla Landovského (2008) (epizoda)

Oprávněně se P.Landovskému věnovali dokumentaristé víc, než jiným lidem přinuceným emigrovat. Tohle je další zajímavý příspěvek k poznávání jeho bohatých životních zkušeností.

Honba za láskou (2005) (TV film)

Úlet. I když základní myšlenka zajímavá? Co je pro koho důležitější? Láska či práce. Kolik žen studuje, a až ve třiceti začnou hledat partnera a domnívají se, že je to to nejsnadnější...