Mužské tělo (2007) (TV film)

Kdo je to obecně a fakticky muž - savec - živočich? Něco prozradí i tenhle dokument.

Takoví jsme byli (1973)

Hledání patří k čipernému a vnímavému mládí. Po čase se ukáže jak se třeba za deset let vytvarovali jejich povahy, jaké nabrali zkušenosti.

Život je pes (1933)

Mac Frič a Hugo Haas. Mám je rád jako lidi i tvůrce.

Skrytý život vnitřních hodin (2008) (TV film)

Tohle se má promítat na středních školách. A koho to nezajímá, tak ho vyhodit ze školy. Učitele nevyjímaje! Nikdy nebyli tak přepláceni jako v dnešní době.

Hoří, má panenko (1967)

Tenhle film měl odrážet dobu, tak byl dlouho vnímán. A přitom je snad dnešní doba jiná? Jsou lidi jiní? Ani náhodou. Doba dělá lidi a jejich možnosti. A ne režim. Úsměvné je, že někdo na to kouká, jako by žil v lepší době, a tak to i hodnotí, ale to mu potom asi uniká problematika dnešní doby, proti níž jsou tehdejší problémy lehčího rázu. Komunimus si vzal velké sousto, proto do něho rádi kopou ti, co neví co to vůbec mělo být. Je úžasné, že brzy do něho budou kopat už déle než byla délka komunismu v ČR. Už jen 19 let a doba následující bude delší než doba socialistická, která se do éry komunistické nedostala, protože lid si to nepřál. A lid si nepřál ani předchozí režimy a proč? Protože každý člověk, když se narodí, tak začíná od nuly vědění.

Kate a Leopold (2001)

Moc pokusů, ale do konce jsem to ještě neviděl.