„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Divím se, že minulý režim povoloval točit takové komedie s jistým duchovním rozměrem, a rovněž buržoázním rázem.

Vrchní, prchni! (1980)

Pro mě jedna z nejlepších českých trpkých komedií. Chtěl si vylepšit život a dokázal to. Že jen na čas mu to vyšlo, tak nevadí. Později se stal prý uznávaným houslistou, a v base ho učil známý profesor. To museli mít spoluvězni z jejich fidlání radost...

Střihoruký Edward (1990)

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, jako všemu co na mě nepůsobí a priory přitažlivě. Jinakost kotra "divákům známý svět lidiček". Pak jsem ho viděl, opakovaně, neb jde o postavu sympaticky kladnou, ale dost lidí odpuzuje, jiní se ho ale zastávají. Ty první dráždí jeho vzhled, ti druzí obdivují jeho um a srdce. Nehodí se pro tenhle svět, takže končí jako většina podobných postav.

Román pro ženy (2004)

Film pro ženy, co ctí povrchnost, materialismus a takové vymyšlené a napsané a natočené příběhy.

Návrat idiota (1999)

Film nemá s Idiotem od Dostojevského nic společného. Trapné dialogy a charaktery postav. Film nezapadá do žádné časové doby. Liška v roli zoufalý, ne k politování.

Horem pádem (2004)

Vyumělkovanost, nepřirozenost, zbytečný film.

Bazén (2005) (seriál)

Škoda slov.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Knihu je radost číst, tedy až na poslední třetinu. Sonda do světa i sociálního své doby. Seriál knihu zprznil, zcela postrádá poetičnost a rytmus knihy. Herci jen odříkávají texty, scény studí, celkové vyznění uspává, ba mě až odpuzuje. Takže jen za výkon K.Poláčka - 2. Seriál - odpad.

Statečné srdce (1995)

Už nazvat název filmu "Statečné srdce" považuji jako film pro děti, či z pohledu dospělého jako rouhání. Abstraktní pojmy jak známo jsou neměřitelné, a z historických faktů se dají pro film namixovat příběhy nejrůznější kvality. A to je pro mě tenhle film. Je skutečně jen inspirovám historickými fakty.

Anorexie (2003) (TV film)

Není to drama, ale tragikomedie jak nerozum snadno a rychle vítězí u člověka a nedá mu to skoro žádnou práci. Anorexie je těžká nemoc, už jsem se s ní párkrát nečekaně setkal a nebylo to nic pěkného.