Ripley (2024) (seriál)

Kvalitne natočené, pekné čierno -biele zábery, snaha, lokácie, celkovo kamera, taliančina... Dopĺňa film, ale predsa je to len kus zdĺhavé, herci sú vekom kus starší. A to by nebol Netflix, aby tam nevsunul niečo, čo tam prezentuje Eliot Sumnersová. Film z 1999 zanechal vo mne predsa len lepší zážitok. Keďže ani ten som neobodoval naplno (a ten si to zaslúži), viac ako 3 dať nemôžem. Ide však o vynikajúce dielo a človek prepáči aj nejakú tú nelogickosť, možný Spoiler: napr. v policajnom postupe (nepoužiť, nezaujímať sa o snímky hľadaného mi prišlo absolútne mimo. Samozrejme, potom by im to nesedelo do pointy :).

Ted (2024) (seriál)

Je možnosť seriál priviesť k svetlejším zajtrajškom, zatiaľ nemastné - neslané, ale je to zábavné. Extrémne sympatická Giorgia Whigham je asi to, prečo sa na seriál budete pozerať (chlapi, ale aj ženy - narážky tam sú, dnes bez toho už ani minúta filmového času v USA produkcii).Ale aj pre štipku nekorektného humoru, ktorého tam mohlo byť oveľa viac a reprezentoval ho predovšetkým otec rodiny, ktorý si väčšinu hlášok ukradol pre seba. Zatiaľ mi to pripadá ako pilot a iba sa to rozkukáva, kde a kam sa to bude uberať,aj keď cieľ je jasný a nastavený vo filmoch.

Peacemaker (2022) (seriál)

Úprimne, debilnejšie vypadajúceho superhrdinu (so "šerbľom" na hlave) som ešte vo filme nezažil, ale vykľulo sa šidlo z vreca. Úvodná, tanečná znelka mi tiež spočiatku pripadala pekne debilná a trápna. Nakoniec som si ju však vždy pozrel, vypočul a uškieral sa na tom, aké je to vo svojej trápnosti dobré. Iné väčšinou preskakujem (čest výnimkám ako napr. Daredevil, Westworld). Nakoniec celkom fajn seriál, dlhé trvanie mu neprorokujem, ale táto 1.séria bola fajn, aj cez absurdnosť situácií, záporákov a pár podivných postáv. Mňa to zabavilo a to bol aj cieľ. A pre Mier dnes treba asi ozaj aj niekomu prije..ť (čo je tiež absurdné, ale, akoby sa inak ani v tej ich vygumovanosti nedalo), nakresliť už hrubé čiary a poslať do minulosti tých militaristických psychopatov. Lebo svet sa v Orwelovčinu a riť obracia.

Madam Web (2024)

Nakoniec to nebolo také strašné, Je to v podstate béčko s trochu navýšeným rozpočtom, nič originálne, ani prekvapivé, dalo sa s tým ešte pohrať a vyšperkovať to. Niekto by povedal, že je to: "priemyselný štandard". Škoda, že origin tých pavúčich báb asi neuvidíme (čo človeka hneď zaujme), ale potenciál tam je. Za mikrorolu Emmy Roberts, baby (na ktoré sa dobre pozeralo), snahu, hejty a "Dreams" od The Cranberries dávam tie tri, aj keď... Zvládol som to, neprepínal a postavu Madame Web poznám z komiksov od Semicu, takže, ako origin/pôvod to bolo mierne uspokojivé, ale vracať sa k tomu asi nebudem.

Transformers: The Movie (1986)

Som nekritický fanúšik tohto animáku, nadupané od akcie po hudbu... Takže jednu hviezdu si môžete odškrtnúť, aj tak to ostáva špičkou.

Transformers: Války o Cybertron (2020) (seriál)

Temnejšie, dospelejšie, rozvíjajúce príbeh niekam k finále a zachovávajúce pôvodnú auru G1, čo v postavách, tak aj motivácii. Slabší rozpočet, čo je veľká škoda. Po vrecku sa teda nebuchli, ale je jasné, že toto nikdy nebolo určené pre masové publikum a už vôbec nie pre deti. Film z 1986 a tento seriál je asi to najlepšie, čo môžu animované série Transformers dať. Filmy stoja za starú bačkoru, ak nerátam Čmeliaka.

Chudáčci (2023)

Veľa rečí okolo toho, ako kozenka bobkov. Jeden vynáša ódy, druhý to hádže do stoky, ale svoju charizmu to teda má. Trošku natiahnuté, artové, trochu obscénne, pseudofilozofické, ale extra hĺbku tam nenájdeme. Predsa je to len "pop". Film poškuľuje po Steampunku, troška Viktoriánskeho hororu, nejaká tá inšpirácia Zemanom? Keďže Emmu mám rád, ako producentka to aj dobre zahrala a tie oči jej nevypadli... Ťažko budem úplne objektívny, nie je to ľúbivá bábika spoza veľkej mláky, ale dala to odvážne. Zvyšok hercov, ktorí dostali priestor rozhodne nezaostával. Dal som slabším filmom trojku a prikláňal som sa pri hodnotení k priemeru, ale pridám, je to sľubná 4 bodovka. Aj keď je otázne či sa k tomu niekedy vrátim. Možno tak pre Emmu a vizuál :)

S tebou nikdy (2023)

Žiaľ, tuctový romatický príbeh z vyššej strednej triedy... Ako taký spĺňa aj podmienky menšinovej vrstvy homopresexualizovanej spoločnosti, čo nie je až tak okaté a baby sú sympatické. Nezachráni to však ani skutočne sexy Sydney Sweeney..., do dekoltu jej bude poškuľovať určite každý chlap nezaťažený na párky a baby pookukávajú aj faganov. Zopár frkov bolo fajn, to je všetko. Asi aj tie dva body je veľa.

Newyorská romance (2013)

Príjemný, civilný príbeh, ktorý netlačí na pílu a je uveriteľný. Hudba je neumelá, dobre sa počúva aj cez "neumětelstvo" Keiry a ani hlas Levina ma až tak neťahá za uši. Steinfeld je ozaj pekná, netradičná tvár a už od True Grit ju sledujem v jej kariére (hudobnej už menej :). Pre Keiru mám slabosť, aj keď je tu také "špáratko", jej úsmev je proste kúzelný. Ruffalo aj Keener hrajú dobre, hodia sa sem. Som rád, že tu Johansson nakoniec nehrá. Super filmík, ktorý si vždy rád pozriem a keď je hnusné počasie poteší. A o nejaký "láv song" tam ani tak nejde, kde na tie pseudo názvy v našich končinách chodia...

Hulk (2003)

Najlepší hraný HULK (pre mňa), inovatívny strih, prekladanie okienok ako v komikse atď., skoro presná  adaptácia komiksu (konkrétne zošity si už nepamätám). Má to svoje mušky, ale na rok 2003 je to slušná nálož, aj grafická práca. Jennifer ma baví, hlavne od Dark City, čo je dosť nedocenený film. Eric Bana sa na postavu Hulka úplne hodí a je to proste lepšie ako v roku 2008. Ako origin je to fajn film. A Lou Ferrigno je mikroplus :)