Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Upřímně řečeno dám si raději tohohle Lincolna než toho Špílbergova. Historická fakta se z toho sice nedozvím, ale to je v pořádku, protože naučné filmy se točí malinko jinak a nejsou to blockbustery do vlaku. Právě ve vlaku jsem se odreágovával u téhle akční smrště (smršť je možná trochu silné slovo, vzhledem k tomu, že většina akčních scén je ve slow-motion). Pobavil jsem se, podíval se jak se dá máchat se sekyrou a bylo to všechno obalené v docela hezkém vizuálním hávu se slušnou hudbou a rádoby hlubokomyslnými proslovy a větičkami hlavních postav. Plus jsou tam upíři tak co chcete víc.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

*povzdech* Jako na horské dráze. Krásně nasnímaný průlet střídá nejhorší cameo Stana Lee napříč marvelovkami. Krásné souboje střídá asi nejhorší a dialogově nejstupidnější rozchod v dějinách filmu a všechny perfektně naskinované záporáky přebíjí tupá, roztahá a naivní romantická linka.

Američan (2010)

Trestuhodně nevyužité Clooenyho charisma. Ale pokud budu chtít film o nájemných zabijácích v pěkných historických kulisách sáhnu radši po Bruggách.

Aningaaq (2013)

Nebýt toho, že se mi vrátil ten pocit rozhovoru člověka, který nemá pevnou půdu pod nohama a uvědomuje si, že možná už ani nikdy mít nebude, a toho druhého, který stojí pevně nohama na zemi a neuvědomuje si, do čeho se to vlastně namočil, tak bych si ten kraťas ani neužil. Ale jelikož tam alespoň tenhle jeden pocit z celé Gravitace přetrval, byl jsem zase zpátky v kině a na chvíli jsem měl čistou hlavu. A to se cení.

Aquaman (2018)

Je to barevný kýč. Ale sakra dobře udělaný barevný kýč a rozhodně zatím nejlepší komiks ze současného DC univerza. Tentokrát mi ani ten digitální maglajz nevadí, protože to opravdu vypadá o to víc komiksově a bitky, bitvy nebo souboje jsou snímány překvapivě přehledně. Při sledování některých podvodních scén (společně s kvalitním soundtrackem) jsem si párkrát vzpomněl třeba na TRONa. Což myslím v tom nejlepším slova smyslu, protože mám ten film rád. Zamrzí snad jen místy nechtěná komičnost a dost velká předvídatelnost děje, kdy každý zvrat i jednání postav uhodnete spolehlivě dlóuho dopředu. Návštěva kina zde nutností.

Atlas mraků (2012)

[29.11.2012 CineStar Anděl] Takže pro začátek: Atlas mraků je úžasný film. Není úplně dokonalý, ale úžasný určitě je, ikdyž podle traileru člověk možná čekal víc. A to byl možná ten největší problém. Dokonale vybroušený trailer (ten 5 minutový macík) s nádhernou hudbou od M83 se vám vryje do paměti a když pak na ty scény koukáte ve filmu, připadají vím podivně prázdné (proč sakra ty M83 nedali do sountracku!), ale asi by byla chyba strhávat hodnocení filmu, protože jsem přehnal svoje očekávání, nebylo by to fér. Takže k filmu. Přeskakování mezi příběhy mi ani na chvilku nevadilo tedy jdu rovnou k příběhu. Numero #1 pro mě: Sonmi-451. Když přijde na sci-fi Wachovští jsou jako ryba ve vodě. Perfektné vytvoření dystopického světa s detaily, přesně tak jak bych si současnou konzumní společnost přestavoval za 100 let. Nápad originální, Sonmi na asiatku docela sexy roztomilá a Jim se postaral o super dystopického Jasona Bourna (perfektní akční scény). Nebudu spoilerovat, ale závěr tomu krásně nasadil korunu. Wow. Numero #2: Samozřejmě Frobisher. Nevim co k tomu napsat. Neuvěřitelně uvěřitelně (heh) zahraná postava se zvláštní povahou (stejně jako v Parfému), nevim jestli k tomu najdu správná slova. Cloud Atlas sextet je to nejhezčí hudební dílko ve filmu a závěr opět dechberoucí. Jdem na numero #3: Asi plavba. Příběh o velké lásce a o přátelství právníka s otrokem. Tady mi možná trochu vadil Tom Hanks (a to ho mám sakra rád), protože vypadal jak postava z Harryho Pottera. Ale i přesto, že se příběh odehrával skoro celou dobu jen na lodi, dokáže zaujmout (nejlahodnější scéna asi napínaní plachty) a chytit člověk za srdce. Numero #4: PostApo. Apokalypsy miluju a miluju. Tahle byla zajímavě podaná. Asi nejlepší postava Hankse ze všech příběhů a palec nahoru pro Kanibaly! Vážně strašidelně udělaná sebranka. Příběh lítá od smutných do veselých momentů jako na horské dráze a uvádí i uzavírá celý Atlas. Zároveň ve mně vyvolává dost rozporů (uvidíme po dalším shlédnutí). Numero #5 a bohužel pro mě poslední zajímavý příběh. Luisa Rey. Takové samostatné investigativní drámo se suveréní Hally. Hezké je spojení příběhů jedinou postavou, která se vyskytuje ve dvou příbězích (Sixsmith) jinak [SPOILER víte, že Sixsmith i Frobisher umřeli stejně? A to s hlavní v puse. SPOILER END]. Má to spád, je to napínavý, nějaká hlubší myšlenka tam asi tak úplně nebude a vizuálně je to takový příjemný a hezky barevný. No a na závěr numero #6 a největší průšvih filmu: Senilní domeček. Příběh s laciným humorem a mizernýma maskama (Hugo Weaving jako sestřička, Tom Hanks jako gangster + ten zazobanej páreček.... wtf?). Tenhle příběh se tam vůbec nehodil! Je to jen nahodilá směska gagů zahraná pár důchodcema a v prostřizích s jinými příběhy vypadá nesnesitelně kýčovitě! Závěr s hospodou tomu jen vráží velký hřebík do rakve... velká škoda a velké zklamání. Ale tak kvůli jednomu příběhu ze šesti nebudu kazit hodnocení. Film byl extrémně originální, rozhodně stojí za víc shlédnutí a navíc obdivuju odvahu režisérů. Takže plná pálka.

Až k tobě domů (2014) (studentský film)

Krátká scénka se třemi herci s vtipnou, leč očekávanou pointou. Nic víc nic míň. Někdo se pobaví, někdo se zaposlouchá. Taková filmová jednohubka.

Babovřesky (2013) odpad!

Jsem pravděpodobně jeden z mála lidí na světě kdo prošel s úsměvem (první!) Kameňák jako docela podařenou estrádní taškařici plnou českých vtipů. Vděk pana "režiséra" Trošky na sebe nenechal dlouho čekat a rozhodl se hned pro dvojitý přídavek, kterým mě celkem úspěšně znechutil. Nu odpustil jsem a šel dál. Což se Zdendovi asi moc nelíbilo, protože přitáhl se silnějším kalibrem v podobě komedie o uřezaných zadcích na březích Afriky. Když už jsem tentokrát klečel na kolenou a prosil ať je tomuto utrpení konec, bůh mě vyslyšel! Postavil mne znovu na nohy a nechal mě jít dál, aby mě o pár metrů dál mohl mistr dorazil svojí zatím nejsilnější zbraní hromadného ničení dobrého vkusu a zbytků českého humoru. Tentokrát se to neobešlo bez šrámů na duši, které si s sebou ponesu až do konce života. Jestli někdo plánuje jít do kina na dvojku a tím podporovat tahle zvěrstva osobně každému kdo si koupí lístek zlomím obě nohy a pokud se bude plazit dál ke vchodu do sálu, umlátím ho krabičkou předražených nachos!

Bad Johnson (2014)

Ve všech směrech naprosto průměrná komedie, ale se skvělým ujetým nápadem, ze kterého se možná dalo vytěžit malinko víc. S krátkou stopáží nenudí a hudba taky ujde, takže takový ten film na cestu vlakem - ok.

Blade (1998)

Still better love story than Twighlight...