Air America (1990)

Nebýt sympaťáků Mela a Roberta, nebylo by mnoho důvodů, proč se na to dodívat.

Tron (1982)

Až na svou dobu převratné technické zpracování nemá tahle kravina co nabídnout.

Jsem číslo čtyři (2011)

Bylo by jednoduché tenhle film odpálkovat s tím, že se jedná o sci-fi verzi Stmívání. Je ovšem pravda, že Číslo čtyři je někde úplně jinde. Postavy jsou alespoň trochu sympatické, film dokáže být překvapivě akční a tvůrci znají něco jako zvláštní efekty (což ve Stmívání neexistuje). Bohužel, je celý film koncipován tak, aby měl co nejnižší přístupnost, proto se to tu obejde bez násilnější scén, aspoň náznaků erotiky, nebo dokonce peprnějších výrazů. S tím jdou ruku v ruce uši rvoucí dialogy, které jsou všechno možné jen ne uvěřitelné. O vzhledu Mogadorianů ani nemluvě (nestačí, že vypadají směšně, jejich herečtí představitelé ještě silně přehrávají). A korunu všemu nasazuje násilně naroubovaná romantika. Za sebe můžu říct, že je to opravdu škoda, protože posledních asi 20 minut jsem se docela dobře bavil.

Gulliverovy cesty (2010)

Aneb jak brutálně znásilnit světoznámou předlohu. Abych byl spravedlivý, je tu několik docela dobrých nápadů (Titanic a Star Wars v divadle) a asi třikrát jsem se pousmál. Jo a ještě mám docela rád Jacka Blacka. Víc pozitiv jsem si z tohoto filmu neodnesl. Smutnou pravdou ovšem zůstává, že u některých scén (a není jich bohužel málo), jsem vcelku trpěl a poměrně často se dostavoval pocit trapnosti. Co mě může alespoň trochu utěšovat je fakt, že jsem čekal mnohem větší hrůzu.

Habermannův mlýn (2010)

Výborný český film. Jen jednu výtku si neodpustím. Proboha, proč Němci ve filmu mluví česky s příšerným německým přízvukem? U civilů to ještě pochopím, ale u esesmanů je to nelogické a působí to nechtěně komicky. Jinak je ale Habermmanův mlýn nejlepším českým filmem za posledních několik let.

Neznámý (2011)

Dobrý dojem z napínavého thrilleru trochu pokazil kostrbatý a vcelku předvídatelný konec.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Dokud sledujeme "vztah" ideálu každé ženy a oživlé noční můry každýho chlapa, tak se na to dobře dívá a hlavně je to sranda. Bohužel, pak dojde na předvídatelný konec, což výsledný dojem docela pokazí. I tak ale jde o nadprůměrnou romantickou komedii.

Rango (2011)

Vynikající animák! Je to sranda, akční scény nemají chybu, animace je skvělá, chřestýš Jake je jeden z nejlepších animovaných záporáků, Rango sám je borec největší a navíc je tu spousta odkazů na nesmrtelné westernové klasiky. Dokonalá podívaná!

Nebeští jezdci (1968)

Mistrovský kousek! Zvlášť pokud srovnáváte s nepochopitelně přeceňovaným Tmavomodrým světem.